Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban bunkóság jéggel kérni...

Valóban bunkóság jéggel kérni a kávét, amikor vendégeskedünk több napon át a szüleinél?

Figyelt kérdés

Én lehetőség szerint jéggel iszom a kávét, sokkal jobban szeretem úgy, mint melegen. A párom is így issza itthon.

Most viszont napokon át a szüleinél voltunk. Amikor kávéval kínáltak, megkérdeztem, hogy van-e esetleg jég. A párom zavartan vihogott, hogy milyen extra igényeim vannak, és úgy tett, mintha ő soha nem inná azzal, sőt, feketén kérte, mert mindenki más is úgy itta (pedig ő UTÁLJA úgy, itthon soha nem issza feketén).

Nem volt akkor épp jég, de akkor betett egy adagot az anyukája, szóval később volt.

A párom alig várta, hogy kettesben legyünk, jól lecseszett, hogy lejáratom őt, meg miért kell folyton kényeskedő csodabogárnak lenni, már épp elég az, hogy gluténmentesen kell rám főzni, stb. És, hogy nem neveltek meg, nem tanították meg, hogy nem körülöttem forog a világ.

Annyira haragszom a szavai miatt, hogy a szakítást fontolgatom, de ugyanakkor szeretnék kérni független véleményeket, hogy nem mégis én vagyok-e a hülye.



2023. ápr. 15. 06:18
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
90%
59! Ez nem diszkrét jelzés volt! Hanem bunkóság!
2023. ápr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:
91%
Tehát tűrje el a skizifrén viselkedését, sőt mi több legyen az ő is, ha a párja ezt várja el 👏
2023. ápr. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:
90%
A lelki tramukmákat mindenki maga dolgozza fel vagy pedig menj el egy pszchiologushoz, addig amíg lelki sérült és nem boldog kiegyensúlyozott egyedül az ember addig nem kell ismerkedni, nem máson kell hogy csattanjon a pofon mert az ilyen agresszív megjátszós disznó simán lehet legközelebbi áldozatát majd a falnak is bassza. Nem mentség az ilyen viselkedésre semmi és nem másoknak kell megmentenie hanem neki kell saját magát.
2023. ápr. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 A kérdező kommentje:
Épp ezt akartam írni. Jó, hogy nem már én magam legyek a pszichológusa és könyörögjem ki, hogy mondja el, milyen traumái vannak a szüleivel, miközben mindennek elhord. Esetleg azt várjam meg, hogy meg is pofozzon? Mi van, ha az is csak valami trauma miatt lenne, vagy csak azt látta otthon szegényke, de sok-sok angyali mosollyal, türelemmel és pszichoblablával majd segítek neki változni. :D
2023. ápr. 16. 21:53
 65/66 anonim ***** válasza:
83%

63 jól beszél!

Tapasztalatból mondom, hogy amíg valaki nem akar változni, addig a másikon csattan minden. Plusz van, aki az orvosnak is hazudik. Nem kell elviselni az ilyen alpári bunkó viselkedést, és senki nem felel más életéért!

2023. ápr. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd ezt az embert a fenébe. Otthon jéggel issza a kávét, mert te úgy iszod. Szüleinél feketén, mert ott úgy szokás. Másutt meg gondolom megint másképp, mert ott pedig megint más a szokás.


Lehet, édesanyja sem olyan, mint most látszik, ki tudja milyen traumái vannak párodnak. De akkor sem úgy kellene viselkednie mintha szülei papucsa lenne.


Ki tudja, elmentek megint máshova és megint más dolgokkal esik neked a saját megfelelési kényszere miatt.


Amennyiben ezeken nem akar változtatni nincs jövője kapcsolatotoknak. Neki már most pszichológusra lenne szüksége, neked pedig akkor ha ezt az okoskodást tovább tűröd.

2023. máj. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!