Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg bunkó voltam?

Tényleg bunkó voltam?

Figyelt kérdés
Ma nálunk járt a párom családja és anyósom kitalálta hogy ide költözik hozzánk és majd dajkálja a kislányunkat (3 hónapos) én meg végezzem a házimunkát. Ezt ő teljesen komolyan gondolta, mert már sokszor mondta hogy költözzünk hozzájuk. Eddig úgy tűnt megértette amit mondtam, de mégsem. Elmondtam neki szépen, hogy köszönöm szépen hogy segíteni szeretne, de én magamnak szültem és én fogom nevelni meg dajkálni a kislányunkat.Mire ő azzal jött, hogy de kell nekem a segítség. (nagyon jól boldogulok egyedül is). Mire mondtam neki hogy azzal hogy megszültem a lányunkat anya lettem, aki a gyereket akar nevelni, nem pedig háztartást vezetni. Erre a párom rám mordult és miután elmentek jól összevesztünk hogy én milyen bunkó vagyok, meg hogy mit képzelek magamról mikor ő csak segíteni akar. Mondtam neki hogy itt vagyunk ketten majd te segítesz ha kell, nem szeretném ha anyukád ide költözne. Erre felugrott az asztaltól hogy elege van belőlem és lefeküdt aludni. Most meg én érzem magam rosszul. Tényleg bunkó voltam?
2016. okt. 29. 20:00
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon gáz család a férjed meg az anyja. Hamar állítsd le őket, mielőtt nagyobb baj lesz (anyós odaköltözik, először segít, aztán dirigál).
2016. okt. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
98%

Párodnak az nem tetszik, hogy neki kell a házimunkát végezni. Ehhez jön hozzá, hogy anyuka oltogatja otthonról, hogy hogyhogy nincs minden nap elmosogatva, nem mosol fel minden nap, stb., szóval hogy nem olyan a ház, mint egy fürdőszobareklámban.


Amit anyós javasol, neki jó, mert unokázhat; a férjednek jó, mert nem kell segítenie a házimunkában, mikor otthon ezt szokta meg.


Te mivel nem értesz velük egyet, és ezt nem akarod, te lettél a "bunkó", a bűnbak. Semmi hibát nem követtél el, csak az ő érdekeik egyeznek, és ellentétben vannak a tieddel.


Ha hagyod magad kihasználni, ki is fognak. Ezért lebunkózni téged igazán bunkó dolog volt!

2016. okt. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
98%
Itt a bunko az a ferjed. En amugy hulyet kapnek ha a parom is tamogatna egy ilyen hulye otletet. Megszulok hogy egy csalad legyunk teljessegunkben, es akkor az anyuka meg jonne raadasul a parom tamogatasaval. Szerintem en tenyleg bunkon reagaltam volna le, de te jol csinaltad! A ferjed meg majd befejezi a duzzogast. Inkabb magaba kene szalljon kicsit.
2016. okt. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem itt neked van igazad. Valóban te vagy a gyereked anyja, neked kell nevelni és nem anyósnak. A ház meg gondolom a tiéd és a férjedé, így hát közösen kell rendben tartani. Vagyis kellene. Nem tudom milyen messze lakik anyósod, de nem hiszem, hogy oda kellene költöznie. Akkor sem kell, ha messze lakik. Amikor ott vannak látogatóba, akkor dajkálja a kicsit, de semmi szükség az odaköltözésre. Szerintem vagy azért akar odaköltözni mert:

-Amit itt írt valaki, hogy a párod panaszkodott.

-Többet akar az unokájával lenni.

-Ellenőrizgetni akar, hogy hogyan vezeted a háztartást, milyen feleség vagy stb. Aztán majd ami nem tetszik neki, abba beleszól.

-Lehet, hogy tényleg csak segíteni akar, de nem látja, hogy ezzel nem segít, hanem pont hogy ezzel hátráltatna. Ebben az esetben normális hangnemben és érthetően el kell neki magyarázni, hogy miért nem lesz ez így jó. Remélhetőleg felfogja és ez annyiban marad.

