Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg bunkó voltam?

Tényleg bunkó voltam?

Figyelt kérdés
Ma nálunk járt a párom családja és anyósom kitalálta hogy ide költözik hozzánk és majd dajkálja a kislányunkat (3 hónapos) én meg végezzem a házimunkát. Ezt ő teljesen komolyan gondolta, mert már sokszor mondta hogy költözzünk hozzájuk. Eddig úgy tűnt megértette amit mondtam, de mégsem. Elmondtam neki szépen, hogy köszönöm szépen hogy segíteni szeretne, de én magamnak szültem és én fogom nevelni meg dajkálni a kislányunkat.Mire ő azzal jött, hogy de kell nekem a segítség. (nagyon jól boldogulok egyedül is). Mire mondtam neki hogy azzal hogy megszültem a lányunkat anya lettem, aki a gyereket akar nevelni, nem pedig háztartást vezetni. Erre a párom rám mordult és miután elmentek jól összevesztünk hogy én milyen bunkó vagyok, meg hogy mit képzelek magamról mikor ő csak segíteni akar. Mondtam neki hogy itt vagyunk ketten majd te segítesz ha kell, nem szeretném ha anyukád ide költözne. Erre felugrott az asztaltól hogy elege van belőlem és lefeküdt aludni. Most meg én érzem magam rosszul. Tényleg bunkó voltam?
2016. okt. 29. 20:00
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
95%

Anyós vagyok (... ebből adódóan már voltam meny is, ismerem mindkét oldalt) de nem értem az anyósodat!

Milyen ötlet, hogy "segítség" gyanánt ő babázik, te meg végezd a házimunkát?

Ha segíteni akar - ahogy már mindenki előttem leírta - főzzön meg, vagy pucolja meg az ablakot, esetleg vasalgasson!

Tényleg sokan, sokat teszünk azért, hogy ne legyen kedvenc az anyós...

2016. okt. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
94%

11-es vagyok

Az még lemaradt, hogy abszolút beteg ötlet a beköltözés, elvégre nem Olaszországban élünk, ahol generációk élnek egymás hegyén-hátán és nekik ez természetes.

Ezen itt már túlléptünk.

Én imádom a gyerekemet és a családját, de nincs az a pénz, hogy összeköltöznék velük, ... mindnyájunk nyugalma érdekében.

A férjedet nem minősítem, de nem irigyellek.

2016. okt. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mentek a zöld kezek. 10-es válaszolónak: Lehet benne valami. Eddig erre nem gondoltam de van benne valami. A héten többször kértem segítséget a férjemtől, akkor háborgott is, hogy már megint?!.
2016. okt. 29. 20:51
 14/44 A kérdező kommentje:
11-es neked is köszönöm, nekem sincs problémám anyóssal, de én sem laknék vele vagy akár az egész családjával.
2016. okt. 29. 20:53
 15/44 anonim ***** válasza:
95%
Te nem gáz, anyós kis gáz, ferjed nagy gáz.
2016. okt. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
94%

A férjed egy idióta, ne haragudj. Én a helyedben biztos megmondtam volna neki, hogy nyugodtan visszatakarodhat az anyucikácskájához, ha nem tetszik neki valami - mondjuk én tényleg bunkó vagyok. :D Vagyis az tudok lenni, ha velem bunkó valaki.

Állítsd le nagyon gyorsan férjedet, és állj ki magadért vele szemben is, különben nemsokára azon fogod kapni magad, hogy anyós mégiscsak beköltözött hozzátok, vagy legalábbis többet van nálatok, mint a saját otthonában, és kisajátítja a gyereket. Amúgy miből gondolja a férjed, hogy amennyiben segítségre lenne szükséged, akkor az ő anyját kérnéd meg, és nem a sajátodat?

2016. okt. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 Snorri ***** válasza:
95%
Neked van igazad! Miért nem azt mondta anyós, hogy akkor eljövök, ha kell, és takarítok, hozok ebédet,stb. Nyilván ha kicsit babázni szeretne, azt sem tiltod meg... legközelebb, ha mondja, hogy segítene, akkor köszönd meg, és add át a vasalnivalót! :-)férjedet nem is minősítem.
2016. okt. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
95%
Legközelebb mond meg neki, hogy "persze anyuka, jöhet bármikor segíteni a házimunkában, de a gyerekemet én nevelem". Pofám leszakad milyen emberek vannak...
2016. okt. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
91%
Jujj én nagyon sajnállak. Nekünk is volt ilyen vitánk a férjemmel, de az még a kapcsolatunk elején. Már akkor hazaküldtem, hogy akkor viszlàt, pedig akkor még ott volt a rózsaszín köd. Ma màr õ osztja le anyóst, ha túlpörög. :)
2016. okt. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:
Nálunk az a baj, hogy ha az anyja is képben van akkor ő az első. A három éve vagyunk együtt ebből eddig egy nagyobb vita volt az anyjával (az esküvőbe akart beleszólni) de akkor mellettem állt hisz a mi esküvőnk volt. Apró vitában anyuka pártját fogja. De ez most rosszul esett, hogy bunkónak nevezett, mert nem akarom, hogy az anyja ide költözzön.
2016. okt. 29. 22:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!