Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek mi a véleménye arról,...

Kinek mi a véleménye arról, ha valaki az életét adja a testvéréért/gyermekéért/szüleiért/barátjáért?

Figyelt kérdés
2023. jún. 16. 05:56
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
38%
Gyerek helyett ok. Pár helyett is az lehet. Egyéb rokon, barát helyett nem.
2023. jún. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
57%
Szimplán marhaság egy életet feláldozni egy másikért.
2023. jún. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
70%

"Itthon automatikusan az anyát mentik, de gondolkoztam azért előtte a dolgon, és arra jutottam, hogy a saját életem azért fontosabb nekem. Most viszont már 5 hónapos, és ő lett az életem értelme. Ő, és nem random bármilyen másik gyerek. Ha ő meghal, az én életemnek is vége, másik nem kell. Érte már bármikor feláldoznám magam."


És szerinted egy gyereknek van elönye abból, hogy anya nélkül nö fel, ahogy nagyobb lesz, hallgathatja, hogy miatta halt meg az anyja, stb?

Nem véletlen, hogy MINDEN kulturterületen az anyát mentik, nem a gyereket!

2023. jún. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ezek a dontesek igazan ott, eles helyzetben szuletnek meg. Konnyu most latolgatni meg tippelgetni, h kiket mentenek, de lehet veszhelyzetben teljesen mashogy dontenek.

Lehet, h maga az ismeretlen stresszhelyzet is olyan dolgokat muvelne velem, h nem ismernek magamra.

Ilyen szituacioban nem nagyon szoktak gondolkodni, inkabb osztonszeruen tortennek a dolgok.

2023. jún. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
9%

"Tiszta szánalom, hogy nem vagy képes elgondolkozni dolgokon, hanem csak lököd a rosszindulatú szövegedet, pusztán azért mert más emberek képesek rá. És slusszpoénként már ki is viteleztek ilyet az életükben. Magyarul valósan, fizikálisan már meg is történt ilyen az életükben."

Segíts kérlek ezt értelmezni, mert nekem magas. Tehát azt állítod, hogy akik itt azt írják, hogy feláldoznák az életüket xy-ért, azok ezt a valóságban meg is tették? Akkor mégis hogy a búbánatban írnak most ide?

Vagy most megint jössz Jézussal? A többségnek ő max.egy mitológiai figura, és mint ilyen, nem viszonyítási alap, bocsi.

2023. jún. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
23%

Nem örülnék, ha bárki is az életét adná értem. A halál az élet része, ha pont rajtam a sor, meghalok.


És én se adnám az életem senkiért. A gyerekeimért se. Mindenki meghal egyszer.

2023. jún. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
97%

Nincs még gyerekem, de én így gondolom:


Nem szeretném, ha a feleségem szülés közben meghalna "csak egy gyerekért".

De ha már tényleg megszületett, több hónapos vagy éves, akkor már teljesen mas helye van sz életemben, akkor már erősen elgondolkoznék azom, hogy "feláldozzam" magamat. Ha vannak testvérei jóval nehezebb a helyzet, mert akkor nem csak a feleségemnek+gyereknek kell a hiányomat elviselni, hanem a többi testvér is árván marad.


Plusz szegény gyereknek mekkora lelki nyomás lenne, hogy az apja érte halt meg.

Tehát összefoglalva nem lehet jó döntést hozni ebben, remélhetőleg sosem kell.


26F

2023. jún. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Semmi az ég világon
2023. jún. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Metionin ***** válasza:
80%
Semmi, az ő dolguk. A saját életével mindenki maga rendelkezik.
2023. jún. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha ténylegesen szorult helyzetről van szó, dícsérendő, amúgy felesleges mártírság.
2023. jún. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!