Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két kiskorú gyermekemre...

Zsuzsu 79 kérdése:

Két kiskorú gyermekemre nagyszülői láttatás iránti kérelmet adott be a volt anyósom. A kislányom 7 éves és a mai napig nem vette az apuka a nevére. Ez csak engem való csesztetés. Tarthat a nagymama igényt a gyermekemre aki hivatalosan nem az unokája?

Figyelt kérdés

2019. aug. 24. 10:32
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
95%

"Ha az apa személye megállapítható, akkor nincs mese, nincs kibúvás, ő lesz megjelölve apaként. Mi ebben olyan bonyolult?"


Nem bonyolult, csak megvan a törvényes út az apa megállapítására. Nem abból áll, hogy én azt mondom, a szomszéd az apa, aztán azt beírják.


Vagy az apa tesz apasági nyilatkozatot, vagy az anya pert indít az apaság megállapítására.


A kérdező esetében egyik sem történt meg. Ergo, a nagymamának nincs joga a láthatásra, mert ő hivatalosan nem nagymama.


Viszont nem értem, kérdező, két gyerekről beszélsz. Apu az elsőt sem ismerte el, aztán szültél neki egy másodikat is?


Ne csodálkozz, ha kétségbe vonják a történetedet.

2019. aug. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
66%
Ha jól értelmezem a kérdést, volt már egy gyereked, amikor összejöttél az exférjeddel (őt nem vette nyilván a nevére), aztán lett még egy közös gyereketek is. Gondolom, mindkét gyereket együtt neveltétek, és bár a volt férjed az idősebbiket hivatalosan nem vállalta fel, az anyja mindkettőt unokaként kezelte, és most továbbra is látni szeretné őket. Hogy ebben mi van olyan szörnyűséges, azt nem tudom.
2019. aug. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
85%

Nem attól lesz apa a jog világában, hogy dugott.

Ha férj, vagy aláírta, akkor lesz apa.

Itt ilyen nem történt, nem apa, a vén banya meg nem nagyszülő! Ennyi, csá.

2019. aug. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:
A nagyobbik is az ő gyermeke....de mint ahogy írtam a kicsit a mai napig nem vette a nevére.Pedig 4 éves koráig együtt éltünk csak fontosabb volt a kocsma. Ez szerintem eléggé mutatja mennyire fontosak a gyerekek neki...sőt a nagymama is kb ugyan ennyire tartja fontosnak. A nagymama is a folyamatos műköröm és új ruhák vásárlása közben kb egy évben háromszor szánt időd az unokákra. 3 éve vagyunk külön és most lett fontos...eddig miért Nem?? Soha 24 órát nem bírt ki velük és ezt hangoztatta is! "Neki nem kell unoka...hát ő nem is úgy néz ki mint egy nagymama!" Tényleg nem de inkább nem írom le hogy néz ki! És igen...jól jönne egy nagyi!! A hangsúly ezen van! Nagyi!!! Olyan akinek az unokák a fontosak...és nem évente egyszer!! Ha azt látnám hogy a gyerekeim szerettek volna hozzá menni vagy ő maga tényleg a gyerekek miatt harcolna akkor én magam is úgy állnék hozzá ...de ez sosem volt így és nem is lesz! Világ életében a kinézete...a vásárlás...a körmei és önmaga volt a lényeg a nagymamának....meg az hogy kinek hogy tegyen keresztbe! De a kérdés nem is erről szólt....a lényeg hogy semmi köze a kisebbik gyerekemhez. A nagyobbik meg döntő képes és nem akar a nagymamához menni. Értem a negatív véleményeket de sajnos van ilyen is. Sajnos nem minden nagyszülő szereti az unokáit...bárcsak úgy lenne. Nekem is és a gyerekeknek is jobb lenne.
2019. aug. 25. 08:34
 35/44 anonim ***** válasza:
34%
Egy 7 éves nem dontő képes. Az a nő meg, aki második gyereket vállal egy alkesszel, aki még az első gyereket se vállalja fel Igen finoman fogalmazva se normalis
2019. aug. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:
Ezt majd én tudom. Mindegyik gyermekemnek meg van mindene és boldog életet él. Nem hiszem hogy ezt másnak kéne el dönteni. Én a mai napig nem bántam meg egy gyermekem se!!! Az hogy van aki egyedül képtelen egy gyereket vállalni az egy dolog. Én nem ez vágyok! És bár nem tervezett gyermek volt de eszembe se volt el vetetni és igenis büszke vagyok rá!!! Nem utolsó sorban képes vagyok el tartani és gondoskodni róluk!
2019. aug. 25. 08:58
 37/44 A kérdező kommentje:
És az első gyermek a nevén van. A döntő képes meg nem a hét éves. Ez az amikor nem olvasunk csak írjuk a negatív kommentet.
2019. aug. 25. 09:15
 38/44 anonim ***** válasza:
32%
Nem, nyuszika, ez az amikor a kérdező nem fogalmaz érthetően. Amúgy a döntő képes 18 éves, ergo nem kiskorú. Csak hogy tudd.
2019. aug. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
28%

Ha az első gyerek az apja nevén van, akkor a nagymama kérheti a láthatási jogot, kiscsillag. Láthatás, nem láttatás, ha már itt tartunk.

Amúgy kamu a sztorid. Egyszer a hétéves nincs az apja nevén, egyszer a kisebbik.

Vagy be vagy állva a herbáltól, vagy ami valószínűbb, kitaláció az egész.

2019. aug. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
33%

39!


Annyit sikerült kibogozni, hogy a 7 éves a kisebb. Van egy másik gyerek is, aki nála idősebb. Az alapkerdes szerint ő is kiskorú, fentebb meg már donteskepesnek írta, márpedig az 18 évet betöltött kell hogy legyen, míg nem kiskorú. Jo lenne ha normálisan fogalmazna és nem kamuzna

2019. aug. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!