A férjed egy bunkó, erre nem is lehet mást mondani. Ahelyett, hogy besegítene neked ő, inkább hagyná hogy más dajkálja a gyerekét meg anyukája segítsen. Én sokszor inkább szeretném anyumról "lepakolni" a terheket, a munkákat, nem pedig "rápakolni". Amúgy én azt tanácsolom, hogy ne hagyd azt hogy a férjed befolyásoljon. A ti házatok, abba a házba ti éltek a gyerekkel, magatoknak lett csinálva a ház is meg a gyerek is, nem anyósnak. Ha a férjednek nem tetszik, akkor így járt, mehet vissza anyuci házába, ahol mindent a feneke alá tesznek és semmilyen házimunkát nem kell csinálnia. És itt írta előttem valaki nagyon okosan és előrelátón, hogy ne engedd meg ezt, semmi szín alatt! A férjeddel és anyósoddal is légy határozott, ne engedj a 21-ből, mert egyik reggel arra fogsz ébredni, hogy anyósod ott lakik nálatok, állandóan nála van a gyerek, te már szinte alig férsz hozzá a saját gyerekedhez, a kicsi hozzáfog szokni, nálad sírni fog, anyóshoz akar menni, csicska leszel a saját házadban, te főzöl, mosol, takarítasz még anyósodra is, ha olyan típusú az anyós akkor a háztartásba is belefog szólni, azt nem úgy kell, ő nem úgy szokta csinálni stb. Aztán szépen befészkeli magát, téged kiidegel, a gyereket kisajátítja és nem tudod kirakni a szűrét a férjed miatt, a nyakatokon fog maradni, aminek te fogod meginni a levét.

2016. okt. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
96%

Nyugi nekem anyósom màr a terhesség 3.hónapjàban megmondta h majd ideköltözik éa majd éjjel ö kel a babàhoz. Nekem annyi szerencsém van h pàrom velem van megmondta neki hogy van annak a gyereknek anyja aki keljen majd hozzà. Anyum is ajànlgatta h segit majd a babàval neki meg megmondtam h azzal segithet ha otthon megföz nekünk és elhozza,vagy az se kell mert pàrom egy normàlis ember és kiveszi a részét ahàztartàsból is.

Ugyanazt tudom mondani:egy hajszàllal se engedj mert amint rést làtnak a pajzsonegyböl megy a tàmadàs. Te normàlis voltàl aztàn anyósról meg férjedröl inkàbb semmit mert nem akarok bàntót irni

2016. okt. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
4%
Mi az, hogy nálatok megvárja a másnapot a mosatlan edény? Most már hátrom hónapos a gyereked, meg lehet szervezni az a házimunkát, hogy minden el legyen végezve. Akkor nem panaszkodik a férjed, hogy kupi van. Lehet, hogy anyósod csak célozgat, hogy ideje lenne kitakarítani.
2016. okt. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
2%

Nektek teljesen természetes, hogy másnapig ott bűzölögjön a mosatlan edény?


Gratula! Cukrot nektek!

2016. okt. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
98%
23# vagyok. Lehet kotozkodni, de szerintem nem termeszetes nala sem hogy ,,buzolog a mosatlan,, de bizony ha en faradt vagyok mikor az estibol megjovok pl, es nincs kedvem 11-kor mosogatni, akkor nincs kedvem :) Es mindenki tehet egy szivesseget, mert megvarja ot is holnap a mosogatas, senkinek semmi koze hozza ettol meg nem lesz valaki retkes, igenytelen.
2016. okt. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
93%
Hát, 57%-os, nálad sem ennék szívesen, ha olyat főzöl, ami után bűzA mosatlan edény nem bűzölög, hacsak nem sz@rsz bele. Egyébként meg a kérdező sehol nem írta, hogy másnapig áll náluk a mosatlan edény, csak azt, hogy EGYSZER régebben, amikor ment az anyósa nem volt elmosogatva.
2016. okt. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
97%

Véletlen elküldte. Szóval:


57%-os, nálad sem ennék szívesen, ha olyat főzöl, ami után bűzölögnek az edények. A mosatlan edény nem bűzölög, hacsak nem sz@rsz bele.

Egyébként meg a kérdező sehol nem írta, hogy másnapig áll náluk a mosatlan edény, csak azt, hogy EGYSZER régebben, amikor ment az anyósa nem volt elmosogatva.

2016. okt. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!