Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos volt ez a szemrehányás...

Jogos volt ez a szemrehányás anyósomtól? Más is így látja?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy 6 hónapos kislányunk, de jövőhéten szeretnénk elmenni férjemmel kettesben egy wellness hosszú hétvégére. Mióta megvan a gyerek nem voltunk sehol, nem hogy kettesben, sehogysem utaztunk még. Szeretem, imádom a lányunkat, ettől függetlenül viszont kimerítő az anyaság, nagyon jó lenne már kicsit feltöltődni. Nincs sok segítségem a gyerekkel, mert férjem sokat dolgozik, úgyhogy ő maximum munka után tud vele foglalkozni, anyósék meg viszonylag messzebb laknak, úgyhogy csak néha-néha szoktak/tudnak besegíteni. Lebeszéltük anyósékkal előre, hogy 4 nap erejéig vigyázzanak a picurra, amíg mi távol vagyunk, természetesen levisszük hozzájuk a gyereket mindenestül, hogy nekik az utazásra gondjuk ne legyen. Lelkesedtek az ötlet hallatán, látszott rajtuk, hogy szívesen vállalják, viszont anyósom tett egy elég szemrehányó megjegyzést, ráadásul tök bunkó hangnemben odaszúrt valami ilyesmit: “...egy ilyen pici babát azért nem kéne még magára hagyni, hogy lábat lehessen lógatni a medencében”. Bevallom nagyon rosszul esett tőle, mert anyósomat kedvelem, úgy éreztem jó a viszony köztünk, és hogy megkérhetjük egy ilyen szívességre. Férjem kiállt mellettem, mondta anyósnak, hogy rengeteg munkám van a babával, valamint a gyerek születése előtt megbeszéltük, hogy ugyanúgy fogunk kettesben is időt eltölteni. Ez utóbbihoz csak annyit fűznék hozzá, hogy valóban szó volt róla köztünk, hogy a gyerek születése után nem fogunk megszűnni férj és feleségként létezni. Szükségünk van a közös időtöltésre, hogy a kapcsolatunk harmonikus maradjon és ne fásuljunk bele a szülői szerepbe. 6 hónap eltelte után nem gondolom, hogy akkora bűn lenne elmenni kettesben egy 4 napos hosszú hétvégére, hogy kicsit kipihenjük magunkat gyerek nélkül (valójában péntek délután mennénk és hétfő délután érkeznénk, úgyhogy kb 72 óra fog eltelni, ami azért nem teljesen 4 nap, sőt).

Jogos volt ez a beszólás anyósom részéről és tényleg nem kéne másra hagynom a kislányunkat? Őszintén szólva, kicsit elgondolkodtam, hogy vajon én látom-e rosszul a dolgokat, vagy ő. Mit gondoltok?



2022. júl. 3. 20:32
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/132 anonim ***** válasza:
62%
A macskámat sem hagynám el ennyi időre ...
2022. júl. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/132 anonim ***** válasza:
68%

Hát nem tudom, nekünk hogy működjön a házasságunk, nem kellett 6 hónapos pici babát lepasszolni 4 napra.


1 hós kora óta megyünk el randizni, először csak vacsora, majd mozi vacsora, 1 éves kora körül egy buli(fürdetést altatást mi csináltuk, ébredésre otthon voltunk, végig aludta az éjszakát).

Mamáéknál először 18 hósan aludt akkor is először velünk, majd egyedül 1 éjszakára.

Több napra 3 éves korában maradt.


És köszönjük, a házasságunk szuper, jobb mint a gyerekmentes időkben.


De hirtelen, idegen helyen 4 napra...össze fog roppanni az a pici baba. Végig fogja üvölteni bár nem hinném hogy ez téged érdekelne:-(

2022. júl. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/132 anonim ***** válasza:
55%

A kérdésedet olvasva kedves Kérdező, nekem az jutott eszembe, hogy ez teljesen okés, mivel nincs gyerekem, én magam is mondhatni még gyerek vagyok (16 vagyok, légyszi ne tiltsatok ki :)), de a válaszokat olvasva, azt hiszem, egyet kell értenem velük. Nem sok az a 4 nap elsőre? Talán kis lépésekben kellett volna kezdeni, aztán jöhetnek a nagyobbak, mint, ahogy többen is írják.

