Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökséget költeni olyasmire,...

Örökséget költeni olyasmire, amire szükségem van? Illetlenség?

Figyelt kérdés

Örököltem a papám után, abból a pénzből autót szeretnék venni magamnak.


Apukám segít a választásban szívesen, anyám és a férje viszont ellenzik, mert hogy biztosan nem azért hagyta rám ezt, hogy elb..sszam erre, minek kell az, költsem inkább maradandó dologra. De közben ők annyira máshogy látják ezt... Nekik az a szempont egy kocsinál, hogy legyen 4 kereke és guruljon, jussanak el A-ból B-be valahogy. Nemhogy Bluetooth, vagy ülésfűtés nincs az autóikban, hanem elektromos ablak, vagy éppen szervókormány sem (egyik sem mai darab). Mondván, minél kevesebb az elektronika a kocsiban, annál nehezebben romlik el és kevesebbet kell rá költeni... De ők csak otthon, vidéken használják, nem mennek autópályán, nincs az, hogy el kell menniük az ország másik végébe vele, vagy épp külföldre.


Én sokat autózom, nem csak városon belül. Szeretek is vezetni, környező országokba ezerszer inkább megyek autóval, mint repülővel. A biztonság mellett nekem fontos a kényelem és a sebesség is, mert pl. anyám Ford Ka-ja 110-nél már olyan motorhangot ad ki, mintha a kocsi azonnal felszállna a levegőbe. Az én autómmal meg nincs bennem halálfélelem, ha éppen kamiont kell előznöm... Amit használok autó, az az apámé, szeretem, de kicsit "pasis" kocsi, szeretnék olyat, ami minden szempontból nekem való, amit én rakok össze úgymond. Dolgozom, nem anyáéknak kéne fenntartani, mielőtt valaki ezzel jönne. De igen, dolgoznak ezerrel azon, hogy bűntudatot keltsenek bennem.


ápr. 1. 16:44
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
27%
Kérdező, nálad láthatóan elgurult..
ápr. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
64%

De ha te mar eldontotted, hogy megveszed minek irtad ki a kerdest?

Hogy fikazzuk egy kicsit anyadekat. Vagy buksisimi, hogy persze vegyel full extras kocsit amit még apunak kell kipotolni 😂

Kell egy jo auto ez teny. Foleg ha csak kolcson kocsival jarsz.

De 12 milliot elherdalni autora, ugyhogy igazabol meg se teheted mert a vagyott kocsira nincs is eleg penzed eleg bena dolog.

Az meg gondolom eszedbe se jutott, hogy ne apci potolja ki , hanem gyujtesz a meglevohoz es majd TE veszed meg ha mar van ra penzed. Mi 3,5 millioert vettunk autot 3 eve. Van benne minden " luxi" automata valto, ulesfutes, kormanyfutes minden nyavaja. Parom havi 7ezer km-t megy vele . Imadja , van is penzunk a fenntartasara.

Azt monfod jol keresel... de azt tudod, hogy egy ilyen autora amit szeretnel mennyi a sulyado ? ( a mienkre 43 ezer) mennyi a biztositas ?

Most kell valtoolajat cserelni es meg ezt azt , ossz 600 ezer ft-ba kerul. Szelvedo csere egy kavics miatt 200 ezer ft volt.

Szerintem pukkaszd ki a kiralylanyos buborekodat , mert fogalmad sincs semmirol se.

ápr. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
63%
Az ilyen kérdések mindig megerősítenek abban, hogy öregkoromra az összes pénzemnek seggére verjek és csupasz hátsóval menjek a túlvilágra... Szegény nagypapi gondolom egész életében kuporgatott, aztán mire?
ápr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
76%

43.

Nem minden vénség éhezik, hogy az unoka "luxira" herdálja az örökséget.

Az elmúlt rendszer seggnyalói 0 munkával kerestek jól, kapcsolataik révén, jó befektetési lehetőségekhez jutottak és utána 50 évesen nyugdíjasok lettek.

Most pedig kipihenve, kisimulva, magas nyugdíjjal dőzsőlnek. :D

Rengeteg ilyet ismerek, nem mindenki farháton tengődő szavazógép.

Nem mondom, hogy a kérdező papája is ilyen volt csak megjegyeztem, hogy nem kell ezért beleállni az örökösökbe.

ápr. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
13%

Kérdező!

Itt azonnal befigyel az irigységi faktor, csaholnak rád a csórók.

Anyádék dettó. Anyád kanijának meg mi köze a te pénzedhez? :D

A 12 milliót én nem költeném el teljesen az autóra.

Első a biztonság szerintem is, de biztos lenne olcsóbban is.

A maradékból inkább utaznék.

Garázsod van? Arra is érdemes költeni, bár amilyen árak vannak ott is...

ápr. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:

Szerintem is fontos egy biztonságos és üzembiztos autó, pláne ha az ember sokat használja, de a 15 éves fapados Suzuki és a 12+ milliós A Merci között azért elég széles a skála.

Valószínű anyukádéknak sem az a problémája, hogy kormányfűtést szeretnél az autódba, hanem az, hogy erre ekkora összeg elmegy úgy, hogy még ki is kell pótolni... Ilyen formán valóban teljesen felesleges túlköltekezés és ez nem hinném, hogy arról szól, hogy jó lesz neked egy szakadt autó is, inkább csak féltenek. Álomautót vehetsz 10 év múlva is, ha megdolgoztál érte, de az öledbe pottyant összeg legalább egy részének találhatnál jobb befektetést is.

5-6-7 millióért is találsz olyan pár éves autót, ami "elektronikával felszerelt", kényelmi funkciókkal ellátott. Én inkább ebben a kategóriában gondolkoznék, de a te dolgod.

ápr. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
95%
43! Férjem papája nem azért lett milliomos, mert 0-24 dolgozott, hanem mert mindig jó helyre tette a popóját, amit lehetett ellopott.
ápr. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
71%

Ez semmi más, csak herdálás.


Nem irigység, hanem téged akarnánk megóvni, te buta, hogy fektesd be, és ne herdáld el.


Az autó a legnagyobb bukás befektetés szempontjából. Már a vásárlás napján se ér annyit, mint amennyiért megvetted.


A-ból B-be menni jóval olcsóbb is megfelel, és még védelmi rendszer is van benne.


Ha az önképeddel vannak problémák, javaslom a pszichológust, az olcsóbb, mint egy menőző autó.

ápr. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
45%

48-as pontosan leírt mindent.

Elkényeztetett kislány legnagyobb gondja milyen autót vegyen.:)Vicc.

ápr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
10%

47.

Pontosan! Ez így ment mindig. Most is.

ápr. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!