Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökséget költeni olyasmire,...

Örökséget költeni olyasmire, amire szükségem van? Illetlenség?

Figyelt kérdés

Örököltem a papám után, abból a pénzből autót szeretnék venni magamnak.


Apukám segít a választásban szívesen, anyám és a férje viszont ellenzik, mert hogy biztosan nem azért hagyta rám ezt, hogy elb..sszam erre, minek kell az, költsem inkább maradandó dologra. De közben ők annyira máshogy látják ezt... Nekik az a szempont egy kocsinál, hogy legyen 4 kereke és guruljon, jussanak el A-ból B-be valahogy. Nemhogy Bluetooth, vagy ülésfűtés nincs az autóikban, hanem elektromos ablak, vagy éppen szervókormány sem (egyik sem mai darab). Mondván, minél kevesebb az elektronika a kocsiban, annál nehezebben romlik el és kevesebbet kell rá költeni... De ők csak otthon, vidéken használják, nem mennek autópályán, nincs az, hogy el kell menniük az ország másik végébe vele, vagy épp külföldre.


Én sokat autózom, nem csak városon belül. Szeretek is vezetni, környező országokba ezerszer inkább megyek autóval, mint repülővel. A biztonság mellett nekem fontos a kényelem és a sebesség is, mert pl. anyám Ford Ka-ja 110-nél már olyan motorhangot ad ki, mintha a kocsi azonnal felszállna a levegőbe. Az én autómmal meg nincs bennem halálfélelem, ha éppen kamiont kell előznöm... Amit használok autó, az az apámé, szeretem, de kicsit "pasis" kocsi, szeretnék olyat, ami minden szempontból nekem való, amit én rakok össze úgymond. Dolgozom, nem anyáéknak kéne fenntartani, mielőtt valaki ezzel jönne. De igen, dolgoznak ezerrel azon, hogy bűntudatot keltsenek bennem.


ápr. 1. 16:44
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
86%

Most erre mit mondjunk? Úgy is tudod hogy igazából arra koltod amire akarod.


Én mondjuk ha a helyedben lennék (mivel úgy vettem ki a szavaidbol hogy még otthon laksz) inkább ingatlant vennék belole/ahhoz tennem félre és még gyujtenek hozzá ha nem elég.

ápr. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim válasza:
91%

Senkinek nem lehet semmi beleszólása! A papád után te örököltél egy X összeget,onnantól kezdve arra költöd a pénzt amire akarod!


Nem,hogy örülnének anyádék,hogy nem baromságokra baszod el a pénzed,hanem értelmes dologra.

ápr. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:
Van már lakásom, nem a szüleimmel élek.
ápr. 1. 16:53
 4/51 anonim ***** válasza:
11%
Én nem költeném erre, maradandóra kell, igazuk van.
ápr. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:

12 millióról beszélünk, ebből ingatlant nem tudok venni itt.


Befektetésekhez nem értek, plusz azokat apukám intézi nekem külön.


Nyaralón gondolkoztam először, annak örülnék is, mert sokat vagyunk tavasztól kora őszig a Balatonnál, de nem szívesen költeném a fizetésem több, mint felét törlesztőrészletre évtizedeken át, az az igazság.

ápr. 1. 17:02
 6/51 anonim ***** válasza:
58%

Hát 12 millióból biztos nem kapsz nyaralót a Balatonon.


Ha van lakásod mondjuk eladod, hozzacsapod a 12 milliót és abból esetleg futja egy nagyobb lakásra vagy kertes házra? Vagy csak szimplán jobb helyen ingatlanra?


Szerintem is hülyeség luxi kocsit venni belőle ha amúgy is van és csak annyi a bajod vele hogy "pasis", de ez a te döntésed. Csak úgy látom véleményt megerősíteni/cáfolni jöttél ide, tehát magad sem tudod igazán.

ápr. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

Igen, ezért írtam, hogy a nyaralóhoz hitelt kellene felvennem, amit nem szívesen tennék. :D


A lakásomat nagyon szeretem, 2 éve költöztem be.

68 nm + terasz, nekem ez így pont elég. Kényelmesen elférek benne, jó környéken is van, szép a panoráma és én vagyok a legtetején, így a szomszédokat sem kell a fejem felett hallgatni. Kertes házra nem vágyom, egyedül nem is akarnék családi házat, mert felesleges.

ápr. 1. 17:12
 8/51 A kérdező kommentje:

A mostani "autóm" pedig igazából apukámé, csak a borzalmas MÁV közlekedés miatt pár éve ideadta, hogy akkor használjam én, neki van másik. Viszont vannak ebből kényelmetlenségek, múltkor 2 hétig szerelőnél volt az az autó, amit ő használ, elkérte azt, ami nálam van, én emiatt két hétig nem nagyon tudtam mozdulni városon kívülre. Elég nagy autó, a belvárosban nehezen közlekedek vele, parkolás is körülményes napközben, a fogyasztása is brutál.

Félre ne értsen senki, örülök, hogy nálam van és tudok vele jönni-menni, de szeretnék egy olyat, ami ténylegesen az enyém, ami minden szempontnak megfelel (egyáltalán nem hatalmas luxusra kell gondolni ezek alatt).

ápr. 1. 17:16
 9/51 anonim ***** válasza:
89%

Kire hagyta a pénzet? Rájuk, vagy rád? A fél életemet úgy éltem le, hogy mindig volt valaki aki beleszólt, és most azt bánom, hogy rájuk hallgattam!

Szard le őket! Csak irigylik a pénzt tőled! Menj és vedd meg azt a kocsit és élvezd! Most élsz! Kesőbb megbánod, ha nem teszed meg azt amit szeretnél!

ápr. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
100%

Ha van hitelmentes lakásom, és egy saját választású (új) autó jelentené ezen felül a boldogságomat, én tuti hogy erre költeném az örökségem (egy részét).

N

ápr. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!