Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért van az emberek 90%-a...

Miért van az emberek 90%-a teljesen kiakadva, ha egy nő nem akar a 30-as éveiig várni a szüléssel?

Figyelt kérdés
Még anyukám fiatalsága idején (45 éves) is az volt a normális, hogy egy nőnek 20-25 évesen már minimum 1 gyereke van, előbb meg ugye 17-18 évesen is simán szültek. Most pedig mindenhol azt hallom, ismerősöktől, mindenkitől, hogy ráérsz még a szüléssel meg a családalapítással foglalkozni 30 éves korod után. Ha egy 18-20 éves lány kiír ide egy kérdést, hogy teherbe esett és mit csináljon, mindenki azt tanácsolja neki, hogy vetesse el, csak tönkretenné az életét. Jó, persze sokan enyni idősen még egyáltalán nem érettek a gyereknevelésre, de 20-30 évvel ezelőtt is felnevelték valahogy fiatalon a gyereket....
2012. jún. 29. 13:09
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
18%

"Kifogás. Eddig sem dolgozott.. Van olyan,hogy otthonról végezhető munka."


Mármint ki nem dolgozott eddig sem?

2012. jún. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
87%
43-as: Mutass olyan otthonról végezhető munkát, ami tuti nem átb*szás és egy családot el lehet belőle tartani. :) Biztos akad, de nekem nem igazán sikerült még találnom.
2012. jún. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
67%
Az az otthonról végezhető munka szerintem sokakat érdekelne. Engem is.
2012. jún. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
40%
A párod.
2012. jún. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
85%
Már miért ne dolgozott volna? Leírtam hogy fél év munkaviszonya van, mivel fél éve élünk itt. Ha gondjaid vannak a szövegértéssel esetleg olvasd el tagoltan, és lassan újra.
2012. jún. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
80%

Szia.

Én azok táborába tartozom,akik fiatalon szültek. 19 éves voltam amikor kiderült babát várok.Akkor sokkolt a dolog,de megtartottam és egy percig nem bántam meg. Ehhez hozzátartozik az,hogy szerető és támogató édesanyám van (igen,az "ő nyakára" szültem) és a párom se lécelt le mellőlem. Ma 25 éves vagyok hitel mentes házzal, 8 éves kapcsolattal,5 éves gyerkőccel, diplomával. Ezzel csak azt szeretném éreztetni,hogy attól nem áll meg az élet,hogy valakinek gyereke van. A gyerek születése után is lehet házat vásárolni,tanulni,jó munkahelyet szerezni csak kitartás kell hozzá,meg olyan családtagok,partner,akik segítenek. Megértem azt is,hogy sokan nem ilyen szerencsések,mint én,de nem gondolnám hogy azért,mert korán szültem elrontottam volna az életem.

2012. jún. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
62%

25 éves vagyok, majd 3-4 év múlva szeretnék gyereket.

az ok, hogy jó lenne előtte világot látni, tapasztalatokat szerezni, hogy ezt utána valamilyen formában át tudjam adni a gyerekemnek.

anyukám 26 évesen szült, nagyon értelmes, tanult nő, de korán ment férjhez, és nem volt lehetősége annyit látni a világból, hogy ez később az én nevelésemben kamatoztassa. ennek megfelelően én kicsit le voltam maradva a kortársaimtól, úgy érzem. mmint nem értelmileg, de bizonyos fajta érettségben igen. amit mondjuk azok az osztálytársaim megkaptak, akiknek a szüleik később vállaltak gyereket.


az anyagi feltételek adottak, a párommal nagyon jó a kapcsolatunk, de ennyi idősen még nagyon fiatalnak és szeleburdinak érzem magam ahhoz, h felelősségteljesen el tudjak látni egy csöppséget. pont azért nem szülök, mert vele nem akarok kicseszni. itt most nem az én "hatalmas" karrieremről van szó, nem dúl bennem az önmegvalósítási láz.


inkább szeretnék körbenézni a világban (mind személyesen, mind virtuálisan) hogy ki hogyan birkózik meg a feladatokkal, hogyan lehet úgy nevelni a gyereket, hogy élvezze a gyerekkort, be tudjon illeszkedni a közösségbe. fel szeretném készíteni mindenre, amire csak tudom, mert rosszul érintene, ha az én hiányos nevelésem miatt szenvedne hátrányt valamiben.


nem az a lényeg, hogy ki mikor szül, hanem hogy abból a gyerekből mi lesz. ha értelmes, tisztelettudó, jól nevelt srácokat ad a világnak az ember, akkor azt hiszem nem szült hiába.


na és persze, az is fontos, hogy olyan férfit találjon, aki nem lép le 2 hónap múlva, hanem mindent megtesz a családjáért, felelősen gondolkodik.

mert ugye hány olyan kérdést olvasunk, ahol erről panaszkodik az anyuka...

2012. jún. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
26%
Mi a f@sznak kell mindenkit lepontozni?!
2012. júl. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
92%
Én 19 éves koromban szültem mert én egy gazdag lány vagyok!(gazdag anyuci+apuci támogat)a barátom nem tud támogatni mert 47-et keres de sebaj az a lényeg, hogy szeret minket!
2012. júl. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
51%
Én 40 évesen se fogok szülni, mert meg van mindenem, ami kell a boldogsághoz (ház+pasi+autó+pénz). Egy nyivákoló görcs nem hiányzik :D
2012. júl. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!