Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökséget költeni olyasmire,...

Örökséget költeni olyasmire, amire szükségem van? Illetlenség?

Figyelt kérdés

Örököltem a papám után, abból a pénzből autót szeretnék venni magamnak.


Apukám segít a választásban szívesen, anyám és a férje viszont ellenzik, mert hogy biztosan nem azért hagyta rám ezt, hogy elb..sszam erre, minek kell az, költsem inkább maradandó dologra. De közben ők annyira máshogy látják ezt... Nekik az a szempont egy kocsinál, hogy legyen 4 kereke és guruljon, jussanak el A-ból B-be valahogy. Nemhogy Bluetooth, vagy ülésfűtés nincs az autóikban, hanem elektromos ablak, vagy éppen szervókormány sem (egyik sem mai darab). Mondván, minél kevesebb az elektronika a kocsiban, annál nehezebben romlik el és kevesebbet kell rá költeni... De ők csak otthon, vidéken használják, nem mennek autópályán, nincs az, hogy el kell menniük az ország másik végébe vele, vagy épp külföldre.


Én sokat autózom, nem csak városon belül. Szeretek is vezetni, környező országokba ezerszer inkább megyek autóval, mint repülővel. A biztonság mellett nekem fontos a kényelem és a sebesség is, mert pl. anyám Ford Ka-ja 110-nél már olyan motorhangot ad ki, mintha a kocsi azonnal felszállna a levegőbe. Az én autómmal meg nincs bennem halálfélelem, ha éppen kamiont kell előznöm... Amit használok autó, az az apámé, szeretem, de kicsit "pasis" kocsi, szeretnék olyat, ami minden szempontból nekem való, amit én rakok össze úgymond. Dolgozom, nem anyáéknak kéne fenntartani, mielőtt valaki ezzel jönne. De igen, dolgoznak ezerrel azon, hogy bűntudatot keltsenek bennem.


ápr. 1. 16:44
1 2 3 4 5 6
 11/51 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
65%

Hát és milyen autót szeretnél venni? Én mind a 12 milliót nem költeném el autóra, vegyél belőle inkább egy autót + egy garázst neki. A garázs mindig jó befektetés, alacsony fenntartási költségek, pakolni is tudsz, meg ha úgy adódik ki is tudod adni.

Nem tudom hol laksz, nálunk most 6-7 millió Ft egy garázs. A maradékból meg tudsz venni egy egész pofás pár éves használtautót.

ápr. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
17%
Ha nem lenne autód, akkor logikus döntés lenne a vásárlás. Így valóban felesleges, mert csak azért kell, hogy luxi legyen.
ápr. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 A kérdező kommentje:

A mostani autó "luxibb", mint amit szeretnék, szóval nem, nem emiatt kell. :D


Mercedes A-osztály az álmom, úgy kb. 16 éves korom óta. Igen, tudom, puncimerci, drágább is, mint a keretem, de édesapám mondta, hogy kiegészíti, amivel kell.

A másik a Toyota C-hr, de ez lehet, hogy csak hirtelen fellángolás, nem igazi szerelem.

ápr. 1. 17:26
 14/51 anonim ***** válasza:
16%

A papád után hogyhogy te örököltél? Valamelyik szülőd lenne az örökös. Te majd a szüleid után örökölsz.

Milyen kocsit vennél és mennyiért?

Amúgy kicsit zavaros ez az egész, ahogy olvasom van pénz nálatok a családban bőven. Kocsi is nem egy. Így kicsit hihetetlen a sztori, hogy ők milyen lepukkant autót használnak.

ápr. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem illetlenség. A te örökséged, így nyilván arra költöd, amire szeretnéd. Azt kell megfontolni alaposan, hogy a jelenlegi élethelyzetedben mire van szükséged, hogy majd ezzel előbbre juss, alakítsd az életed. Ha jelenleg egy autó ez a dolog, akkor vegyed, ne foglalkozz mással.
ápr. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 A kérdező kommentje:

Végrendelete volt, apám is örökölt, meg a testvére is.


Apukám jobb anyagi helyzetben van, anyáék pedig nagyon vidéken élnek, ott olyan, hogy tömegközlekedés, kb. nincs. Óránként megy két busz és ennyi, oldd meg. Szóval ott muszáj az autó.

ápr. 1. 17:31
 17/51 anonim ***** válasza:
43%
Off: hát az óránként megy két busz az pont kvra nem azt jelenti hogy nincs tomegkozlekedes. Jézusom, a fővárosiak ennyire kényelmesek hogy ha nem megy 2 percenként valami akkor vilagvege van?
ápr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mi a kérdés. Vegyél autót rajta, lakásod már úgyis van, ahogy előttem írták, a garázs is jó ötlet.
ápr. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 A kérdező kommentje:

Azért nagyon nem mindegy, hogy 6-8 perc alatt ott vagy a munkahelyeden autóval, vagy ki kell sétálnod a buszhoz, várni, utána bebuszozni az pályaudvarra, onnan újra sétálni, hogy eljuss a munkahelyedre. Délután szintén ugyanez, de még menj ki a város szélére a Tescoba is, vásárolj be, utána buszozz, meg sétálj haza felpakolva. Ezt 42 fokban, meg szakadó esőben is.


Senki nem hal bele, ha nincs autója, de abban egyetérthetünk, hogy nagyon megkönnyíti a mindennapi életet.

ápr. 1. 17:39
 20/51 anonim ***** válasza:
52%
+1 a garázsra. Passzív jövedelem. Érték álló...
ápr. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!