Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Volt érdekes haláleset a...

Volt érdekes haláleset a családfátokban?

Figyelt kérdés
Nekem az egyik felmenőmről kiderült egy újságcikkből, hogy elesett az utcán és halálra taposták lóval. Egy másik ágon a létrával történt valami, de az írás nagy része olvashatatlan. Gondolom leestek róla vagy eldőlt.

2022. febr. 9. 18:50
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
90%

Dédnagyapámat felakasztották nagyapám gyerekkorában.

A dédnagymamám testvére gyerekkorában meghalt torokgyíkban.

A nagymamám húga szívbetegen született, 40 éves kora körül ebben halt meg. Ma már tudják gyógyítani csecsemőkorban a betegségét.

A nagyapám 30-as korában halt meg cukorbetegség szövődményei miatt (szintén olyan dolog, ami miatt manapság nem "szokás" fiatalon leépülni és meghalni).

A másik nagyapám 50 évesen a semmiből agyvérzést kapott és azonnal meghalt.

A párom dédnagymamája beesett a busz alá fiatalon.

2022. febr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 Papucs112 ***** válasza:
88%
Ükapámat felakasztották mert háborús bűnös volt.
2022. febr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
90%
Nemrég tudtam meg, hogy apukámnak volt egy bátyja, aki pár naposan meghalt, sose beszélt róla senki. Illetve egy családi monda szerint a dédpapám testvére halszálka miatt fulladt meg.
2022. febr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
88%
Nagyapam testverenek volt egy gyereke, de fogalmam sincs, hogy mikor-miert-hany eves koraban hunyt el a gyerek.
2022. febr. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
90%
Nagypapám sógorát elütötte egy busz. Ment haza, talan 50 méter se kellett volna, hogy hazaérjen
2022. febr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
86%

Apai dédnagyapám a háborúból hazafelé halt meg, mert valahol útközben ételhez jutottak, és azzal a kevéssel is túlették magukat. Sajnos nem tért haza, több társával együtt meghaltak.

(Ha sokáig éhezel, és egyszer végre jóllaksz, az halálos tud lenni, legalábbis nekem így magyarázták gyerekként)


Anyai nagypapámnak született egy húga, néhány hónap múlva az édesanyjuk vélhetően fertőzésben elhunyt, utána a kislány is meghalt. Pontosan nem tudjuk mennyivel utána (hetek, hónapok vagy évek)

Nagyon rossz gyerekkora volt Papámnak, igazi gonosz mostohát kapott, aki a kutyával is jobban bánt, mint vele. Sajnos emiatt sem emlékszik az édesanyjára és a testvérkéjére.


Volt apai ágon gyilkosság és öngyilkosság is, apai nagypapám testvére veszekedés közben megölte a feleségét, majd felakasztotta magát. A gyerekük intézetbe került, majd valami véletlen folyamán összehozta az élet a családdal sok évvel később. Azóta is tartja a kapcsolatot a vérszerinti rokonokkal is.

Nekem érdekesség, mindig azt mondták Papának 2 testvére volt… emlékszem, általánosban alap családfát kellett készíteni, Mama segített benne. Amikor Papa ágára került a sor, azt mondta 2 húga volt, én elhittem. A sokadik Halottak napi gyertyagyújtáskor kérdeztem meg egy sírnál Anyumat ki ez, hol állunk? Ő mondta meg, hogy a Papa 3. testvére, az öccse, de nem beszélnek róla hiába is kérdezem…És valóban, megkérdeztem a Mamát ismét, hogy akkor hány testvére is volt Papának? Válasz: 2.

Ismét kérdeztem biztos Nem 3? Határozott Nem! Volt a válasz, ezzel éreztem, hogy hagyjuk a témát.

Szégyellték a történteket vagy ilyesmi.


Féltékenység miatt öngyilkos lett ezen az ágon Apám unokatestvéré, fiatal volt 40 körüli, szerintem ha kibírta volna a válást, talált volna különb nőt, és még most is boldog lehetne. Sajnos nem ezt választotta.


Nagybátyám strókot kapott 60 évesen, nem tudott belőle felépülni. 2 hónap kórházi szenvedés után elment. Fájt a tehetetlenség és a hirtelen üresség amit hagyott és ez igaz más szerettemre is akik halálát már ésszel fel tudtam fogni.

Ijesztő a rákos beteg szenvedése, apai Papám lelkileg teljesen összetört, meghasadt a szíve mikor Mamát elvitte a rák, 6 hónap után követte őt, feladta és már nem volt neki se tovább.


Sok erőt mindenkinek, aki még nem dolgozta fel az elmúlást!

2022. febr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos igen,ÓKü Ben dolgozott az apai nagyapám,a forró vas ráesett,6gyereket hagyott árván,ez nagyon régen volt,már jóval a születésem előtt!
2022. febr. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 anonim ***** válasza:
88%
Ükmamámnak a dédmamám születés előtt született 5 fia, és mind meghalt torokgyíkban. Ő is meghalt fiatalon szívbetegségben. Később az egyetlen életben maradt húgának a fia felakasztotta magát (jött a válság, és az addig jómódban élő család váratlanul elszegényedett, a srácnak még cipőre sem volt pénze).
2022. febr. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 A kérdező kommentje:
Torokgyík itt is volt több helyen megemlítve. Nekem az jött le a halálokokat nézegetve, hogy annak idején (oltás feltalálása előtt) meglepően gyakori volt a gyermekek körében. Én el sem tudom képzelni milyen lehetett ezt megélni szülőként, hogy makk egészséges gyermekem egyszer csak bekap egy ilyet és puff, meghal.
2022. febr. 13. 18:37
 50/67 anonim ***** válasza:
93%

Régen nagyon gyakori volt a gyerekhalál. Sok gyerek volt egy-egy családban, és úgymond teljesen megszokott volt hogy néhány nem éri meg a felnőttkort.

Édesanyámék családja kiemelkedett abban, hogy a 12 gyerekből csak egy halt meg. 9 hónapos volt.

Pedig nagyon szegények voltak, rossz körülmények között. Egyszerű szerencse volt hogy 11 megmaradt.

2022. febr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!