A házasság elhanyagolása elleni dolgok, tevékenységek tök jó dolgok, és szuper, hogy ezt csináljatok, ettől függetlenül, csak legyetek tekintettel a picire. (Gondolom vagytok is.).

2022. júl. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/132 anonim ***** válasza:
41%
30-as vagyok.Miért vagyok én lepontozva,ha ugyanazt írtam mint a 36-os,és ő meg 100%ra van pontozva? Mi is 2 évesen hagytuk pár órára a mamánál a gyereket,és 3-4évesen egy éjszakára.Ugyanazt írtam.Amúgy mi is sokkal jobban vagyunk azóta,hogy vannak,nem értem ezt a drámát.
2022. júl. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/132 anonim ***** válasza:
67%

25-ös, először is a kölközést szépen be lehet fejezni. Nem valami neveletlen kis diktátorról van szó, aki terrorizál mindenkit, hanem egy 6 hónapos pici babáról. Ő pontosan mivel is érdemelte ki ezt az okádék jelzőt? Te meg ennyi erővel nagyra nőtt pete, lárva, hímivarsejt vagy, válassz, melyik tetszik.



“Meg felhívom mindenki figyelmét, hogy a legtöbb nyugati országban messze nem 3 évet lehet a kölökkel otthon maradni és sokkal nagyobb arányban maradnak a pasik a kölkökkel otthon, mint Magyarországon”


Akkor én meg szépen felhívom Nagyságod figyelmét, hogy a 6 hónap és a 3 év között baromi nagy átmenet van. Egyrészt. Másrészt épeszű anya ott sem úgy csinálja, hogy egy nap még vele van, kövin meg eltűnik 3 napra, hanem fokozatosan szoktatja a gyereket (és nem kölköt!) a távolléthez. Ami még könnyebb, ha az apa ott tud lenni a kicsivel (akik nem mellesleg külföldön sem mennek gyesre óriási százalékban - de mindegy is, mert ő is nyugodtan lehet otthon, csak éppen a kérdező esetében ő sem lesz, a nagyszülő meg azért messze nem ugyanaz).

2022. júl. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/132 anonim ***** válasza:
66%
Azért be ne kaksiz kerdező hogy te 6hónapja nem voltál a pároddal sehol...képzeld vannak szülök akik évekig nem mennek mert első a gyerek nem saját maguk.Ha neked enyire nem hiányzik 4napon keresztül a gyereked,tessék mennyél...de ne úgy add elő mintha 10éve te othon anyáskodnál..mi lesz ténleg 10év múlva?Énis anya vagyok masfél éve de eszembe ilyen nem jutna mivel Én-Mi akartunk gyereket,vele élvezük az életet nem nélküle,és lepasszoljuk.
2022. júl. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/132 anonim ***** válasza:
75%

Mindenkinek mások az igényei, neked kikapcsolódásra van szükséged, a babádnak meg rád....


A gyerek igénye jelenleg le van kakilva, de miért kell mindjárt 4 napra lepasszolni, ráadáaul olyan valakihez akivel csak néha néha találkozott?

Miért nem lehet pár órára majd egy napra egy éjszakára stb.

2022. júl. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/132 Savlekotő ***** válasza:
33%
Nem hal bele a gyerek se ha néha mással van, cserébe nem idegbeteg anyát lát és apu nem lép le vagy jár szeretohoz mer csak a gyerek körül forog a agyatok aztán rinyaltok, meg a gyereken veríték el hogy miatta van minden..
2022. júl. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/132 anonim ***** válasza:
72%
Azért nagyon szomorú, hogy egy hat hónapos mellett azon kell aggógni, hogy ha nem léptek le, annyi a házasságotoknak.
2022. júl. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/132 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem is fontos, hogy anya és apa ne szűnjön meg férj és feleség se lenni és ápolják a kapcsolatukat, de 4 napos wellnessezgetésnek baromira nem egy féléves baba mellett van itt az ideje. Ott lehet hagyni a nagyinál egy délutánra, reggeltől estig meg ilyenek, de még egy éjszakát is meredeknek gondolok, nemhogy 4 napot. Azt talán ilyen 2 éves korában merném legkorábban bevállalni, de úgy, ha előtte azért voltunk már tőle távol.
2022. júl. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!