Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan érzem úgy hogy ki...

Jogosan érzem úgy hogy ki lettem semmizve?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Légyszives olvassátok végig,kicsit hosszú lesz. Szerintetek jogosan érzem e úgy hogy ki lettem semmizve? Nagypapámnak 2 fia volt. Az apám fiatalon meghalt még régen ezáltal a nagyszülői háznak én és a nagybátyjám lennénk ketten az örökösei. Más testvérek nincsenek. Rengetegszer volt régebben erről szó,mindig mondta papa hogy nagybátyjám és én örököljük. Mi külföldön élünk a feleségemmel és a nagybátyjám is külföldön él a feleségével és a fiával. Erre most tudtam meg hogy amikor otthon voltak a nyáron rávették a papát hogy vegyen velük közösen egy házat és a papáét adják el amit közösen örököltünk volna. Erről a dologról ki mit gondol? Szerintetek nekem onnan nem kellene kapnom valamit? A pápa ott fog lakni a közösen vett házban de ellátja magát,nem szorul ápolásra. Szóval semmivel sem tettek többet érte mint én. Csak gyakorlatilag kiskorom óta megy ez a különbségtétel köztünk. Apám és nagybátyjám közt is mindig különbséget tettek. És köztünk unokák között is. Ezzel a lépéssel most ugyebár nagybátyjámék elérték hogy én ne örököljek semmit. Ki hogyan gondolja ezt? Válaszokat köszönöm előre is.

2023. szept. 8. 17:38
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
38%

Mondjuk te NEM a gyereke vagy :D


Egyébként nyilvánvalóan elege lett a nagyapádnak, hogy állandóan az örökségen nyafogsz.

Én sem hagynék ilyen emberre semmit, akkor sem, ha a gyerekem. Te meg még nem is vagy a gyereke :D

2023. szept. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:

Kisemmizés a cél, ez egyértelmű! NE HAGYD MAGAD KISEMMIZNI!


Jogosult vagy a nagypapa vagyonának a felére, örökség esetén. Ugyanolyan jogaid vannak, mintha a gyereke lennél, ezt írja elő a törvény!


Nyilván nagybátyádék manipulálják az öreget, fél szembeállni velük, megtette amit elvártak tőle. Téged meg ezzel átvernek!


A kérdés a következő: Milyen szellemi állapotban van a nagypapa? Hány éves? Szenilis-e már? Akár csak egy kicsit?

Mert, ha igen, akkor feljelentést lehet tenni a gyámhatóságnál és a gyámhatóság intézkedni fog! Leellenőrzik, hogy mi történt. Ha a nagybátyádék visszaéltek az állapotával és így vagyont szereztek maguknak, az bűncselekmény, amiért a gyámhatóság feljelentést tesz a rendőrségen!


Szóval, érdemes a gyámhatósághoz fordulni, azok elrendelik a nagypapa igazságügyi pszichológiai vizsgálatát, amivel megállapítható, hogy a nagypapa mennyire volt beszámítható vagy befolyásolható volt-e, amikor eladta a vagyont és a pénzt elköltötte vagy a nagybátyádnak adta.


Ha nem volt teljesen beszámítható vagy erősen befolyásolták (átverték), akkor az, amit megszereztek tőle - visszajár a nagypapának. És a továbbiakban a gyámhatóság a haláláig felügyeli a vagyona kezelését, pontosabban: nem engedélyezik, hogy bárki is csalással elvegye tőle.


Ha nem szenilis a nagypapa, egy kicsit sem, akkor lehet, hogy félelmében adta át a vagyont a nagybátyádnak. Vagy rábeszélték, erősen befolyásolták, félrevezették ígéretekkel és ez sem törvényes.


Intézkedjél, még nincs késő!


Hidd el, hogy a gyámhatóságon senki nem fog meglepődni, amikor segítséget kérsz. Nagyon sok ilyen esettel találkoztak már!

jan. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!