Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy családi nyaralás-anyagi...

Nagy családi nyaralás-anyagi különbségek?

Figyelt kérdés

Nagyszülők kerek szülinapja alkalmából 3 napos nagy családi nyaralás lesz belföldön, nagy házat kibérelve, 40 fő.

Probléma, amibe ütköztünk,mi szervezzük :Családtagok különböző anyagi helyzete.Van,akinek bizony már az apartman kifizetése is nagyobb anyagi beruházás, mások sokkal jobban állnak anyagilag.

Úgy gondoltam erre tekinttel és " csapatépítés" gyanánt,otthoni főzések lesznek:Bogrács,gulyás,egész csirke ilyesmik.Több sütő is van a konyhában,nem lenne probléma.A gazdagabb családtagok kikérték maguknak, hogy ők megnézi a helyi jó éttermeket stb, de meghívni az egész családot nem szeretnék, hiába mondom,hogy ezzel csak megbántjuk azt akinek nincs lehetősége.Azt is tudom,hogy nem várhatom el azoktól, akinek ez komolyabb összeget jelent.


Jól gondolom,hogy ilyen esetben az együttlét, a társaság, a beszélgetések számítanak? Mi szűk családilag megengedhetnénk magunkat az éttermet,de nem nem ér annyit az egész, hogy másokat kellemetlen,megalázó helyzetbe hozzak, hiszen pont nem azért vagyunk ott.



2023. okt. 15. 11:37
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
96%

Én nem igazán szeretem a bográcsos kajákat, úgyhogy valószínűleg elmennék étterembe.

Ha 40-en össze lesztek zárva egy házba három napig, abból úgyis lesznek kisebb-nagyobb konfliktusok.

2023. okt. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
97%
Ne haragudj de en baromira nem szertnék a nyaralás vagy ünneplés alatt is főzni. Pedig nem vagyok gazdag én sem. De nehogy már még itt is azt kelljen, ez kibacás főleg a nőkkel. ( nálunk megcsinal mindent a férjem de sok családba még mindíg nem). Egyszer belefér de a többi nap keresnék valami kajáldát. Főleg 40főre, úgyse lesz egyetértés, mert ahány ház annyi szokás. Ez meg senkinek nem jó, szegeny nagyszülők meg éreznék a feszkót.
2023. okt. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondja a 12-es: már abból is veszekedés lesz valszeg, hogy melyik kaját hogy készítsétek el.
2023. okt. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
97%
Én nem vagyok szegény, de rosszul lennék az ötlettől, hogy költsek el egy csomó pénzt egy negyvenfős kényszerített "nyaralásra". Ha nem megyek, akkor én tapló, aki leszarja a családot, de ha meg megyek, akkor egy csomó pénzt költsek el valamire, amire nem is akartam menni és egyszerre alkalmazkodjak több tucat emberhez. Szép dolog a családi összejövetel, de elég is belőle egy alkalom egy étteremben, vagy valakinél, nem ilyen nyaralásos elvonulás. Pedig én még látogatóba is szívesen megyek, meg hívok családtagokat, de nem ilyen tömeget egyszerre, ennyi időre és akkor mindenki verje magát mindenféle költségekbe a hülye ötletem miatt. Ha szervezel valamit, akkor úgy szervezzed, hogy a te állod nem az, hogy elvárod, hogy mindenki jöjjön és vágjon jópofát meg perkáljon a hülye ötleted miatt.
2023. okt. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
97%
#14 az első felében mintha egy esküvőt írtál volna le:D
2023. okt. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
100%
14# azért nem teljesen. Bár megértem, ha valaki nem szereti azt se. Nekünk is nagy a család és sajnos csak esküvőkön és temetéseken jövünk össze. De elég is ez a közös program, ennyi időre. Illetve előtte és utána nap is nyilván találkozunk, ha már elbumliztak az emberek addig, de nem egymás hegyén-hátán vagyunk bezsúfolva napokig és nem egy idegen konyhában kell 40 ember étkezését összehozni szintén napokig, vagy étterembe menni vagy akármi, hanem kezelhető ember mennyiség van, mondjuk egy-egy családnál száll meg egy másik és akkor délután pár órára összejövünk valaki másnál vagy ilyesmi... De ez, hogy menjünk el együtt nyaralni ennyien? Ez elképesztő egy baromság.
2023. okt. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
97%

Én nem szerveznék 3 napos nyaralast, ha tudom, hogy ebből marha nagy kellemetlenségek lehetnek azoknak, akiknek kevés pénze van, és amúgy nyaralni sem tudna elmenni.


Csinálnék egy 1 napos ünnepséget, és ennyi. Nem is értem, ez az egész probléma generálás csak.

2023. okt. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
100%

Se nem főznék, se nem éttermeznék. Házhoz szállítással oldanám meg.

Bár helyszíne válogatja. Meg a negyven embert három napig egyben tartani amúgy sem lehet, szóval mindenképp kell valami szabadonválasztott rész a programba. Akkor meg lehet az éttermezés is ilyen, kérdés hogyan tud a csapat bántódás nélkül túlesni rajta.

Ha a jobban álló rész elég belátó, meghívhatja az egész csapatot valahova. Ez csak akkor játszik, ha előre szól, és nem hivalkodva teszi, különben a vékony pénztárcájú rokon számára bántó is lehet.

2023. okt. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 A kérdező kommentje:

A 3 napos nyaralás a nagyszülők kívánsága volt.

Én a férjemmel meg tesóm, sógorom szervezi. A szervezés alatt annyit értek, hogy kerestünk szálláslehetőségeket,lefoglaltuk ilyesmi, de nem mi döntöttünk semmiben, az adminisztrációs részét visszük.Egyébként barátnőm családjában évente van egy-egy ilyen hétvége a nagyobb családdal,ott is van orvostól a postásig mindenki, mégis nagyon szépen el tudják tölteni az időt.Szerintem intelligencia kérdése ,hogy ilyenkor -ha igen mondok és eljövök- akkor az ünnepeltet nézem ,a családot az együttlétet. Majd ha elmegyek a párommal ,akkor úgy alakítjuk,ahogy szeretnénk ha erre nem vagyok képes inkább el sem megyek.

2023. okt. 15. 14:37
 20/51 anonim ***** válasza:
97%

"Szerintem intelligencia kérdése ,hogy ilyenkor -ha igen mondok és eljövök- akkor az ünnepeltet nézem ,a családot az együttlétet"


De akinek nincs pénze étteremre, az hiába nézné a családot. Ahogy akinek a hideg futkos a hátán a bogracsozástól se tudja a családot nézni.


Plusz, ha nyaralni megy valaki, akkor nem hinném hogy ég a vágytól, hogy 40 főre főzzön-süssön, utánuk takarítson, mosogasson.


Orbitális marhasag ez a 3 napos nyaralás ötlet így, ahogy van ennyi emberre.

2023. okt. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!