Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos volt ez a szemrehányás...

Jogos volt ez a szemrehányás anyósomtól? Más is így látja?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy 6 hónapos kislányunk, de jövőhéten szeretnénk elmenni férjemmel kettesben egy wellness hosszú hétvégére. Mióta megvan a gyerek nem voltunk sehol, nem hogy kettesben, sehogysem utaztunk még. Szeretem, imádom a lányunkat, ettől függetlenül viszont kimerítő az anyaság, nagyon jó lenne már kicsit feltöltődni. Nincs sok segítségem a gyerekkel, mert férjem sokat dolgozik, úgyhogy ő maximum munka után tud vele foglalkozni, anyósék meg viszonylag messzebb laknak, úgyhogy csak néha-néha szoktak/tudnak besegíteni. Lebeszéltük anyósékkal előre, hogy 4 nap erejéig vigyázzanak a picurra, amíg mi távol vagyunk, természetesen levisszük hozzájuk a gyereket mindenestül, hogy nekik az utazásra gondjuk ne legyen. Lelkesedtek az ötlet hallatán, látszott rajtuk, hogy szívesen vállalják, viszont anyósom tett egy elég szemrehányó megjegyzést, ráadásul tök bunkó hangnemben odaszúrt valami ilyesmit: “...egy ilyen pici babát azért nem kéne még magára hagyni, hogy lábat lehessen lógatni a medencében”. Bevallom nagyon rosszul esett tőle, mert anyósomat kedvelem, úgy éreztem jó a viszony köztünk, és hogy megkérhetjük egy ilyen szívességre. Férjem kiállt mellettem, mondta anyósnak, hogy rengeteg munkám van a babával, valamint a gyerek születése előtt megbeszéltük, hogy ugyanúgy fogunk kettesben is időt eltölteni. Ez utóbbihoz csak annyit fűznék hozzá, hogy valóban szó volt róla köztünk, hogy a gyerek születése után nem fogunk megszűnni férj és feleségként létezni. Szükségünk van a közös időtöltésre, hogy a kapcsolatunk harmonikus maradjon és ne fásuljunk bele a szülői szerepbe. 6 hónap eltelte után nem gondolom, hogy akkora bűn lenne elmenni kettesben egy 4 napos hosszú hétvégére, hogy kicsit kipihenjük magunkat gyerek nélkül (valójában péntek délután mennénk és hétfő délután érkeznénk, úgyhogy kb 72 óra fog eltelni, ami azért nem teljesen 4 nap, sőt).

Jogos volt ez a beszólás anyósom részéről és tényleg nem kéne másra hagynom a kislányunkat? Őszintén szólva, kicsit elgondolkodtam, hogy vajon én látom-e rosszul a dolgokat, vagy ő. Mit gondoltok?



2022. júl. 3. 20:32
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/132 anonim ***** válasza:
71%
48 óra szülők nélkül kb válsághelyzetben indokolt. Miert nem elég egy randiest? Miért kell mindenaron a gyerek nelkül lennetek napokig? Próbaljátok meg elfogadni, hogy ti most már így vagytok egy család és a pici nem tehernek van ott, akivel csak a munka van, meg zavarja a jó kis szexet. Babával is szuperül lehet utazni, a repülőt is jól bírják, bababarát wellnesshotelek is vannak. Úgy miért nem jó?
2022. júl. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/132 anonim ***** válasza:
78%
Fél évesnek videochat, hogy ne érezze magát magára hagyva? 🤣🤣🤣 te jó ég, ugye, csak trollkodsz?
2022. júl. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/132 anonim ***** válasza:
71%

Na mondjuk ezt a babák a repülőt is jól bírják szöveget hagyjuk, érdekes módon mindenki is ezt állítja itt, aztán kb az összes végigvernyákolja az utat...Légiutas-kísérőként láttam ezt a műsort eleget.


Ellenben belföldön meg kocsival kellemesen elérhető távolságban (Ausztria, Horvátország, Tátra stb) tényleg szuper bababarát hotelek vannak. Na persze egy féléves babát nem fogsz tudni lepasszolni a bölcsiseknek való foglalkozásra, nem véletlenül, ennyi idős csecsemőnek a szülei mellett a helye. Viszont nagyobb korában nyugodtan utazhattok vele és programozhattok emellett kettesben is.

2022. júl. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/132 anonim ***** válasza:
62%

Nézd, ha úgy érzed, hogy szükségetek van erre a 4 napra, mert különben kikészültök, vagy szétmegy a házasságotok, akkor menj! Boldog szülő, boldog baba.


