Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám 44 évesen szerelmes...

Az anyám 44 évesen szerelmes egy számomra idegen férfiba, úgy viselkedik mint egy 13 éves, de?

Figyelt kérdés
férjnél van,igaz nem sok kell ahhoz hogy elváljanak.csak tisztességből nem csalta meg apámat.most pedig hogy elküldte a hódolóját szét van esve.állandóan szidja magát amiért ezt megtette,sír.én pedig rettentő kellemetlenül érzem magam,mert úgy érzem mintha én lennék az érettebb,a viselkedéséből kifolyólag (pedig nem).hogy viseljem el?meddig tart ez?normális anyám?
2011. ápr. 23. 15:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Aki 44 évesen szerelmes,az rosszabb,mint egy tiniszerelem.

Ha megunta az apukádat,akkor először váljon el és utána keressen magának pasasokat!

Egy jól gondolkodó anya a házasságát hozza először rendbe,és nem kifele kacsingat az állítólagos boldogságot keresve.

Nem tudsz vele mit tenni,magának kell észhez térnie.

2011. ápr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
azért küldte el mert,ahogy az egyik kedves válaszoló írta,meg akart felelni.nem akart szégyent hozni ránk,önmagára.amúgy apám nagyon szemét mód viselkedik anyámmal már évek óta.nem csodálom hogy hiányzik neki egy normális társ.a válásban abszolút támogatom,nem zavarna ha lenne új párja.de ez a dolog,a viselkedése egy "csöppet" megkavart,mintha nem az az erős anya lenne aki eddig nevelt.nem tudom hova rakni az ügyet,hogy kezeljem,mi az én dolgom?furcsa.jó,megpróbálok neki segíteni mert szeretem,csak annyira furcsa a viselkedése :S
2011. ápr. 23. 15:34
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem az ő viselkedése fircsa, hanem a szerepek amibe kerültetek. Hiszen az akinek szerelmi bánata van az gyenge és sebezhető, ezért érzed magad mellette felnőttebbnek, erősebbnek.

De ez természetes, biztos volt máskor is ilyen, csak most vagy abban a korban amikor az ember rájön,hogy a szülei is emberek. hibákkal és érzésekkel mint mások.

2011. ápr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy idosodok, latom, hogy a "felnottek" semmiben sem kulonboznek a gyerekektol. Csak amikor gyerek voltam, ugy tunt, hogy tudjak, hogy mirol beszelnek, mert mar hany evesek. Pedig nem. Ugyanugy csinalnak okos dolgokat, hulyesegeket, lehetnek szerelmesek. 36F
2011. ápr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Akkor talán abban kellene megerősítened, hogy el tudnád fogadni a válást, és támogatod a döntésében. Manapság már nem szégyen az ilyesmi. Ha már évek óta rossz a házasság, gondolom, akkor már próbált rajta javítani.
2011. ápr. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
a hódolóról annyit tudok hogy nem nős,anyámat pedig végül is megértem,apámtól érzelmileg szinte semmit nem kapott.
2011. ápr. 23. 15:39
 17/19 A kérdező kommentje:
persze hogy próbál javítani a házasságán,mindenben kiállt apám mellett,még a szarból is kihúzta,apám pedig le se szarja.nem hibáztatom az érzelmei miatt,csak a viselkedését nem tudom hova tenni.nem láttam még ilyennek.én midig az erős,tisztességes nőt láttam benne.de most csak a tisztességes maradt meg és hibás a kép :S de a kommentek alapján már tudom hogy segítenem kell neki kilábalni ebből.köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 23. 15:46
 18/19 anonim ***** válasza:

A szüleid házassága tönkrement, kevés az esélyük, hogy 40 felett új társat találjanak, boldog életet éljenek. Anyád talán most szalasztotta el az utolsó esélyét. Apádtól már nem függ érzelmileg, amit lehetett, megtett a családjáért, de ha vége van, akkor vége. Ha azért küldte el azt a férfit, mert "mit szól majd hozzá mindenki", vagy "nem való már ez ilyen korban", akkor inkább támogatnod kellene, hogy kortól függetlenül mindenki megérdemli az esélyt a boldogságra. Ha ezzel a férfivel talán le tudná élni az életét, akkor ez a legfontosabb.. Mármint a külvilág véleményénél ezerszer fontosabb, az biztos! (Másrészt én nem is értem, ez miért ne lenne helyes..)

Gondolom, hogy nagyon furcsa számodra ez a helyzet, hiszen ideális esetben ezen a szüleid már átestek születésed előtt, ez lenne az élet rendje.. De akkor nem sikerült jól választania, és még az a jobb eset, hogy MER ismét szerelembe esni, kapcsolatba kezdeni, nem pedig önsajnálatba burkolózva, magányosan fogja leélni az életét. Azt hiszem, neked is jobb lenne tudni, hogy boldog az anyád, és nincs egyedül, nincs rád szorulva. Azt hiszem, az egyetlen személy, akire tekintettel kell lennie, és aki fontosabb lehet számára attól a férfitól, az te magad vagy, illetve a gyerekei, ha vannak testvéreid. A ti részetekről viszont önzés azt kérni, hogy maradjon végleg egyedül a válás után.. hacsak nincs valami komoly probléma az új szerelemmel. A volt férj és a külvilág véleménye viszont abszolút sokadlagos.. Nem szabad hagyni, hogy befolyásolják az életét!

2011. ápr. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ! sokat segített!

anyám azért döntött így mert nem akart ránk (apámra,rám,önmagára) szégyent hozni.(olyan helyen élünk sajnos ahol primitív felfogású emberek vannak,és befolyásolják)Én nem ellenezném azt hogy legyen új kapcsolata,sőt!Már én is vágyom arra hogy megtudjam milyen egy apa,vagy legalább azt hogy láthassam hogy van anyám mellett valaki aki tényleg szereti,megbecsüli.amúgy szerintem csak azért bánta meg a döntését,mert már nagyon szabadulni akar,látom rajta hogy nagyon vágyik a szeretetre,tiszteletre.és tényleg köszönöm az eddigi válaszokat,hasznosak voltak!

2011. ápr. 23. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!