Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan érzem úgy hogy ki...

Jogosan érzem úgy hogy ki lettem semmizve?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Légyszives olvassátok végig,kicsit hosszú lesz. Szerintetek jogosan érzem e úgy hogy ki lettem semmizve? Nagypapámnak 2 fia volt. Az apám fiatalon meghalt még régen ezáltal a nagyszülői háznak én és a nagybátyjám lennénk ketten az örökösei. Más testvérek nincsenek. Rengetegszer volt régebben erről szó,mindig mondta papa hogy nagybátyjám és én örököljük. Mi külföldön élünk a feleségemmel és a nagybátyjám is külföldön él a feleségével és a fiával. Erre most tudtam meg hogy amikor otthon voltak a nyáron rávették a papát hogy vegyen velük közösen egy házat és a papáét adják el amit közösen örököltünk volna. Erről a dologról ki mit gondol? Szerintetek nekem onnan nem kellene kapnom valamit? A pápa ott fog lakni a közösen vett házban de ellátja magát,nem szorul ápolásra. Szóval semmivel sem tettek többet érte mint én. Csak gyakorlatilag kiskorom óta megy ez a különbségtétel köztünk. Apám és nagybátyjám közt is mindig különbséget tettek. És köztünk unokák között is. Ezzel a lépéssel most ugyebár nagybátyjámék elérték hogy én ne örököljek semmit. Ki hogyan gondolja ezt? Válaszokat köszönöm előre is.

2023. szept. 8. 17:38
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:
Akkor ha az egyik gyereket kizárja a szülő az örökségből akkor az szerinted nem kisemmizés? Ők csak így tudnak saját házat venni hogy eladatják a papával az övét.
2023. szept. 8. 17:57
 12/52 anonim ***** válasza:
56%
Én megértelek. Te nem az örökségre pályázol, csak az fáj, hogy a másik kap mindent, te meg semmit. Együttérzek veled.
2023. szept. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 12.válaszolónak.
2023. szept. 8. 17:59
 14/52 anonim ***** válasza:
66%

Kerdezo!


A nagyapadnak 2 gyereke VOLT. Az egyik meghalt, ergo EGY VAN. Te nem vagy a gyereke. Apád az volt.

2023. szept. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 A kérdező kommentje:
De értsétek már meg hogy ők is külföldön élnek. Nem járnak többször haza mint mi. Amikor otthon vagyunk én is segitem pont annyiban mint a fia.
2023. szept. 8. 18:00
 16/52 anonim ***** válasza:
56%
Te értsd már meg, hogy te UNOKA vagy. Nem GYEREK, UNOKA.
2023. szept. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 A kérdező kommentje:
Oké. Akkor ki szerint jogos ha én ezek után ezzel az egész rokonsaggal megszakitom a kapcsolatot?
2023. szept. 8. 18:01
 18/52 A kérdező kommentje:
Ja én csak a halott fiának az egyszem gyereke vagyok. Igen így már teljesen jogosan vagyok kisemmizve. Aha...
2023. szept. 8. 18:01
 19/52 anonim ***** válasza:
43%
Simán, hiszen amúgy is xarsz rájuk, csak az örökség erdekel
2023. szept. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
61%

Jól csinálta az öreg, hogy még életében rendezte a kérdést. Elképesztő hogy kijön az állat az emberekből, mikor az örökségen kell marakodni.

Ha nem érdekelne, akkor nem érdekelne, nem háborognál, pont. Nincs de, meg hogy. Ha nem érdekel az örökség, akkor egyszerűen csak örülj, hogy rendezve van a papa hátralévő élete egy szép házban.

2023. szept. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!