Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós probléma. Vajon velem...

Anyós probléma. Vajon velem van a baj? Bővebben lenn!

Figyelt kérdés

A párommal már 2,5 éve vagyunk együtt és van egy tündéri 1 éves kislányunk. Nagyon boldogan élnénk, ha az anyósom miatt nem veszekednénk napi szinten. A párom 32 éven át velük lakott és sajnos most is 50 méterre lakunk tőlük és egyszerűen kibírhatatlan a vénlány! Minden nap átjön, bejön kopogás nélkül, még akkor is mikor szoptatok, megállás nélkül kioktat, és ha nem tetszik neki a válaszom, akkor megy sírni a kicsi fiához, aki viszont rögtön nekem támad, hogy tudjam, hol a helyem (a ház amiben lakunk az övé és mindig az orrom alá dörgöli), hiszen az Ő anyja egy szent, és csak jót akar(pl. én minden nap friss ételt főzök, és az anyós minden nap felhívja a kicsi fiát, hogy "kisfiam, van mit enned? Főzött az a .....?" és ez napi szinten megtörténik, sőt van, hogy minden nap hoz a kisfiának egy tányérnyi ennivalót :() A gyerek nagyon anyás, amit nem bánok, de az anyós megállás nélkül el akarja vinni, de ha nem lát, akkor sír, de ha azt mondom az anyósnak, hogy hozza vissza, akkor úgy tesz, mintha nem is mondtam volna neki semmit. Ő azt gondolja, hogy a gyereknek a nagyanyjára sokkal nagyobb szüksége van, mint a saját anyjára. (azt hozzátenné, hogy a páromnak van egy fivére, aki csupán 11 hónappal idősebb, mint a párom, és a párom nevelését átpasszolta az anyjának, teljesen addig, amíg a fia be nem töltötte a 6 évet és addig csak 2 havonta egyszer látogatta meg a fiát pár óra hosszára,és szerintem ezt akarná itt is elérni, csak ez alapján azt nem értem, hogy miért ragaszkodik a párom ennyire az anyjához, hogyha csak úgy eldobta, mert a másik fiát jobban szerette, és ez mai napig így van) Egyszerűen tesz a fejemre magasról, és a párom is ugyanezt teszi, mikor az anyja itt van. :( A háta mögött elmond mindenféle utcamentinek, és szapulja a családom, hogy nem vagyunk gazdagok és nincs diplomája mindenkinek! Akármit is teszek, mindig én jövök ki rosszul belőle, és mindig veszekedés a vége. Egyszerűen nem tudok már mit csinálni, az anyós miatt teljesen tönkre ment a párkapcsolatunk. Sajnos én már nem érzem magam jól így, és sajnos nincs kivel beszélnem, mivel a szüleim messze vannak, és sajnos a párom nem szereti őket, mert ők nem az ő családja.

Kérem, ha valaki tud, akkor segítsen, mert ez elviselhetetlen már a számomra!



2012. aug. 9. 23:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk hasonló volt a szitu, elmondom, hogy én mit tettem.

Én hiába háborogtam, mint a tenger, nem érdekelte a férjem, annál jobban kapaszkodott az anyósomba.

Én megkértem a férjem, hogy menjen el a fiúnkkal egy órára sétálni, leültem anyósommal, elmondtam neki szépen, hogy nekem ez így jó, így fogom csinálni és pont. Ha nem tetszik nem kell jönni. Megmondtam neki, hogy ha majd tud normálisan hozzáállni ahhoz, amit kértem, ígérem, hogy engedékenyebb leszek. Jelentem, teljesen jól működik azóta. Lekopogom. Ő néha elviheti egy körre a fiamat sétálni, bármikor átjöhet, ha telefonált előtte és nekünk is jó, cserébe nem baszogat.

A férjemmel megtettem ugyan ezt. Elmondtam neki normális hangnemben, hogy szeretném, ha kiállna mellettünk, mert nem tűröm el, hogy az anyja elvigye a fiamat akinek fürdetés időben otthon a helye és közölje, hogy "majd ha kedve tartja hozza.." és stb stb...

Aztán azt is elmondtam neki normálisan, hogy ha nem változik a helyzet, összepakolok és viszont látásra, 2 hetente 1 napra elviheti majd a 7 hónapos fiát.

Azóta javult a dolog, le is kopogom. Egy próbát talán megér.

2012. aug. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es! Pár évvel ezelőtt volt egy vetélésem, és akkor azt mondták az orvosok, hogy ha még egy baba elmegy, vagy el lesz vetetve, akkor soha nem lehet többet gyerekem, és ez a tündérke egy igazi szerelemgyerek lett! Úgyhogy szerintem ne ítélkezz!

A többi válaszolónak nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2012. aug. 10. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!