Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy léphetnék egyről a kettőre?

Hogy léphetnék egyről a kettőre?

Figyelt kérdés

34éves vagyok. Van 2 kiskorú gyerekem. (iskolás és ovodás) Egy bántalmazó kapcsolatból léptem ki és az épp aktuális albérletből nem volt hova mennünk ezért anyum fogadott be engem és a 2 gyereket.

Dolgozom de a minimálbért kapom +csp (29) +gyt (ami 30).

Egy albérlet 110alatt nincs a közelünkben mert ugye néznem kell a sulit és ovit is.

Jelenleg a munkahelyem miatt anyum viszi a gyerekeket reggel az iskolába és óvodába de már én megyek értük és természetesen egész nap velem vannak. 1 műszakban dolgozom de bármikor kötelezhetnek helyettesítésre de szerencsére nem sokszor fordul elő.

A lényeg hogy anyummal nagyon rossz a kapcsolatunk. Nem új dolog. Gyerekkorom óta rossz. Nagyszülők, apa nincsenek. Folyamatosan fenyeget ha el merek menni a 2 gyerekkel akkor kitagad és segíteni sem hajlandó tovább . Közben pedig utálja hogy itt vagyunk amit szintén hangoztat.


A gyerekeket nézve a lehető leghamarabb lépnék de minimálbérből az albérletet se tudnám fizetni, nemhogy nevelni + 2 gyereket.

Hajlandó lennék több helyen is dolgozni. Akár éjjel is, de akkor a felügyelet a probléma.

Mindenhol falakba ütközök.

Minden tanácsot szivesen veszek de a tipikus minek kellett 2 gyerek hozzászólásokra nem szeretnék reagálni. Nyílván ha az ember tudja hogy rossz lesz és válás lesz belőle akkor nem megy bele....



jan. 2. 19:02
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
89%

Helyében megpróbálnák mégis ameddig csak lehet a szekatúra anyja mellett maradni, mert egyelőre ez a legjobb megoldás. Minden más út egyelőre még nagyobb terhet róna es nem biztos hogy jobb lenne a helyzet mert még több penz kene es meg több stressz es ráadásul a körülmények is csórók lennének.

Nem tudom ha es meddig bírható az anya aki szekírozza, de ha van ra kevés esély megis egyelőre ez volna a megoldas es innen jobb magasabb szintet lépni, de anyagilag felkészülten, hogy szintlépés legyen amit pozitivan él meg ő is es a gyerekek is, nem sáncba kerülésként!

jan. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
100%
Most ha elmenekülne az anyjától egy szutykos albérletbe mitől lenne jobb? Kéne gyűjtsön pénzt, dolgozzon ha az anyja hajlandó segíteni reggel a gyerekek körul, ragadja meg a ezeket a lehetőségeket, amik most vannak, akkor ez az eszköztár van
jan. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
65%
31-32-eseknek igaza van!
jan. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
25%
Vegyél bonbont anyádnak, próbáld valahogy megszelidíteni, vagy vegyel neki piát. Amíg teli a szája befogja a pofáját
jan. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
26%
20: Gyerekenként 20% az irányadó, tehát a gyerekenként 60 semmiképp nem jönne szóba. A két gyerekre viszont igen.
jan. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
19%
Ha jogilag végigviszi akkor megkapják.
jan. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
64%

Debrecen azért elég nagy város, nem hiszem el, hogy nincs egy olyan bolt se, ahol keresnek eladót és még normálisan is fizetnének.


A másik, hogy mivel írtad, nem te akartál olyan szakmát tanulni, amit tanultál, akkor el kéne gondolkozni valamilyen esti képzésen. Egyébként eleve nem értem, hogy miért nem tanultál mást később...

jan. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 A kérdező kommentje:

Nem azzal van a gond, hogy nagyváros vagy kicsi... Van bolti eladói állás. 12órázás. Hogy oldom meg a gyerekeket? Mert attól hogy beülök 12órázni még ottvannak.

Illetve amint a sulit kijártam azonnal dolgozni kezdtem anyám tartozásai miatt. Gyógyszergyárban kezdtem reggel, délután aludtam pár órát, éjjelre mentem varrodába és másnap reggel kezdődött elöről. Ja és miért nem gyűjtöttem? tettem félre? Utolsó forintomig mindent elvett tőlem ...a gyakorlati pénzemet is...ha kaptam kajautalványt, azt is....

jan. 3. 12:43
 39/49 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekek mennyi idősek?
jan. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 A kérdező kommentje:
7éves a nagy és 5 éves a kicsi (ovis és sulis)
jan. 3. 13:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!