Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom szerint csúnyán...

A párom szerint csúnyán bántam a gyerekeivel, éheztettem őket és őt is megaláztam a mostani húzasommal. Szerintetek?

Figyelt kérdés

A párom kamasz gyerekei rengeteget vannak nálunk. Ezzel nincs semmi bajom, örülök, hogy jól érzik magukat, azt viszont be kell látnunk, hogy sokkal több költségünk van így, főleg élelmiszerek terén, mint nélkülük. A páromnak már többször szóltam, hogy adjon kevesebb, esetleg csak a megítélt gyerektartást az exének, ha úgyis nálunk vannak többet a gyerekek, de mintha meg sem hallotta volna a dolgot.

Mivel elméletileg külön kasszán vagyunk, de már inkább én fizetek a hónap második felében mindent, a legutóbbi felesleges megbeszélés után taktikát váltottam. Nagyjából Forintra kiszámoltam, hogy mi meddig elég, és hétvégére már nem vettem semmi kaját kenyéren kívül és mindenből annyi volt, ami éppen a hűtőben/kamrában volt. Az én gyermekeim most a szüleimnél voltak, tehát ők nem "éheztek".

A párom mélységesen felháborodott mikor megtudta ezt az egészet. Most mosolyszünet van és a gyerekeit is megkérte, hogy inkább maradjanak az anyjuknál. Szerinte ezzel megaláztam őt.

Tényleg ennyire nehéz belátnia a határait? Még most is inkább engem támad, ahelyett, hogy kicsit átszervezné az anyagi lehetőségeit.


ápr. 22. 18:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/89 anonim ***** válasza:
98%
Csak azért szidjuk a kérdezőt, mert ezt eddig elviselte (és jó eséllyel minden megy tovább a régi kerékvágásban)
ápr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/89 anonim ***** válasza:
98%

"Szombaton krumplifőzelék volt sültvirslivel, vasárnap hagymás krumpli oldalassal. A párom szokta enni ezeket, de a gyerekei eddig sem, mert főtt ételt nem szoktak enni, max amit rendelni lehet, de ez az anyjuknál sincs másként. Most dacból a parom sem evett."

Kerdezo, nem erzed, ez mennyire nonszensz? Felnott, normalis ember nem hisztizik, nem jatsza a martirt es legfokeppen nem hazudik. Teljesen korrekt kaja volt, szo nincs itt eheztetesrol: ez ragalom es serto rad nezve. Apuka miert is nem rendelt a sajat kolkeinek valamit, ha mar ahhoz szoktattak oket? Hm? Az o kotelessege a gyerekeirol gondoskodni es nem toled elvarni, hogy te tartsd el oket mind. En ugy rugnam ki az ilyet, hogy fustol. Megis mit kepzel? :-O

ápr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/89 anonim ***** válasza:
94%

Arrol nem beszelve, hogy kamaszokrol van szo, gondolom ki tudjak venni a hutobol a felvagottat szendvicset kesziteni, nehogymar elejuk tedd. Meg is ragod helyettuk az etelt?

En szoktam mondani a ferjem fianak (9 eves) mikor fintorog meg huzza a szajat az ebedre, hogy ez van, mas nincs, ha nem tetszik, akkor lehet vajas kenyeret enni, de hogy en nem kenem meg neki, az biztos. Szerencsere a ferjem mellettem all, dehat ugye nem nalunk van a het nagyreszeben, nem mi neveltuk ilyen valogatosra.

ápr. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/89 anonim ***** válasza:
25%

#7

"Feltételezem, ha elromlik a mosógép, nem a negyedét fizeti, tekintve, hogy ti hárman használjátok, ő meg egyedül."


Képzeld, nálunk pl. pont így van. A kisfiammal éltem, amikor közösen béreltünk lakást a mostani párommal (külföld). Nekem tök természetes, hogy a lakbér, rezsi, kaja 2/3-át fizetem, mert mi ketten vagyunk a fiammal (gimis).

ápr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/89 anonim ***** válasza:
86%
64. Es az ahogy van kiszamolva, hogy a futes, vilagitas, gaz - ha van, internet, TV, a fiud annak is csak a harmadat allja? A harmadat is fogyasztja? Mert akkor gratula, o a vilag 3. csodaja. Amugy ezeken elgondolkoznek, nem biztos, hogy lenne kedvem eltartani egy heret, aki ennyire madarnak nez. ;-)
ápr. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/89 anonim ***** válasza:
90%
És a saját gyerekeid csak akkor esznek mikor a nagyszüleinél vannak vagy a párod megengedi nekik is hogy egyenek vagy csak a párodal és gyerekeivel foglalkozzol
ápr. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/89 anonim ***** válasza:
92%

"Apuka miert is nem rendelt a sajat kolkeinek valamit, ha mar ahhoz szoktattak oket?"


Hát mert a rengeteg egyébként feleslegesen fizetett gyt miatt hó végére csóró és ha a kérdező nem lenne ekkora balek akkor éhen halna. Tudom, költői kérdés volt.

ápr. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/89 anonim ***** válasza:
90%
67: meg apuka egy címeres xarfaxú, aki nem tud magáért sem kiállni, nem, hogy a gyerekeiêrt....
ápr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/89 anonim ***** válasza:
93%
Én biztosan az exel is közölném, hogy csomagóljon a gyerekeknek ételt vagy küldjön rá pénzt, mert a párod anyagilag nem tudja ellátni őket neked meg nem kötelességed. Szép összeget összeszed havonta a "gyerekekre". 360 gyerektartás, családi adókedvezmény, családipótlék. Ebből mennyit költ a gyerekekre? Gondolom az összeg nagyrészét így magára használja fel.
ápr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/89 anonim ***** válasza:
97%
Eleve miért csak a te dolgod az ételről gondoskodni?
ápr. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!