Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti_ hogy reagáltok ilyen...

Ti_ hogy reagáltok ilyen helyzetben? (párotok elejt valamit)

Figyelt kérdés

A párommal vittünk fel néhány csomagot az emeletre, nála volt egy nagyobb szatyor üvegekkel, nálam valami más. Odaszóltam, hogy vigyázz, mert a felső üveg nem áll valami stabilan, add ide nekem, vigyem én. Azt válaszolta, hogy tudja vinni ő. Erre a következő lépcsőfordulónál leejtette és minden tiszta üvegszilánk és ital lett. Nagyon mérges lettem rá, mondtam neki, hogy bezzeg nem akartad ideadni, pedig mondtam hogy instabil, na akkor most takarítsd fel!

A helyes magatartás az lett volna, hogy semmi baj, drágám, megtörténik az ilyen, gyere hamar feltakarítjuk... Más esetekben én is ezt mondtam neki, hiszen nekem is ez esne jól, nem pedig az, hogy szapulnak a véletlenért...

De esetemben az húzott fel igazán, hogy én mondtam, hogy vigyázzon, de ő hősködött hogy nem kell segítség. Ti hogy reagáltok ilyen helyzetben (a "megmondtam, de ő mégis a maga feje szerint csinálja, és baj lesz" helyzetekben)? Őszinte válaszokat várok!


2011. ápr. 17. 09:33
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

Hangulattól függ.

Vagy én is mérgesen rászólok hogy nem igaz hogy megint nem hallgat rám (rendszeresen megy a saját hülyesége után,és nemjó a vége)

vagy mehuzom a vállam és megmondom h akkor miután felszedte megy és vesz másikat (bár mire előszedné a seprőt,addigra valószinű segitenék összeszedni h legalább meg ne vágja magát,el meg nem küldeném másikat venni,addigra elpárolog a dühöm)


de már hozzászokott ehhez,nem igazán veszi fel,tudja h ugysem tudok rá haragudni 2 percnél tovább

2011. ápr. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

Első reakcióm mindig ez: Óóóóóóóóó, te.

Utána ránézek a kis bűnbánó képére és kap egy puszit. Ezután ,ha kell, szépen takarítunk együtt.

2011. ápr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

A férjem a konyhában volt. Hallottam egy bmeget. Egy perccel később egy még erősebb bmeget. Erre már kimentem megnézni, hogy mi történt.

A sütő végigborítva kávéval, a padlón egy jókora tejtócsa. Férjem a fejét csóválva nézi a romokat.

Kiderült, hogy kivette a tejet a hűtőből, amit ezzel a lendülettel el is dobott. A kávéját még ki akarta önteni, mielőtt nekiáll takarítani. A csészével beleakadt a sütő szélébe és az is kiborult :)

Mondtam, hogy bölcs döntés volt, hogy nem takarította fel azonnal a tejet, mert így egy kosszal lehet mindkettőt :)

2011. ápr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
18%
Olvastam a sok galamblelkű, tökéletes harmóniában élő házastárs válaszát. Hátha megnyugtat az én reakcióm: én üvöltöttem volna. Pedig jó házasságban élünk.
2011. ápr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen esetben azt szoktam mondani, hogy jó a kiejtésed, erre jól felmérgeli magát, én kinevetem és aztán erre lehiggad, és feltakarítunk.
2011. ápr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
Hangulattól, fáradtságtól függ. Lehet, hogy épp így reagáltam volna, amit mindketten tudunk, hogy úgyis addig tart, ebből nem lesz különösebb balhé utána. Viszont nyugodtan is letudom az ilyesmit reagálni. Teljesen normálisak ezek a dolgok. Amikor durvábban sikerül lereagálni én azért megszoktam említeni később, hogy bocs a hangsúlyért, hirtelen így jött ki, de igazán nem nagy dolog pedig. Az is eszembejut ilyenkor, hogy minden bizonnyal rugdossa ő saját magát, szóval én ne tegyem ezt vele. Sajnos ez már az elhangzott mondat után szokott eszembejutni, de amíg eszünkbejut, megemlítjük, és hamar túl leszünk, addig semmi gond.
2011. ápr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen merges reagalasban csak az a baj, hogy parod le van kicsinyitve. Mi lett volna, ha odadja a szatyrot, es Te is ugyanugy elejted, mint O. Hogy reagaltal volna akkor? Gondolom, nem mereggel, hanem jot nevettel volna, hogy elhessegesd a szegyenvallast.
2011. ápr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

Én nem értem ezt a sok hülye választ.. Valami nagyobb baj van, házisárkány a kérdező stb....

Hangulattól függően vagy jót nevettem volna rajta vagy ordítottam volna én is.

1. Mert tudom hogy ő olyan ügyetlen hogy úgysem tudja feltakarítani, segítenem kell

2. valami drága dolgot tört össze

3. úgyis nekem kell az én pénzemből újra megvenni


Az exem hozzám akart vágni amikor veszekedtünk valamit.. Nagynénéméktől kaptam egy antik egyiptomi parfümtartót ripityára tört. Nem tán nevetnem kellett volna? Még mondtam is hogy eszébe se jusson dobálózni mert kb 3 üvegajtó van a szobában.

2011. ápr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
91%

Én próbálnám visszafojtani a röhögésemet és elhessegetni a "drágám mekkora balf.sz vagy" gondolatokat. De az én családomban SOHA nem csináltunk ilyesmiből problémát.

Az ő családjában ez nem így volt, ő tuti nagyon leszúrna érte és "énmegmondtam"-ozna és persze jól összevesznénk.

Már ha tényleg személyes véleményre vagy kiváncsi :-)

2011. ápr. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim válasza:
Hajolj le érte és mond neki nincs semmi baj máskor is megtörténhet és kész
2011. ápr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!