Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért van az emberek 90%-a...

Miért van az emberek 90%-a teljesen kiakadva, ha egy nő nem akar a 30-as éveiig várni a szüléssel?

Figyelt kérdés
Még anyukám fiatalsága idején (45 éves) is az volt a normális, hogy egy nőnek 20-25 évesen már minimum 1 gyereke van, előbb meg ugye 17-18 évesen is simán szültek. Most pedig mindenhol azt hallom, ismerősöktől, mindenkitől, hogy ráérsz még a szüléssel meg a családalapítással foglalkozni 30 éves korod után. Ha egy 18-20 éves lány kiír ide egy kérdést, hogy teherbe esett és mit csináljon, mindenki azt tanácsolja neki, hogy vetesse el, csak tönkretenné az életét. Jó, persze sokan enyni idősen még egyáltalán nem érettek a gyereknevelésre, de 20-30 évvel ezelőtt is felnevelték valahogy fiatalon a gyereket....
2012. jún. 29. 13:09
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem akar várni, akkor ne várjon. De szerintem igenis felelőtlenség a semmire szülni. Régebben teljesen más volt, a fiatal párok kaptak lakást, vagy legalábbis sokkal kevesebb pénzből és könnyebben szereztek. Vagyis nem kellett attól félniük, hogy ha a bank elviszi a fejük fölöl, akkor mehetnek az utcára gyerekestül.
2012. jún. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
69%

Ez itt a szingli generáció.

A tv, a rádió, és a legtöbb ember azt mondja:

Építs karriert legyél sikeres.

Ezt 30 éves kor előtt nehéz összehozni.

Egyszerűen csak annyi az egész hogy a legtöbb ember fontosabbnak tartja a pénzt, a hírnevet, mint azt hogy szüljön. Persze ezt még maguknak se vallják be. Jönnek majd a lepontozások. Mert amikor magukra ismernek mérgesek lesznek.

2012. jún. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
78%

1. Régebben más volt az egész világ, nem tanultak ilyen sokáig az emberek, a különböző generációk együtt éltek, más volt az egész életfelfogás, nem akartak a párok utazgatni, világot látni, szórakozni...

2. Ha te korán akarsz szülni, az a te dolgod, senki nem fog beleszólni.

2012. jún. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
66%

Kedves 2., én nem tagadom, hogy szeretnék még dolgozni, karriert csinálni és utazgatni. :)

Szóval tessék, lehet engem is lepontozni, de én nem is akarok (még) gyereket, mert nekem ezek most a fontos dolgok, igen.

27/N

2012. jún. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
50%

Szülj 20 évesen.


De mire szülsz? Anyádék nyakára?

2012. jún. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
58%

Ez is egy (főleg nők által) túlkomplikált téma. Ha 20 évesen megvan az anyagi biztonság és a jó párkapcsolat,akkor semmi hátránya nem lesz. Ha 20 évesen tudja, hogy kell gyereket nevelni (ma már minden ehhez szükséges infót megtalál az ember), akkor nem éri hátrány.

Mindig a konkrét helyzetből kell kiindulni. Sokan azzal érvelnek, hogy 30 évesen már tudja hogy kell gyereket nevelni, de ha pl. az előtte lévő 10 évet azzal töltötte, hogy önös érdekből csak a karrierjének szentelte az idejét, akkor az ilyen mitől lenne jobb szülő, mint aki 20 évesen még "gyerek"?

Szóval ezen a témán rágódni jó időtöltés lehet unatkozó embereknek...

2012. jún. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
57%

"Egyszerűen csak annyi az egész hogy a legtöbb ember fontosabbnak tartja a pénzt, a hírnevet, mint azt hogy szüljön. Persze ezt még maguknak se vallják be. Jönnek majd a lepontozások. Mert amikor magukra ismernek mérgesek lesznek."


1. szegények az emberek

2. a gazdag még gazdagabb akar lenni

3. általában a férfiak húzzák ki az időt, mert 35 évesen sem érzik magukat érettnek...


Hát inkább ezért :)


Amúgy én sem tartom normálisnak a fiatalkori szülést, mert az ember lánya inkább tanuljon, dolgozzon és utána köteleződjön el.

meg ha mégis egy 20 éves lány anya akar lenni, ehhez legalább kell egy 30-35 éves "érett" férfi, aki apa akar lenni.


Régebben nem volt ekkora válság, nem volt munkanélküliség, bizonytalanság. Szegények voltak az emberek, de azért tudtak enni. Nem is voltak ilyen nagy elvárások, mint ma.

A férfiak már 20-25 évesen házasodtak, nem diszkóztak, meg nem húzogatták meg a lányokat "tapasztalatszerzés" címszó alatt...

21L

2012. jún. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
39%

Először is! 20 évesen hova szülsz? Az anyádékhoz egyetem mellett? Miből tartod el,szeretetből? Még nem is éltél,van egy kapcsolatod, ami még nem állta ki az idő próbáját és mondjuk egy olyan pár,aki rohadtul nem akar huszonévesen apa lenni? Ilyenkor mit tanácsoljunk? Hogy tartsd csak meg,szülj a szüleidnek még egy gyereket,neveljék ők föl úgy,hogy a 0 egzisztenciád miatt még téged is eltartsanak pusztán azért mert a szomszédnak most született gyereke,nekem is kell egy mert az olyan király?? Ne nevettess!!

20N

2012. jún. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
74%

Na én 20 éves vagyok, tehát pont az a korosztály, akinek szerinted már jó lenne szülnie. Egyetemre járok, tehát keresetem nincs, ebből kifolyólag annyi tartalékom sincs, amivel mindent meg lehetne venni egy gyereknek (valamennyi van, de nem brutálisan sok). Párom most nincs, de beszéljünk mondjuk az exemről. Tanul, támogatásokkal együtt sem tudna eltartani három embert, ha dolgozni elmenne, az meg megint csak kezdő fizetés, az sem sokra elég.

Mindkettőnk anyukája dolgozik még, tehát a nagyikra sem lehetne ráhagyni a gyereket, ráadásul se lakásunk, sem kocsink, sem semmink nincs.


Az éhenhalásra én bizony nem szülnék gyereket. Lehet mondani, hogy fúúú, nem a pénz a fontos, de szeretetre sehol nem adnak pelenkát, tápszert, orrszívót, babakocsit vagy akármi mást.

2012. jún. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
39%

Második vagyok.

A külső válságot a belső válság okozza.

Mindenki el akar érni valamit, vagy el akar jutni valahova.

Azt akarja hogy a többiek jónak lássák.

Meg hogy ő jónak lássa magát.

Ez fontosabb nekik a kapcsolatoknál, a gyereknél, és mindennél. Majd amikor eljuttok arra a pontra hogy perceken belül meg fogtok halni eszetekbe fog jutni hogy a nagy karrier nem ért semmit. Mint ahogy az se hogy mások kinek látnak titeket. Az ember csak megy előre folyamatosan egész életében aztán meghal. Csak a végén jut eszébe hogy néha jó lett volna kicsit szétnézni. Vagy esetleg élni ahelyett hogy tervezze az életét :)

2012. jún. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!