Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan érzem úgy hogy ki...

Jogosan érzem úgy hogy ki lettem semmizve?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Légyszives olvassátok végig,kicsit hosszú lesz. Szerintetek jogosan érzem e úgy hogy ki lettem semmizve? Nagypapámnak 2 fia volt. Az apám fiatalon meghalt még régen ezáltal a nagyszülői háznak én és a nagybátyjám lennénk ketten az örökösei. Más testvérek nincsenek. Rengetegszer volt régebben erről szó,mindig mondta papa hogy nagybátyjám és én örököljük. Mi külföldön élünk a feleségemmel és a nagybátyjám is külföldön él a feleségével és a fiával. Erre most tudtam meg hogy amikor otthon voltak a nyáron rávették a papát hogy vegyen velük közösen egy házat és a papáét adják el amit közösen örököltünk volna. Erről a dologról ki mit gondol? Szerintetek nekem onnan nem kellene kapnom valamit? A pápa ott fog lakni a közösen vett házban de ellátja magát,nem szorul ápolásra. Szóval semmivel sem tettek többet érte mint én. Csak gyakorlatilag kiskorom óta megy ez a különbségtétel köztünk. Apám és nagybátyjám közt is mindig különbséget tettek. És köztünk unokák között is. Ezzel a lépéssel most ugyebár nagybátyjámék elérték hogy én ne örököljek semmit. Ki hogyan gondolja ezt? Válaszokat köszönöm előre is.

2023. szept. 8. 17:38
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
64%
Basszus, feladok egy lottót. =D De tudtam, hogy ez jön. Aha, nem érdekel az örökség, neked nem kell, de most hogy nem is kapsz, már nyugodtan dögöljön meg a nagypapa ahol akar. De persze nem az örökség miatt. Ááá dehogy. Itt elvekről van szó kérem. =D
2023. szept. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:
Oké de akkor a nagybátyjámék miert mondták azt a papanak hogy ne mondja el ezt nekem mert hogy ők akarják majd ezt nekem elmondani? Miért? Mi közöm van hozzá akkor hogy ők mit vettek? Értsétek már meg hogy heti kapcsolat van.
2023. szept. 8. 18:04
 23/52 A kérdező kommentje:
De eddig is ők kaptak mindent. Nekem semmiben sem segítettek. Akkor sem segítettek amikor az anyám egyedül maradt velem.
2023. szept. 8. 18:05
 24/52 anonim ***** válasza:
87%
Ez szomorú, tényleg az. De innentől kezdve meg, ha eddig is tudtad, hogy nem szívesen adnak neked, akkor pláne nem kellett volna ennyire számítanod a házra. Meg az sem kellene, hogy ekkora sokként érjen, hogy ahogy eddig, ezután sem kapsz semmit.
2023. szept. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, te értsd meg azt, hogy amíg a Papa él, addig azt csinál a pénzével, amit akar. Adott esetben eladhatja a házát és a pénzt felélheti. Vagy befekteti egy másik házba, ahol mondjuk tulajdonjogot nem kér, de holtig tartó haszonélvezetet igen, hogy ne tudják kitenni onnan.

Arról, hogy milyen örökség marad utána, akkor kell majd beszélni, ha a Papa meghalt. Ami akkor lesz, az osztódik a nagybátyád és közötted.

Hogy erkölcsös/etikus-e, amit a nagybátyád csinált? Ha úgy történt, ahogy írtad, nem igazán. De jogilag nem tudsz belekötni.

2023. szept. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:
De épp ez az hogy felőlem élje fel,adja oda a házat egy alapítványnak,írássa rá egy hajléktalanra vagy nyaralja el de ne tegyen különbséget köztünk.
2023. szept. 8. 18:12
 27/52 anonim ***** válasza:
51%

Akkor ezek szerint neked nem az a bajod, hogy kisemmiztek, hanem az, hogy irigy vagy a nagybátyádra? Lehet hogy eltartási szerződést kötöttek, például, ami kötelezettségekkel jár a nagybátyádékra nézve.

Egyébként meg nem értem a vergődésedet, szerinted az a megoldás, hogy "akkor dögöljön meg a szomszéd tehene is!" ?

2023. szept. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
56%
Amíg nagyapád él, azt csinál a tulajdonával, amit akar, és amíg el, addig nincs örökség sem.
2023. szept. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:
Nem eltartási szerződésről van szó. Írtam hogy ők is külföldön élnek. Nincsenek otthon vele.
2023. szept. 8. 18:28
 30/52 A kérdező kommentje:
Miért lennék rá irigy? Itt néhányan tényleg nem értik hogy a kérdés érzelmi jellegű és nem vagyoni.
2023. szept. 8. 18:29
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!