Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért van az emberek 90%-a...

Miért van az emberek 90%-a teljesen kiakadva, ha egy nő nem akar a 30-as éveiig várni a szüléssel?

Figyelt kérdés
Még anyukám fiatalsága idején (45 éves) is az volt a normális, hogy egy nőnek 20-25 évesen már minimum 1 gyereke van, előbb meg ugye 17-18 évesen is simán szültek. Most pedig mindenhol azt hallom, ismerősöktől, mindenkitől, hogy ráérsz még a szüléssel meg a családalapítással foglalkozni 30 éves korod után. Ha egy 18-20 éves lány kiír ide egy kérdést, hogy teherbe esett és mit csináljon, mindenki azt tanácsolja neki, hogy vetesse el, csak tönkretenné az életét. Jó, persze sokan enyni idősen még egyáltalán nem érettek a gyereknevelésre, de 20-30 évvel ezelőtt is felnevelték valahogy fiatalon a gyereket....
2012. jún. 29. 13:09
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
79%
Én 36 vagyok és nagyon sajnálom hogy nem szültem 30 alatt. Mondjuk 24 éves kortól éreztem, hogy szeretnék gyereket, addig nem. Tehát előtte annyira nem lett volna jó, de 24-30 között azért nagyon jó lett volna.
2012. jún. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 A kérdező kommentje:
Miért kell kiforgatni az ember szavait? Se azt nem mondtam, hogy szüljön minden 20 éves, se azt, hogy én 20 évesen akarok szülni. Általánosságban tettem fel egy kérdést. Ezért miért kell kiakadni? Egy olyan példára gondoltam, hogy pl. 23-24 évesen egy lány már elvégezhette az egyetemet (ha 18 évesen érettségizett, most ne keverjük bele, hogy 5 éves volt a középiskola meg halasztott, stb). vagy ha egyáltalán nem is ment egyetemre, lehet egy szakmája, ha szerencsés, akkor már 1-2 évet dolgozhatott is benne. És mondjuk van egy 27-28 éves párja, aki jó esetben évek óta dolgozik. Nem azokra gondoltam, akik a harmadik diplomájukat csinálják és még nem rendelkeznek önálló keresettel.
2012. jún. 29. 13:33
 13/53 anonim ***** válasza:
74%
6-os válaszoló vagyok megint,ha valaki nem értené: gyerekvállaláshoz kellenek bizonyos feltételek. Ezek a feltételek nem olyanok a mai világban, hogy CSAK 20 évesnek vagy CSAK egy 30 évesnek lehetnek meg. Ha a feltételek 20 évesen adottak, akkor nyugodtan vállalhat gyereket az illető. Ezt egy értelmes ember képes felfogni, de még így is lesznek olyan hülyék,akik nem értenek ezzel egyet.
2012. jún. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
61%
10-es,te miről beszélsz?:D Nem azért dolgozunk,hogy "jónak lásssanak",hanem hogy biztonságban(anyagi,lakókörnyezeti stb) tudjunk élni és családot alapítani.
2012. jún. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
91%
20-30 évvel ezelőtt még teljesen más világ volt. akkor még tudtak házat építeni, kocsit venni 30 év hitel nélkül.... ma már ez lehetetelen, hacsak nincs segítsége vagy szuperjó munkahelye az embernek.
2012. jún. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
40%
Úgy csinálnak itt néhányan mintha 60-70 éve az embereket felvetette volna a pénz. Akkor simán bevállaltak 5-6 gyereket is akár, és volt olyan boldog életük, mint a mai nagy karrier építőknek, akik 40-50 évesen szívrohamban meg agyvérzésben hullanak. Ráadásul a karrierépítés a 80%-nál annyit jelent, hogy elmegy valami droid irodai melóra napi 8-12 órában, vagy éppen csicskásnak "nyugatra". Most nagyobb a jólét (nem kell elmagyarázni, hogy nem), mégis néhányan már 1 gyereken is képesek évekig vergődni, meg mindenféle kifogásokat találni.
2012. jún. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
76%
Nem az a baj, hogy fiatalon szül, mert 20évesen is lehet érett, felelősségteljes, élhet párkapcsolatban..stb. Azzal van a baj, hogy a nagy átlag nem ez. 20-25évesen a lányok épphogy végeznek a sulival,nincs keresetük,munkájuk, talán még Kedvesük sincs és ezek alapvető fontosságúak, hogy gyereket vállaljon. Viszont a 30as korosztálynak ez jó eséllyel meg van. Munkából tud szülni menni, talán van is Apa, aki nem egy felelőtlen 20éves. De ezek mind csak általánosítások, ahogy a kérdés is tele van vele
2012. jún. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
16%

A biztonság nálad mit jelent ?

Fogadni mernék hogy még egyszer se haltál éhen.

Még se érzed magad biztonságban.

Szóval keresd csak azt amid már megvan.

Ha neked ez jó .. :)

2012. jún. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
82%
Oké, h régen szültek 17 évesen. de akkor annak a gyereknek tuti volt apja, mert a lányt elvette feleségül a gyerek apja. Lehetett szülni a babát a többgenerációs nagy házba, mint pl. a mamámé, amiben van 3 szoba, kamra, folyosó, két nagy kamra(átalakíthatóak), nagy konyha, stb. A mai 20 éves hova szüljön? Az anyjáék 1,5 szobás lakásába, ahol ott lakik még az öccse is (mondjuk)? És mit ad enni a gyereknek? régen nem volt gond, ha valaki semmit nem tanult, hiszen ott volt a föld, a sok jószág, lehetett otthon is dolgozni vakulásig, ételre így nem volt gond. Ma már falun sem tartanak sok állatot és csak egy kis konyhakertet művelnek. Nem a karriervágy meg a pénzhajhászás itt az indok, h miért nem szülnek a nők 17-20 évesen, hanem az, h nincs hova, mire, és mire ezeket megteremtik, bizony már 30 évesek, mint pl. mi. Nekem már tuti, h csak 30 után lesz gyerekem, akkor is, ha holnap nekilátunk.
2012. jún. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
65%
mindenki akkor szul amikor akar. a lenyeg hogy tudja majd eltartani a gyereket. manapsag azert is tolodik ki, mert sokkal nehezebb biztos allast, lakast szerezni mint regen. sokan amig tanulnak otthon laknak ami sokszor 25-26 eves kor. aztan utana meg par evet dolgozni is akarnak stb.. de ez egyeni dolog.
2012. jún. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!