Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két kiskorú gyermekemre...

Zsuzsu 79 kérdése:

Két kiskorú gyermekemre nagyszülői láttatás iránti kérelmet adott be a volt anyósom. A kislányom 7 éves és a mai napig nem vette az apuka a nevére. Ez csak engem való csesztetés. Tarthat a nagymama igényt a gyermekemre aki hivatalosan nem az unokája?

Figyelt kérdés

2019. aug. 24. 10:32
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
28%
Ja, én vagyok az ostoba. Ha így lenne, a kutya nem fizetne gyerektartást, mert "nem írja alá", hogy ő az apa. De szép is lenne.
2019. aug. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
33%
Albán, m leggyakrabban az anyai nagyapa neve kerül be. De nem kötelező annak lennie. Bármilyen név lehet, kivéve az ismert embereket. Arra is lehetőség van, hogy a képzelt apa vezetéknevet kapja a gyerek.
2019. aug. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
17%
Albán. ...Valóban akart lenni
2019. aug. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
81%

21!


Attól hogy az anya tudja ki az apa, meg nem lesz hivatalosan is apa belőle. Ahhoz vagy hazasoknak kellett volna lenniük, vagy apai elismert nyilatkozatot kellett volna tennie. Nem tett, így hivatalosan nem apa. Tartasdijat akkor kell fizetnie, ha a bíróság azt megítéli. Arra pedig csak akkor kerülhet sor, ha az apaság ténye bizonyított, ergo a kérdező apasági pert indít ellene.

2019. aug. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
42%
Ha az apa személye megállapítható, akkor nincs mese, nincs kibúvás, ő lesz megjelölve apaként. Mi ebben olyan bonyolult?
2019. aug. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
86%
Kis OFF: kedves 77 %-os, attól, hogy mocskosul rondán beszélsz, még nem lesz igazad. Hányinger olvasni az igénytelen irományodat, és szánalmas, ahogy másokról beszélsz.
2019. aug. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
27%
A gyermek 3 éves koráig rendezni kell az apa kérdését. Itthon nincs olyan, hogy nincs apja a gyereknek.
2019. aug. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
32%
Kérdező, ha nem vagy házas, akkor nincs anyósod sem. Az exed anyukája kérvényezheti a láthatást, bár nem hiszem, hogy megkapná. Esetleg ha ő fizet tartásdíjat?
2019. aug. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
84%
Olyan volt a munkám, hogy sok akv-i kivonattal találkoztam, de 3 éves kor felett minden gyereknek volt név az apa rovatban.Újszülöttnél volt olyan, ahol nem.
2019. aug. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
70%

Írod, hogy a volt anyósod. Meg két gyerek van, ha jól értelmezem, az egyik hivatalosan is az apáé. Azaz nem egy idegenről van szó, aki átsuhant az életeden, és csinált neked egy gyereket.

Én a helyedben leülnék a nővel beszélgetni, kizártnak tartom, hogy pusztán a te csesztetésedért akarna rendszeresen a gyerekeidre vigyázni. Még neked is jól jöhet egy nagyi.

2019. aug. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!