Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy családi nyaralás-anyagi...

Nagy családi nyaralás-anyagi különbségek?

Figyelt kérdés

Nagyszülők kerek szülinapja alkalmából 3 napos nagy családi nyaralás lesz belföldön, nagy házat kibérelve, 40 fő.

Probléma, amibe ütköztünk,mi szervezzük :Családtagok különböző anyagi helyzete.Van,akinek bizony már az apartman kifizetése is nagyobb anyagi beruházás, mások sokkal jobban állnak anyagilag.

Úgy gondoltam erre tekinttel és " csapatépítés" gyanánt,otthoni főzések lesznek:Bogrács,gulyás,egész csirke ilyesmik.Több sütő is van a konyhában,nem lenne probléma.A gazdagabb családtagok kikérték maguknak, hogy ők megnézi a helyi jó éttermeket stb, de meghívni az egész családot nem szeretnék, hiába mondom,hogy ezzel csak megbántjuk azt akinek nincs lehetősége.Azt is tudom,hogy nem várhatom el azoktól, akinek ez komolyabb összeget jelent.


Jól gondolom,hogy ilyen esetben az együttlét, a társaság, a beszélgetések számítanak? Mi szűk családilag megengedhetnénk magunkat az éttermet,de nem nem ér annyit az egész, hogy másokat kellemetlen,megalázó helyzetbe hozzak, hiszen pont nem azért vagyunk ott.



2023. okt. 15. 11:37
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
95%

És tegyük hozzá, hogy úgy várja, hogy hálálkodnak neki a nagyszerű szervezésért, hogy azt várja majd a vendégek megoldják a főzést meg mindent. Nyilván a bevásárlást is.


Kérdező, ha ilyenre hívsz meg embereket, akkor azt neked kell állni és csinálni. Ha ott vannak és valaki megsajnál és besegít az jó. De ennyi.

2023. okt. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
96%
Kolléganőm is úgy megy nyaralni, hogy együtt főznek a nők. Nálam ez kizárt. Ők üldögélnek az irodában, én meg legalább nyaralás alatt szeretnék elnyúlni, nem mindenkit kiszolgálni. Más gyerekére sem akarnék vigyázni. Az ember elkölt egy csomó pénzt. Mire is? Másra? Ezzel lehet, borul a családi költségvetés, a nyaralás elmarad. Pocsék ötlet. 40 ember. Még 10 is sok.
2023. okt. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
95%
Azért 40 főre a gulyásba valót összeaprítani... És ez még csak egy nap, egy étkezés. Hát ha még 3x ennétek belőle. 120 adagnyi. Hát eszed legyen már. De nem lesz.
2023. okt. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
16%
Azt a 120 adagot 40 embernek kell megcsinálni, hát legyen már eszed! De nincs.
2023. okt. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 babyboom567 ***** válasza:
95%
Jah, és ha pl egyszerű "baleset" történik, hogy Gizike szokásához híven belekanalazza a hot csilit a 120 adag gulyásba,úgy hogy abból 3 felnőtt meg 6 gyerek már nem tud enni.Akkor azok mit fognak csinálni?Mert ugye étterembe nem tudnak menni(eleve nem volt annyi pénzük), a pénzt már beadták a bográcsozásra,de enni sem tudnak belőle.És jön majd a szájhúzogatás, hogy ó hát nem is csípős,más is megeszi,blablabla.
2023. okt. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
84%

Hogy főzne már 40 ember? 😂

Fele gyerek meg férfi. Én még anyámmal se főzök, mert nézni se bírom, mit csinál, nemhogy mással.

2023. okt. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
17%
40 ember, 40 kés, 40 felé szedni a hozzávalókat, hogy mindenki csináljon valamit, odaférjen. 😆Oké. Nincs eszem. Nekem megfelel, amit gondolsz.
2023. okt. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a jobban álló rész elég belátó, meghívhatja az egész csapatot valahova."


Ja, hogyne. Fizessen a szállásáért, az odaútért, a saját étkezéséért meg még akkor etessen meg másokat is úgy, hogy nem is az ő bulija, nyaralása, hanem "meghívták". Épp csak belépőt nem szednek.

2023. okt. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
91%
Én alapból utálom a nagycsaládos összejöveteleket..felkoszontenem az ünnepelteket és elnézést kérve tőlük kihagynam az egész bulit.
2023. okt. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
100%
Volt munkahelyemen egy kollégám minden csapatépítőn azt csinálta, hogy eljött, majd otthonról felhívták valami sürgős dologgal ami miatt hazament. Az évek során csőtöréstől kezdve betegségig minden volt.
2023. okt. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!