Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két kiskorú gyermekemre...

Zsuzsu 79 kérdése:

Két kiskorú gyermekemre nagyszülői láttatás iránti kérelmet adott be a volt anyósom. A kislányom 7 éves és a mai napig nem vette az apuka a nevére. Ez csak engem való csesztetés. Tarthat a nagymama igényt a gyermekemre aki hivatalosan nem az unokája?

Figyelt kérdés

2019. aug. 24. 10:32
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
77%

Ha nagyobbik gyereknél elismerte az apaságot, akkor rá vonatkozóan kérhet láthatást az anyja.

Bár, a körülményekből ítélve lóF.szt fog kapni.

De az amúgy sem több, mint, hogy kb havonta pár órára odamehet.

2019. aug. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
75%

re "nem lehet üresen az apja neve, ha elmúlt 3 éves" én is így tudtam, de ezt találtam:

"A gyámhivatal nem állapít meg képzelt apát a gyermek részére, ezért a gyermek az anya családi nevét viseli tovább, ha az anyát a gyámhivatal nem tudja meghallgatni, mert ismeretlen helyen tartózkodik, vagy a meghallgatáson a szabályszerű idézésre nem jelenik meg."

[link]

Én ezt úgy értelmezem, hogy ha nem megy el intézni, akkor nem tud mit csinálni vele a hivatal.

2019. aug. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
62%

UTOLSÓ!


Ez arra az esetre vonatkozik, amikor az anya elinditotta az eljárást, aztán mégsem jelenik meg. Pont ugyanígy alakul bármilyen polgári pernel is: ha a felperes nem jelenik meg -és írásban én, kérte, hogy nélküle is folytassák le a pert- a per megszűnik.

2019. aug. 26. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 A kérdező kommentje:
Nincs képzeletbeli apa az anyakönyvi kivonatban. Okom sincs rá hogy hazudjak mert a bíróságon nekem ezt mint bizonyítékot be kell mutatnom.De mint írtam már...ha lenne is ilyen a lényeg akkor is ugyanaz marad! Nincs az apja nevén a gyerek és nincs az anyakönyvi kivonatban sem az apa!! És lehet írni jó indulatú embereknek hogy hazudok...tudom mik a törvények...de nálunk nincs be írva senki! Korábban kommentelölnek meg igen...meg kérdezik a nagyobb gyereket! Ezt a helyi család segítő hölgy és az ügyvéd is el mondta. Mivel a gyerek a lényeg mindenhol...az ő érdekeit nézik és van önnálló véleménye. 14 év felett minden esetben de már 11-12 éves éves korban is meg hallgatható. De ezt bármelyik elhelyezésről szóló leírásban is meg lehet találni. Nem ki találtam. És ha nem így lenne sem kell támadni. Tanácsot kértem és azt lehet normálisan is írni ha valaki másképp tudja. Jaaa...és nem a nagyobb a 7 éves! Ő a kisebbik aki nincs az apa nevén. A nagyobbik 14 lesz.
2019. aug. 26. 06:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!