Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom szerint csúnyán...

A párom szerint csúnyán bántam a gyerekeivel, éheztettem őket és őt is megaláztam a mostani húzasommal. Szerintetek?

Figyelt kérdés

A párom kamasz gyerekei rengeteget vannak nálunk. Ezzel nincs semmi bajom, örülök, hogy jól érzik magukat, azt viszont be kell látnunk, hogy sokkal több költségünk van így, főleg élelmiszerek terén, mint nélkülük. A páromnak már többször szóltam, hogy adjon kevesebb, esetleg csak a megítélt gyerektartást az exének, ha úgyis nálunk vannak többet a gyerekek, de mintha meg sem hallotta volna a dolgot.

Mivel elméletileg külön kasszán vagyunk, de már inkább én fizetek a hónap második felében mindent, a legutóbbi felesleges megbeszélés után taktikát váltottam. Nagyjából Forintra kiszámoltam, hogy mi meddig elég, és hétvégére már nem vettem semmi kaját kenyéren kívül és mindenből annyi volt, ami éppen a hűtőben/kamrában volt. Az én gyermekeim most a szüleimnél voltak, tehát ők nem "éheztek".

A párom mélységesen felháborodott mikor megtudta ezt az egészet. Most mosolyszünet van és a gyerekeit is megkérte, hogy inkább maradjanak az anyjuknál. Szerinte ezzel megaláztam őt.

Tényleg ennyire nehéz belátnia a határait? Még most is inkább engem támad, ahelyett, hogy kicsit átszervezné az anyagi lehetőségeit.


ápr. 22. 18:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/89 anonim ***** válasza:
11%

Add oda a pasinak a kosztpénzt és a bevásárlólistát. Ha nem dolgozik 8 órában, bőven belefér neki, hogy tegyen egy látogatást az üzletekben és szembesüljön az árakkal.

Amúgy kizárt, hogy a nasi, joghurt, fagyi és extragyümölcs elmaradása miatt akadt ki a párod. Valószínűbb inkább az, hogy egy paprikás krumplit se főztél nekik.

Tény, hogy a kamaszok sokat esznek, és az is tény, hogy időnként roppant követelőzőek tudnak lenni. De nem ostobák. El lehet nekik is mondani, hogy most nincs se dobozos jégkrém, se eper, se gyümölcsjoghurt; most csak lekváros és kakaós palacsinta van. Meg fogják érteni. És annak is örülni fognak.

ápr. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/89 anonim ***** válasza:
97%
41: apukajuk nem tud paprikas krumplit fozni nekik? Megiscsak az o gyerekei. A kerdezo vilagosan leirta, hogy a honap masodik feletol mindent o fizet, mas gyerekeire. Ki van szamolva a kosztpenz, abba nem fer bele fagyika meg draga gyumolcs. Talan nem 360ezret kellene fizetni harom gyerekre akik a honap haromnegyedet az apjuknal toltik, es akkor lenne eleg penz egyeb nyalanksagokra.
ápr. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/89 anonim ***** válasza:
98%
Külön kasszán vagytok, az ő dolga a gyerekeiről gondoskodni. Ha a fizetése javát odaadja az anyjuknak úgy, hogy neki annyi pénze is alig marad, hogy a saját magára eső rezsit és kaját állja, az az ő dolga, de az is, hogy akkor miből eteti a kölyköket, amikor nálatok lebzselnek! Mit nem lehet ezen megérteni? NEM AKARJA megérteni...a hátadon eléldegélnek mindannyian....Én azt nem értem, hogy ez miért nem volt eddig gond, hogy tudtok így együttélni egyáltalán. Mégis hogy gondoltad megoldani ezt a problémát? Nem működik a külön kassza. Úgy akarsz élni a saját otthonodban, hogy lakat alatt elzárod a te és gyerekeid kajáját, mosószerét, mindenét, hogy felfogja végre a párod, hogy nem vagy az eltartója sem neki, sem a gyerekeidnek? Ennyi erővel élhetnél úgy, mint a diákok is, tök idegennel együtt. Ha ennyire nem partner, ennyire lesza-rja a közös életeteket, akkor minek ragaszkodsz hozzá? Nem a párja vagy, hanem akin élősködve fenntartja magát.
ápr. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/89 anonim ***** válasza:
4%

#42, és? Állítottam ennek az ellenkezőjét? Azért írtam, hogy apuci menjen bevásárolni és megtapasztalja, hogy a maradék pénzből mire futja és mire nem.

És azt is hiszem - leírom még egyszer -, hogy nem az elmaradt nasik miatt tört ki a botrány, hanem amiatt, hogy semmiféle (főtt) étel nem volt otthon. A kérdező gyerekei nem voltak odahaza, ő meg tüntetőleg - lófszt főzök nekik a saját pénzemből!! - bevágta a durcit. Igazi passzív-agresszív megoldás.

ápr. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/89 anonim ***** válasza:
99%

“Ha dolgozik hogy menjen boltba?“


Mint ahogy az összes családos, felnőtt ember? Ez egy komoly kérdés? 😂

ápr. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/89 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező, tökéletesen igazad van. Azt írod, vannak saját gyerekeid, hát nehogy már az ő kárukra legyen a párod gyerekeinek csokika meg koktélparadicsom. Gyerekek ők is, persze, de nem a te gyerekeid. Van nekik 2 db szülőjük, vásároljanak nekik ők extra kaját, ne te vedd a saját pénzedből, amit a gyerekeidre is költhetnél.

Ha a párod ezt nem érti, én komolyan elgondolkodnék a kapcsolaton is, mielőtt még az exét is te eteted heti 5 nap.

ápr. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/89 A kérdező kommentje:
Szombaton krumplifőzelék volt sültvirslivel, vasárnap hagymás krumpli oldalassal. A párom szokta enni ezeket, de a gyerekei eddig sem, mert főtt ételt nem szoktak enni, max amit rendelni lehet, de ez az anyjuknál sincs másként. Most dacból a parom sem evett.
ápr. 23. 07:19
 48/89 anonim ***** válasza:
98%
Oh, a párod is durcizott? Hát miért nem rendelt maguknak akkor valamit a durcimarci?
ápr. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/89 anonim ***** válasza:
19%
"Békeidőben" - mielőtt összevesztetek volna -, mi szokott az asztalra kerülni? Ami a párod gyerekeinek is megfelelt volna?
ápr. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/89 anonim ***** válasza:
98%

Szó se volt így éheztetésről...

Nem tudom mit pattog. Örüljön hogy megússza havi 100-ból a kiadásait.

ápr. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!