Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan érzem úgy hogy ki...

Jogosan érzem úgy hogy ki lettem semmizve?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Légyszives olvassátok végig,kicsit hosszú lesz. Szerintetek jogosan érzem e úgy hogy ki lettem semmizve? Nagypapámnak 2 fia volt. Az apám fiatalon meghalt még régen ezáltal a nagyszülői háznak én és a nagybátyjám lennénk ketten az örökösei. Más testvérek nincsenek. Rengetegszer volt régebben erről szó,mindig mondta papa hogy nagybátyjám és én örököljük. Mi külföldön élünk a feleségemmel és a nagybátyjám is külföldön él a feleségével és a fiával. Erre most tudtam meg hogy amikor otthon voltak a nyáron rávették a papát hogy vegyen velük közösen egy házat és a papáét adják el amit közösen örököltünk volna. Erről a dologról ki mit gondol? Szerintetek nekem onnan nem kellene kapnom valamit? A pápa ott fog lakni a közösen vett házban de ellátja magát,nem szorul ápolásra. Szóval semmivel sem tettek többet érte mint én. Csak gyakorlatilag kiskorom óta megy ez a különbségtétel köztünk. Apám és nagybátyjám közt is mindig különbséget tettek. És köztünk unokák között is. Ezzel a lépéssel most ugyebár nagybátyjámék elérték hogy én ne örököljek semmit. Ki hogyan gondolja ezt? Válaszokat köszönöm előre is.

2023. szept. 8. 17:38
1 2 3 4 5 6
 31/52 A kérdező kommentje:
Vagy ha néhány ember szerint rendben van ez az egész akkor miért mondták azt a papanak hogy ne ő mondja el nekem? De elmondta. Én marha meg úgy tettem mintha nem is esne rosszul...
2023. szept. 8. 18:31
 32/52 anonim ***** válasza:
72%

De mindenki érti, amit írsz, csak azt nem értjük, hogy miért nem nagyapáddal és a nagybátyáddal beszélsz erről, miért a gyakorin hisztizel?


Az eltartási szerződést úgy is meg lehet kötni, hogy a nagybátyádék külföldön élnek, de pl vállalják, hogy fizetnek gondozónőt nagyapádnak, meg takarítót. Ez csak egy példa. De a legjobb az lenne, hogy ha velük beszélnéd ezt meg.

2023. szept. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 A kérdező kommentje:
De azt mondta volna a papa ha eltartási szerződésről lenne szó. Nincs pénzük,csak így tudják felújítani a házat hogy a papa pénzéből.
2023. szept. 8. 18:35
 34/52 A kérdező kommentje:
Jó megfogom velük beszélni majd nyilván ha már "hivatalosan"is tudok erről. Mivel most ez ugyebár titokban lett nekem elmondva. És közölte a papa hogy majd ha hív a nagybátyjám felesége és közli ezt akkor tegyek úgy mint aki nem tud róla.
2023. szept. 8. 18:37
 35/52 anonim ***** válasza:
71%
Miért a kérdezőt cseszitek le amikor nyilvánvaló tipikus ügyeskedés a nagybátyja részéről hogy ne keljen az unokákkal osztozni.
2023. szept. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
3%

Ha nem ír végrendelet a papa, csak az élő fia örököl.

Te csak akkor, ha beír egy végrendeletbe.

De fizetsz, mint a katonatiszt örökösödési illetéket.

2023. szept. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
28%
Az önsorsrontás jellegzetes példája, amikor valaki összekeveri az anyagiakat az érzelmekkel. Ilyen esetben értelmes ember elengedi a dolgot. A rokonsággal meg nem kötelező tartani a szoros kapcsolatot.
2023. szept. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 A kérdező kommentje:
19:11 Te rosszul tudod. Nézz utána. Az elhunyt leszármazottja örököl.
2023. szept. 8. 19:35
 39/52 anonim ***** válasza:
83%

A nagybátyád arra számít, hogy így az övé lesz az egész. Ha bizonyítható, hogy a papának lesz X tulajdonrésze a befektetett tőkéje fejében, akkor annak fele téged illetne, ha életében mást nem csinál a pénzével. A rokon így azt hiheti, hogy ha oda kerül a sor, akkor nem akarsz egy család feje fölül elvenni egy házat az örökölt 1/5 részed miatt (most mondtam egy számot). Ha genyó vagy, akkor kifizetteted vagy perre viszed. Ha nem, ráhagyod.

Én eleve úgy venném, hogy a papa így döntött, neked innentől nincs közöd hozzá és még minimális kárpótlást se kapsz majd azért, hogy elhagyagoltak téged és az apádat.

2023. szept. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
60%
Én megértelek kérdező. A nagybátyád szemét módon "kiénekelte a sajtot a szádból", nem igazságos, hogy őket ilyen mértékben támogatja a nagyapád, téged meg semmivel.
2023. szept. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!