Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szulok hogy tudjak a gyereke...

A szulok hogy tudjak a gyerekeiket ugyanugy szeretni, ha teljesen mas egyenisegek?

Figyelt kérdés
Hogy lehet 2-3 embert ugyanazon a szinten szeretni? Mas embereket sem tudunk azonos modon szeretni, mert mindenki mas, igy van, akihez kozelebb erezzuk magunkat, mig masokhoz nem tudunk annyira kozel kerulni.
2011. ápr. 13. 15:44
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
66%
Két felnőtt gyerekem és négy unokám van. Nagyon szeretem őket, de NEM EGYFORMÁN! Hiszen mindegyik külön egyéniség, más-más dolog miatt imádnivalóak. És segíteni sem egyformán segítem őket, hanem kinek mikor van rá szüksége. Az egyenlősdi nagyon veszélyes!
2011. ápr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
81%
Vekerdy Tamás gyermekpszichológus, - akit azért szaktekintélyként elismerhetünk!!!! - írt tanulmányt a témáról és ő is azt írta, hogy a szülők nem egyformán szeretik a gyermekeiket - ez tény, és ez teljesen normális. Abban az esetben, ha egyébként nem tesz különbséget közöttük.
2011. ápr. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
88%
Kedves 75%-os nevetséges a felháborodásod. Gondolom 15 éves lehetsz. Nem csak kisgyerekekről van szó. Nem hiszem el, ha valakinek két felnőtt gyermeke van, adott esetben jobban szereti a tiszteletlen, önző gyermekét, mint a becsületes testvérét. Tudom, hogy éles a különbség, de érted mire akarok kilyukadni. Két különböző embert nem lehet egyformán szeretni, és ez NEM azzal egyenlő, hogy nem szereti!!
2011. ápr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
100%
Velem apám már többször közölte, hogy a húgomat jobban szereti mint engem, de azért engem is szeret...és ezt a viselkedésén és észre lehet venni.
2011. ápr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok se tiszteletlen, se önző, mégsem érdeklem anyámat.

Ilyenkor mi van?

2011. ápr. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:
16:35: nem feltetlenul a te hibad. Pl. anyu mindig fiukat akart, csakhogy en lany lettem es a batyamat jobban szereti meg azert, mert o nagyon csendes, en meg szeretek sokat beszelni. Nem mondom, hogy nem szeret, de nem ugy, mint a batyamat.
2011. ápr. 13. 16:39
 27/48 anonim ***** válasza:
100%
Három gyerekünk van. mindhárom különböző személyiség, és ezekért szeretjük őket. a nagyobb fiúnkat, hogy annyira okos, a csajt, mert ő igazi csaj, a kisebbik fiúnkat, mert ő egy kis tündér, mosolygós élet. Nincs kedvenc, mert nem egyformák. Mindegyiket tudom nagyon szeretni és néha egyformán kapok tőlük agybajt, ha rosszak. De akkor is elmondom, kire miért haragszom. Na és persze, hogy akkor is szeretem.
2011. ápr. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
73%
Ezt fordítva is meg lehet ám kérdezni, mindenki egyformán szereti mindkét szülőjét? na ugye hogy nem... Én is szeretem mindkettőt, de anyukámat sokkal jobban. Apámmal sokszor van veszekedés. ettől még szeretem, mert jó ember, és sok szempontból rátermettebb mint anyukám, mégis az igazi törődést anyukámtól kapom és kaptam. nekem még nincs gyerekem, és egyke is vagyok, de sok helyen láttam, hogy bizony nem egyformán szeretik a gyerekeket. A saját rokonságban is van ilyen. még ahol két gyerek van, ott is előfordul, hogy kisajátítják maguknak valamelyik szülőt, és mindig ahhoz mennek, az ő ölében ülnek. stb. Mert akarnak egyet a kettő közül amelyik csak az övék, vagy jobban az övék mint a testvérüké... én ezt láttam. Ha megszületik a 3. gyerek, nem tudom mi lesz.
2011. ápr. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
100%

A szülő dönthet arról, hogy akar-e gyereket.

A gyerek nem választhatja meg a családját, oda születik....

Egy csomószor tettem már fel én is a kérdést anyámnak, hogy minek szült meg, ha nem is szeret??

2011. ápr. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4 nagy gyermekek van. Én is őszinte leszek ugyanúgy és egyformán nem vagyok képes szeretni őket..De mind a négyet nagyon szeretem .Mind a négy gyerekemnek van valami olyan tulajdonsága amit imádok bennük,így nem is nagyon jön elő,hogy ki a kedvenc..A 19 éves fiamat imádom,mert okos,segítőkész,vagány,és hatalmas humora van..Emellett nagyon jóképű srác is..Szeretek a fiammal együtt lenni,mert jókat nevetek,és nagyon jókat dumálok vele..Bár a fiam nem ragaszkodik már erősen hozzám,de ez ne is gond..

17 éves ikrek megint teljesen más viselkedésűek..Imádom a lányokat,mert jó nézni,hogy egypetéjű ikrek,és mennyire különbözőek. Az egyik lányom csendes,tündéri,aki ragaszkodik a szüleihez.Ő rá mondom,hogy az a fajta lány aki egyszer megtalálja élete szerelmét és boldog lesz ha feleség,és anyuka lehet.Imádom,hogy még ma is igényli,hogy átöleljem,puszilgassam,hogy igényli a szülők szeretetét.Imádom a ragaszkodását..A másik lányom kis vadóc..Kicsiként is felvette a verseny bármelyik fiúval..Míg az egyik lány virágokat szedett,addig a másik összeszedte a környék összes tücskét,vagy békákat,vagy éppen a pókokat..Ma is 17 évesen sportos,vagány,és bármikor megvédi magát,megáll a lábán..Neki is hatalmas humora van,és eleven nagyon..Imádom benne,hogy annyira életrevaló,hogy egy kicsit önmagamat látom benne.

15 éves fiam a legkisebb.. A többiek azt mondják,ő a kedvenc mert ő a kicsike :) Van benne valami,talán azért mert fiú létére olyan mint a kisebbik ikerlányom..csendes,magának való..De a szemében ott van a huncutság..Van amikor igényli,hogy mi szülők szeretgessük,de van amikor mondja hogy "anya!!! ne a haverok előtt ölelgess,már nem vagyok kicsi!"

Őt is imádom,mert benne van egy igazi kisfiús báj..Ő olyan típusú férfi lesz aki még 40 évesen is "gyerekesen jóképű" lesz,és a nők ösztönösen babusgatni,szeretgetni szeretnék..

Mind a négy gyerekemet másként és másért szeretem..Nem egyformán szeretem őket,és mindegyik gyerekem különleges..

2011. ápr. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!