Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátomék nagyon szegények,...

Barátomék nagyon szegények, de semmilyen segítséget nem hajlandó elfogadni. Hogyan lehetne "álcázva" segíteni?

Figyelt kérdés
Sokan vannak tesók, szülők rosszul keresnek, + az egyetemet kell fizetni a gyerekeknek. 22 éves, biztos benne van ez a férfiúi öntudat, de egy kis segítséget igazán elfogadhatna. Olyasmikre gondolok csak, hogy kifizetem a jegyét, vagy egyszer én állok valamilyen kaját, vagy ilyesmi, de nem. Szülinapjára, egyéb alkalmakra nem vehetek neki nagy dolgot, mert akkor azt viszonozni akarja. Mikor megyek hozzájuk mindig viszek valami sütit vagy gyümölcsöt, ilyeneket, de már ezért is haragszik, mert velük "nem kell jótékonykodni". Csak hogy az a nagy büdös helyzet, hogy kell... Van valami ötletetek, hogy mit csináljak/mondjak neki? Előre is köszönöm:)
2011. szept. 12. 17:32
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
90%

Aki a postaládás ötletet írta, hát már ne is haragudj..... :S

De majd nem lesz feltűnő mi? Ugyan már... ezt meg ne csináld, mert én a párod helyében nagyon kikadnék

2011. szept. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
82%
Esetleg egy alapítvánnyal megbeszélni, hogy a saját nevükben adjanak adományt - tőled?
2011. szept. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:

Dolgozott nyáron is, szakmai gyakorlaton volt, de nem kapott érte pénzt. Most beadta több helyre is az önéletrajzát, csak reménykedni tudok, hogy lesz valami.


1 éve vagyunk együtt.

2011. szept. 12. 17:55
 14/52 anonim ***** válasza:
85%
Én a helyedben szép apránként kezdeném ezt.. szülinapjára/karácsonyra/akármilyen ünnepekre gyűjtenék össze annyit, hogy meglephessem őt valami szép kabáttal, pulcsival, vagy amit látok, hogy kevés van. Ha ő kap újat, akkor a régijét odaadja a tesóinak, és így szép lassan legalább az alapvető dolgok meglesznek, és helyükre kerülnek. Egy szülinapban, vagy karácsonyban pedig semmilyen hátsó szándék, vagy megalázás nincs, így nem kerül kellemetlen helyzetbe.
2011. szept. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
88%
1 év az már elég idő ahhoz, hogy elfogadja, de nem fogja. Én is azt mondom, hogy ne erőltesd ezt a dolgot, vagy 1-1 praktikát vess be, de ne érezze, hogy te bármivel is segíted őket, ahogy írták egy férfinak ez nagy bukó.
2011. szept. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
73%
Én sem erőltetném, mert a végén még a kapcsolatotok is rámehet..:S
2011. szept. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
92%

Hát igen, a pasik:):)

Légy ravasz!Pl.főzz te otthon, és hívd át hozzátok egy közös főzésre, vagy egy romantikus vacsira/ebédre otthon.Így neki nem lesz pénzkidobás, és te is spórolsz.

A süti vivés jó ötlet, csak ritkábban csináld, bár ebben szerintem semmi rossz nem lenne.

Igen, az is jó hogy szülinapjára/karácsonyra fontosabb dolgokat kap tőled.Egy szép pulcsi, azzal a gondolattal hogy annyira jól mutatna rajtad, vagy valami nem lesz gyanús.Szóval hasznos, és "olcsóbbnak" tűnő dolgokat adj, amiket nem kell visszaadnia később úgy hogy minuszban legyen.Mozijegyre vagy valami jegyre meg mondhatod azt hogy barátod adta, emrt beteg lett akivel menni akart, és hogy ne vesszen kárba megkaptad tőle.Bár ez hazugság, ami nem jó, de egy ötlet!

Sok siker:)

2011. szept. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:

Annyira azért nem erőltetem, mert nem is merem erőltetni.

Mindig felajánlom, hogy fizetek, de úgy csinálok, mintha nem tudnám, hogy ez neki mekkora áldozat. A befőttet, sütit is úgy viszem, hogy most csináltam, kóstolják meg, hogy jó lett-e:D


Ez amiatt van, hogy egyáltalán nem is beszél ezekről, a kabátot se mondta, csak láttam. Egyszer a tesójával előttem beszélt valami pénzügyet, de láthatóan nagyon zavarban érezte magát. Hülye voltam, mert még én sértődtem be, hogy "nem igaz, hogy nem lehet ezt velem megbeszélni, mégis mi vagyok én" pedig tudom, hogy mennyire nehezére esik.

2011. szept. 12. 18:04
 19/52 anonim ***** válasza:
93%
Milyen rendes csaj vagy! több ilyen kellene a világba! A barátod nagyon szerencsés.
2011. szept. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
35%
Egy év kapcsolat után szerintem se kéne ennyit adni a "férfibüszkeségre", bízhatna benned jobban! Én erőszakosabb lennék.
2011. szept. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!