Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy családi nyaralás-anyagi...

Nagy családi nyaralás-anyagi különbségek?

Figyelt kérdés

Nagyszülők kerek szülinapja alkalmából 3 napos nagy családi nyaralás lesz belföldön, nagy házat kibérelve, 40 fő.

Probléma, amibe ütköztünk,mi szervezzük :Családtagok különböző anyagi helyzete.Van,akinek bizony már az apartman kifizetése is nagyobb anyagi beruházás, mások sokkal jobban állnak anyagilag.

Úgy gondoltam erre tekinttel és " csapatépítés" gyanánt,otthoni főzések lesznek:Bogrács,gulyás,egész csirke ilyesmik.Több sütő is van a konyhában,nem lenne probléma.A gazdagabb családtagok kikérték maguknak, hogy ők megnézi a helyi jó éttermeket stb, de meghívni az egész családot nem szeretnék, hiába mondom,hogy ezzel csak megbántjuk azt akinek nincs lehetősége.Azt is tudom,hogy nem várhatom el azoktól, akinek ez komolyabb összeget jelent.


Jól gondolom,hogy ilyen esetben az együttlét, a társaság, a beszélgetések számítanak? Mi szűk családilag megengedhetnénk magunkat az éttermet,de nem nem ér annyit az egész, hogy másokat kellemetlen,megalázó helyzetbe hozzak, hiszen pont nem azért vagyunk ott.



2023. okt. 15. 11:37
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:

Szerintem annak kellene engednie,aki megtehetné az éttermet.Azért egyik családtag sem a Buckhingham palotába született,nem igaz,hogy nem lehet elviselni egy bográcsot, közös pizza, csirke sütést stb.És nem arról van szó, hogy nem lehet külön elvonulni, de előre ezt kijelenteni, meg problémázni szerintem gáz.

Vannak mosogatógépek, mi a férjemmel és tesómék és unkatesók vállaltuk a takarítást, előkészületet, bevásárolunk és előkészítjük a dolgokat.Úgy gondolom a nagyszülők 80.szülinapján egyszer az életben belefér és nem fogunk belehalni:)

2023. okt. 15. 14:52
 22/51 anonim ***** válasza:
91%
Szerinted. Más szerint meg nem. Pl én nem bírom a bogra sós ételeket, nem uldogelek a tűz mellett se szívesen. A családom nem szereti a pizzát, csirkebol pedics csak a mellét. Persze, lehetne ott ülni a többiekkel, nem enni semmit 3 napig, mert a csapatszellem, ugye.
2023. okt. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
92%

"Egyébként barátnőm családjában évente van egy-egy ilyen hétvége a nagyobb családdal,ott is van orvostól a postásig mindenki, mégis nagyon szépen el tudják tölteni az időt."


Akkor kérd meg őket, hogy vegyenek a nevükre. A te családodban még el se jutottatok addig a naptári évig, de már csak a baj van belőle. Ez van.


Az meg, hogy a nagyszülők kívánsága? Akkor menjenek el nyaralni ők. Azért az mégis csak vicc, hogy elvárják, hogy az ő ünnepük miatt 3 napig 40 ember költsön el egy csomó pénzt és erőszakolja meg magát na meg persze valaki meg rokkanjon bele a szervezésbe. De jó fej kis öregek! Ja.. nem.

2023. okt. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
84%
Akkor minek tetted fel a kérdést? Szerintem a negyven főből senki nem halna bele ha 3-4 ember elmenne étterembe enni egy órára.
2023. okt. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
90%
Akinél ez rendszeres, annál nyilván korábban is az volt, és megtalálták már régen ebben a közös egyensúlyt. Ti most kezditek, nem lesz könnyű, talán a három nap így sok elsőre. De szerintem elfogadható lebnne akkor, ha a teljes programon problémázó rokon monjuk csak leugrik egy fél napra.
2023. okt. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
95%
De akkor ez nektek sem ünneplés hanem 3 nap főzés mosogatás az egész..legalábbis nekem nem az lenne.
2023. okt. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
95%
Te és családod meg tesód sogorod birják ezt bulit ,viszont másik 30 ember még hátára sem kivánja akkor szépen menjetek ti akiknek ez nem tehet társaság többi tagja meg had maradjon ki ebböl a béke kedvéért.
2023. okt. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
86%
Én mindent el tudok képzelni,de azt nem,hogy 80 évesen arra vágynak,hogy 40-en legyeskedjenek körülöttük. Ráadásul 3 napig. Nekik már 3 óra is megterhelő lehet.
2023. okt. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
94%
Mi az istent kel csapatépíteni egy családon???
2023. okt. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
94%
És akkor majd mi lesz mikor valamelyik elment étterembe, aztán vesz egy falat ételt a házban is? Jön a tömegverekedés, hogy te gazdag retek, van pofád a mienkből venni?
2023. okt. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!