Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban bunkóság jéggel kérni...

Valóban bunkóság jéggel kérni a kávét, amikor vendégeskedünk több napon át a szüleinél?

Figyelt kérdés

Én lehetőség szerint jéggel iszom a kávét, sokkal jobban szeretem úgy, mint melegen. A párom is így issza itthon.

Most viszont napokon át a szüleinél voltunk. Amikor kávéval kínáltak, megkérdeztem, hogy van-e esetleg jég. A párom zavartan vihogott, hogy milyen extra igényeim vannak, és úgy tett, mintha ő soha nem inná azzal, sőt, feketén kérte, mert mindenki más is úgy itta (pedig ő UTÁLJA úgy, itthon soha nem issza feketén).

Nem volt akkor épp jég, de akkor betett egy adagot az anyukája, szóval később volt.

A párom alig várta, hogy kettesben legyünk, jól lecseszett, hogy lejáratom őt, meg miért kell folyton kényeskedő csodabogárnak lenni, már épp elég az, hogy gluténmentesen kell rám főzni, stb. És, hogy nem neveltek meg, nem tanították meg, hogy nem körülöttem forog a világ.

Annyira haragszom a szavai miatt, hogy a szakítást fontolgatom, de ugyanakkor szeretnék kérni független véleményeket, hogy nem mégis én vagyok-e a hülye.



2023. ápr. 15. 06:18
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
91%

Én pl azért írtam hogy dobja ki, mert nem tartom normális dolognak hogy így beszéljenek velem ilyen apróság miatt. Nem vagyok se savanyú, se egyedülálló.

Elég lúzernek tűnik a pasi. Az anyuka normális volt. A pasi reakciója ami árulkodó. Egy semmiségen(senki nem csinált belőle ügyet, csak a pasi) kezdett el vitatkozni.

Na mindegy, nem vagyunk egyformák. Majd ahogy egyre többször mennek családi összejövetelekre, egyre jobban megmutatja lúzerke az igazi énjét. Szerintem jobb az elején megválni az ilyentől, mint éveket rá pazarolni. Jellemet úgyse "növeszt".

2023. ápr. 16. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 A kérdező kommentje:

Nemcsak vitatkozni kezdett, hogy "jajjj, miért kellett ezt", hanem konkrétan dobálta rám a sz.art, hogy elkényeztetett, neveletlen vagyok, nem ismerek tiszteletet, azt hiszem, körülöttem forog a világ, lejárattam őt, nem tudok viselkedni, stb.

Mindezt azért, mert megkérdeztem, hogy van-e esetleg fagyasztott csapvíz. Nem is kértem, hogy tegyenek be, magától tette ezt meg az anyukája szó nélkül. Ez lenne akkora dolog? Betenni egy jégkockarekeszbe vizet és berakni a fagyasztóba? Ezért lennék kényes, neveletlen, stb.?

Szakítani fogok, és nem amiatt, hogy ki hogyan issza a kávét, hanem azért, mert elhordott mindennek, olyan dolgokat vágott a fejemhez, amit még egy havertól sem tűrnék el.

2023. ápr. 16. 06:29
 53/66 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed, jobbat érdemelsz
2023. ápr. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon helyes, és NE hagyd magad meggyőzni! Ne pazarold az idődet egy ilyen féregre!
2023. ápr. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
76%

49-es, én is azt írtam, hogy vágja ki a fenébe - mellesleg a gluténérzékeny válaszoló vagyok.


8 éve kapcsolatban, de ha a párom rám dobálná a sarat és beugatna, mert kényeskedő liba vagyok, amiért gm kell rám főzni - abban a pillanatban kidobnám, mert bunkó.


De lehet, előtte még megkínálnám egy kis romlott étellel, hadd érezze azt, amit én egy nem gluténmentes étel elfogyasztása után. Ha már szerinte én csak divatolok, és nem kínlódok órákon át a fájdalmaktól.

2023. ápr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
100%
Kerdező, te csak a felszínt láttad. A szülei normalisnak tűntek, mert olyannak akarták mutatni magukat. Olyan nincs, hogy egy fiatal felnőtt ennyire ketségbeesetten megfelelési kényszeres, de a szüleinek semmi közük ehhez, tök normalisan nevelték. Nyilván van ott valami, csak sok idő múlva bukkanna fel számodra latható módon. Most hagyd ott ezt a bandát szerintem is, mert a mélyben durva jatszmák lehetnek, ha a párod egy ilyen szimpla dolgot ilyen hevesen reagált le.
2023. ápr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
21%

56-osnak van igaza.

De a kérdező megint csak magával foglalkozik. Eleve hogy jöttetek ti össze? Mert hogy nem vagytok szerelmesek egymásba, az tuti. Le se tojod te sem, hogy miért félhet ennyire a szülei véleményétől. Gondolom egy egyetemi bulin félrészegen történt a nagy egymásra találás, ahol még nem tűnt lelki sérültnek. 20 éves elmúltál már?

2023. ápr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
91%
A párod egy egoista majom, a gluténérzékenységről nem tehetsz, én abban sem látok semmi kivetnivalót, hogy kértél egy kis jeget.
2023. ápr. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
20%

Jókat ír az 56, 57-es. Én is ilyesmire gondoltam. Akár az is lehet, bántalmazták a párod a szülei, azért akar nekik annyira megfelelni.

Te viszont nem vagy ráhangolódva a párod apró, diszkrét jelzéseire. Észre kellett volna venned, hogy a párod valamiért nem úgy viselkedik, mint otthon.

2023. ápr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
75%
És lehet, hogy anyuka jófejnek mutatta magát, de a párodnak négyszemközt morgott, hogy pluszban kell neki gluténmentesen főzni, meg mi az, hogy nem sima feketekávét iszol. Ezt nem tudhatod.
2023. ápr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!