Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan érzem úgy hogy ki...

Jogosan érzem úgy hogy ki lettem semmizve?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Légyszives olvassátok végig,kicsit hosszú lesz. Szerintetek jogosan érzem e úgy hogy ki lettem semmizve? Nagypapámnak 2 fia volt. Az apám fiatalon meghalt még régen ezáltal a nagyszülői háznak én és a nagybátyjám lennénk ketten az örökösei. Más testvérek nincsenek. Rengetegszer volt régebben erről szó,mindig mondta papa hogy nagybátyjám és én örököljük. Mi külföldön élünk a feleségemmel és a nagybátyjám is külföldön él a feleségével és a fiával. Erre most tudtam meg hogy amikor otthon voltak a nyáron rávették a papát hogy vegyen velük közösen egy házat és a papáét adják el amit közösen örököltünk volna. Erről a dologról ki mit gondol? Szerintetek nekem onnan nem kellene kapnom valamit? A pápa ott fog lakni a közösen vett házban de ellátja magát,nem szorul ápolásra. Szóval semmivel sem tettek többet érte mint én. Csak gyakorlatilag kiskorom óta megy ez a különbségtétel köztünk. Apám és nagybátyjám közt is mindig különbséget tettek. És köztünk unokák között is. Ezzel a lépéssel most ugyebár nagybátyjámék elérték hogy én ne örököljek semmit. Ki hogyan gondolja ezt? Válaszokat köszönöm előre is.

2023. szept. 8. 17:38
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
79%

Kerdezo ha tudod hol van az ingatlan akkor keress ra az e-kozmun es megmutatja a hrsz-t

Az alapjan meg le tudaz kerni tulajdoni lapot ahol kiderul ki lett a tulajdonosa az uj ingatlannak amit a papa penzen vettek.

Ha csak a nagybatty van bejegyezve mint tulajdonos akkor boritanek!

Am ha eladta az ingatlant es nem vesz helyette masikat akkor adozni kell! Ha nem olyan ertekben hanem kevesebbert vagy a tulajdoni elosztas miatt kisebb let az osszeg, akkor a kulonbozet alapjan. - ezt mond el a papanak! Mert neki kell majd fizetnie a NAV fel!

Ha raszedtwk a nagybatyadek akkor alap h kifizetik a papa adojat makd.

2023. szept. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
35%

30

"Miért lennék rá irigy? Itt néhányan tényleg nem értik hogy a kérdés érzelmi jellegű és nem vagyoni."


Az irigyseg erzelem, de a nalad a vagyon miatt keletkezik. Erdekes, hogy amiatt nem vagy irigy, hogy zold alsonadragot hord es nem keket mint te :D

Csak es kizarolag a vagyon miatt vagy irigy, hiaba tagadod.

2023. szept. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
78%
Sajna nekünk is volt ilyenben részünk. A papa meghalt és a mamára nem hagyott végrendeletet. Majd jött a nagybácsi fia és szépen csendben meg kezdte főzni a mamát hogy a ház iratait adja át neki, ő majd mindent el intéz. Jártak mint a sáskák minden héten. Aztán kiderült a simlisség, csináltak a családban egy nagy cirkuszt. A nagymamának a jó ég tudja miket beszéltek be, másik két gyereket jó formán el zavarta a saját szülő házukból. Majd a mama hoppon maradt amikor gondozásra került sor el tünt az imádott unoka. Ezt csak azért írom le, mert a háznak nincs nagy értéke és senki sem szorul rá. De ez a gerinctelen viselkedés elképesztő volt,ha azt mondja igényt tart rá, biztosra veszem hogy át engedik neki, nyilván ha a mamát is gondozza. Szerintem a te nagybácsid is be kellett volna avasson téged mielőtt ilyesmit csinál. Igaz nem tudod nagyapád milyen mentális állapotban van. A mi mamánk már 80 feletti és kicsit feledékeny...
2023. szept. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
40%
Jogos teljesen.
2023. szept. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
68%
Igen, kisemmizés szaga van.
2023. szept. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
37%

"...de ne tegyen különbséget köztünk.""


Aztán miért ne? Miért nem érted meg, hogy nem vagytok azonos szinten. Te unoka vagy, a nagybátyád meg a gyereke.

2023. szept. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 A kérdező kommentje:
De pontosan ugyanannyit segítek mint a gyereke. Teljesen ugyanaz a felállás. De igaz őt az apám sem érdekelte hiszen köztük is mindig különbséget tett.
2023. szept. 9. 08:00
 48/52 A kérdező kommentje:
Érdekes akik itt ezzel a csak unoka dumával jönnek. Szerintem nekik sem gyerekük sem unokájuk nincs. Például az anyai ágon lévő nagyszülőknek sokkal fontosabb vagyok mint mondjuk az a gyereke aki évente 2x nyija rá az ajtót. De mindegy is.
2023. szept. 9. 08:04
 49/52 A kérdező kommentje:
*nyitja
2023. szept. 9. 08:05
 50/52 A kérdező kommentje:
De kár is volt ide kiírni ezt a kérdést hiszen nem tudtok részleteket.
2023. szept. 9. 08:07
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!