Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két kiskorú gyermekemre...

Zsuzsu 79 kérdése:

Két kiskorú gyermekemre nagyszülői láttatás iránti kérelmet adott be a volt anyósom. A kislányom 7 éves és a mai napig nem vette az apuka a nevére. Ez csak engem való csesztetés. Tarthat a nagymama igényt a gyermekemre aki hivatalosan nem az unokája?

Figyelt kérdés

2019. aug. 24. 10:32
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
35%
NEM kerul be hivatalbol sem ha az anya nem jarul hozza!!!!
2019. aug. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
62%
A harmadik életév betöltése után pedig hivatalból kerül sor a képzelt személy apaként történő bejegyzésére.
2019. aug. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
60%

Akkor Megegyszer, csak és kizárólag neked utolsó.


"A harmadik életév betöltése után pedig hivatalból kerül sor a képzelt személy apaként történő bejegyzésére."


Törvény.

2019. aug. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
100%
Jah es ezek szerint a kerdezo lanyanak mar kis pista az apja..csak errol a kerdrzo mit sem tud :D
2019. aug. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:
Nem rosszindulatú véleményekre voltam kíváncsi. Miért mondanám hogy nincs be írva az apa ha nem így lenne. Az anyja vagyok és születése óta mellettem van. Én intézek minden ügyet ami a gyerekkel kapcsolatos. Azért azt csak tudom hogy mi van az anyakönyvi kivonatban.Nincs apa!! De ha lenne is képzeletbeli apa be írva...ennek is utána jártam....az az én apukám neve lenne! Tehát a lényeg ugyan az.A gyerek nincs az apja nevén a mai napig sem! Így az anyósom nem hiszem hogy nagyszülői láthatást kaphatna! És magyarosrszági törvény ide vagy oda nálunk ez a helyzet.Semmi okom nincs olyat állítani ami Nem igaz mivel a bíróságon egyértelműen úgyis bizonyítanom kell mindent...akár az anyakönyvi kivonattal. Így ha bárki be lenne írva apja neve alatt a kérdésem is másképp írtam volna le! De nincs!! Nem kell el hinni de véleményt nyilvánítani sem kötelező!
2019. aug. 24. 11:14
 16/44 A kérdező kommentje:
Nem értem a feltételezést se! Ha nem így lenne miért ezt írnám! Logikusan nekem ezt bizonyítanom kell!! És mivel nincs apa az anyakönyvi kivonatban így tudom is bizonyítani!! Az hogy negatív emberek mit nem hisznek el az az ő dolguk! Az ANYJA vágyok! Csak tudom mi van a gyermekem anyakönyvi kivonatában!!
2019. aug. 24. 11:23
 17/44 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező,


ha az a jogállás amit a kérdésedben írtál, nem, a nagymama nem tarthat igényt láthatásra. Ennyi erővel mondjuk én is adhatnék be hadd lássam a lányod.

2019. aug. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:
Így van. Ennyi erővel tényleg bárki kérhetne láthatást mert hogy ő márpedig rokon.
2019. aug. 24. 11:38
 19/44 anonim ***** válasza:
23%

Ha nem ismeretlen az apa, és nem tudta bizonyítani, hogy nem ő az apa, akkor miért nem került bele a születési anyakönyvi kivonatba a neve? Elvileg, mivel az apa személye ismert, benne kellene lennie. Meg fizetnie a gyerektartást.


Kamu sztori mai napra megvan, lapozzunk. Most olvasnék egy külföldre vágyó hisztiző tinitől valamit.

2019. aug. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó te nagyon ostoba vagy. Az anyakönyvi kivonatba akkor kerül az apa neve ha ő aláírja az apasági nyilatkozatot vagy ha házasok. Ha nem házasok és nem írja alá, akkor az anya indíthat pert. Nyilván a kérdező palija nem írta alá.

Mellesleg pontosan úgy van, hogy ilyenkor az anyai nagyapa nevét szokták beírni. Nálunk is van ilyen a családban.

2019. aug. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!