De ha nem vagytok válsághelyzetben, akkor érdemes átgondolni. 4 nap nagyon sok egy 6 hónapos életében. Mi is megbeszéltük és tartjuk is a férjemmel, hogy nem szűnünk meg férj/feleség lenni, de ezt a gyermek igényeihez igazítva tesszük meg. Szerintem 1 éves kor alatt nem érdemes magára hagyni ennyi időre, ha nem muszáj.


Mi randi estéket csapunk, 6 hónaposan pedig egy randi napunk volt, amíg anyukám vigyázott rá. Esetleg egy közelebbi wellness hotelt nézni és először 1 estére kipróbálni? Ha jól viseli a baba, akkor pedig pár hónap múlva kipróbálni 2 estével stb?

2022. júl. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/132 anonim ***** válasza:
57%
56 pont ez az,hogy nem kap meg mindent majd amire szüksége van.Mondjuk az anyukája ölelését elalváshoz.Ha ettől momzillák vagyunk,akkor legyen.Te magad is rossz hasonlatot írtál Nem ugyanaz a saját kenyem-kedvem miatt magára hagyni,az én igényemet előtérbe helyezni,mint kényszerből másra bízni(pl kórházba kerülés miatt).6 hónaposan annyira pici baba még.És értelmezni sem tudom,hogy ennyi idő alatt hogy lehet annyira kikeszulni,meg belefáradni a gyerekbe,hogy ott kelljen hagyni,mert különben becsavarodik az ember,meg kihül a házasság.Pár óra rendben van,ennyit mi is léptünk mondjuk egy vacsira,de napokra? Teljesen biztos,hogy nem mennék.Ezt a "kötöttséget"előbb kellett volna belekalkulálni.
2022. júl. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/132 anonim ***** válasza:
46%

"Te magad is rossz hasonlatot írtál Nem ugyanaz a saját kenyem-kedvem miatt magára hagyni,az én igényemet előtérbe helyezni,mint kényszerből másra bízni"

A gyerek szempontjából teljesen ugyan az. És magára akkor hagynák, ha kitennék az erődbe. A nagyszüleinél lesz, akik szeretik és gondoskodni fognak róla. Nem lesz egyáltalán magára hagyva.

2022. júl. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/132 anonim ***** válasza:
55%
De bizony,ő most magára lesz hagyva.Pont letojja majd,hogy a mama szereti,neki a biztonságot,és a világot jelentő anya kellene.Mert abban a korban van.És nem ugyanaz.Ha valaki kórházba kerül,az egy kényszerhelyzet,nincs mit tenni ellene.Akkor is hiányozni fog a gyereknek,de arról nem tehet.Ha viszont csak a saját szórakoztatására utazik el,arról tehet.Kvázi direkt tesz rosszat a gyereknek.Tudja,hogy rossz lesz neki nélküle,tehetne is ellene(nem megy el)de nem tesz.Nem igaz,hogy nem lehet kibírni meg legalább fél,de inkább 1 évet rövidebb kiruccanásokkal.Nem kellett volna még akkor gyereket vállalni,ha ez ennyire fontos.
2022. júl. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/132 anonim ***** válasza:
58%

Ha a kérdező úgy gondolja, hogy a gyereke ellesz nélküle pár napig, akkor ismertlen momzillák miért gondolják úgy, hogy ez nem lehetséges? Kérdező ismeri a gyerekét meg a férjét is. Ha van család, aki segít, akkor hajrá.


Kérdező, a válaszokból látod, miért reagált igy az anyósod. Mert a legtöbbeknek ez még korai. Ha neked nem az, akkor ne vedd magadra.

2022. júl. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/132 anonim ***** válasza:
61%
A kérdező sem biztos benne,ezért kérdezi.Soha nem hagyta meg ott pl éjszakára, legalábbis én így értem,mégis rögtön 3 éjszakát hagyná ott.Elfelejtitek,hogy egy csecsemőről beszélünk.Az összes 6 hónaposnak az anyja mellett a helye,ehez nem kell ismerni.Nyilván túl fogja élni,de minek kínozni?Most komolyan a szülei nem élik túl a következő egy évet,ha nem hagyják ott? Nem a gyerek akart megszületni, hanem a szülei akarták őt,most meg nyűg nekik.
2022. júl. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/132 anonim ***** válasza:
42%
Pár napra nagyszülőkre hagyás = kínzás 🤦🏻‍♀️ Komolyan? Akkor a szerencsétlen árvaházi babák folytonos kínzás alatt vannak? Ennyi egysejtűt, de komolyan...
2022. júl. 4. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!