Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátomék nagyon szegények,...

Barátomék nagyon szegények, de semmilyen segítséget nem hajlandó elfogadni. Hogyan lehetne "álcázva" segíteni?

Figyelt kérdés
Sokan vannak tesók, szülők rosszul keresnek, + az egyetemet kell fizetni a gyerekeknek. 22 éves, biztos benne van ez a férfiúi öntudat, de egy kis segítséget igazán elfogadhatna. Olyasmikre gondolok csak, hogy kifizetem a jegyét, vagy egyszer én állok valamilyen kaját, vagy ilyesmi, de nem. Szülinapjára, egyéb alkalmakra nem vehetek neki nagy dolgot, mert akkor azt viszonozni akarja. Mikor megyek hozzájuk mindig viszek valami sütit vagy gyümölcsöt, ilyeneket, de már ezért is haragszik, mert velük "nem kell jótékonykodni". Csak hogy az a nagy büdös helyzet, hogy kell... Van valami ötletetek, hogy mit csináljak/mondjak neki? Előre is köszönöm:)
2011. szept. 12. 17:32
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
92%

Én nőként voltam ebben a helyzetben, mármint én a rászoruló és párom (azóta férjem) a tehetősebb. Borzasztóan éreztem magam még akkor is, ha meghívott egy fagyira! Úgy éreztem, hogy megalázó, kiszolgáltatott helyzetben vagyok. Szégyenérzés is volt bennem. Ha meghívott pl egy hamburgerre, egyből arra gondoltam, h ebből az egész családom jól lakott volna, és nem tudtam igazán élvezni, bűntudatom volt.Még a házasságban is el kellett telnie egy időnek, hogy merjek vmit venni, olyat, ami nem létszükségklet, csak jól esik pl egy csoki.

nem ehhez voltam szokva.

Hidd el, iszonyat rossz érzés, még akkor is, ha szívből szeret! Pláne, hogy ő a férfi.

Ne erőltesd egyáltalán, ez a süti stb jó dolog! Ünnepeken adj nagyobb dolgokat, de ne egyből a legdrágábbat!

Nagyon ügyes vagy, csak így tovább és lassan, de biztosan menni fog!

Becsüllek nagyon így ismeretlenül is!

2011. szept. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
91%

Ha ciki neki, ha nem, elé állnék és megmondanám, hogy el fogod fogadni, mert szívesen adom, és ezért nem kell szégyellned magad, pont. Nektek is jó, nekem is.


Én is szegény vagyok és egy darabig szégyelltem, hogy nincs sok pénz, de párom is hasonló szöveggel leállított. No nem költi rám az összes pénzét, de rengeteg mindent köszönhetek neki!

2011. szept. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
94%

Régebben nem irtál ki már erről kérdést? ismerős


Jó végzettsége lesz,jól fog keresni,ez tény.

Amikor ellenkezik,hogy de nem fogadja el,akkor mondj neki annyit,hogy "szivem,1-2 év múlva te ennek sokszorosát fogod keresni,rámköltheted az utolsó fillérig,amikor meg gyerekünk lesz,akkor kutya kötelességed is lesz ez.Tanulátl átlagszámitást,te fogsz rám többet költeni,ne akadj fenn azon hogy most én,neked lesz 60 éved ellensúlyozni"


(bevált módszer,párommal hasonlóval szenvedtünk,aztán belátta,hogy igazam van...azóta végzett,3x annyit keres mint én,és csak mosolyog hogy igazam volt,és tényleg rámkölti ...)

2011. szept. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
68%
Most én is le leszek pontozva, de leszarom:) Kérdezd meg tőle, hogy fordított helyzetben, ő mit tenne, és hogy esne neki ha nem fogadnád el a "segítséget". Ekkora erővel neked miért kéne elfogadnod, hogy mindig ő fizet? Tök rendes, meg udvarias, de így akkor te sem vagy neki egyenrangú társ. Mert te egy nő vagy nem fizethetsz? Nem hívhatod meg őt akármire? Csak ő hívhat meg téged? Hogy van ez? Nem könyöradománynak kéne tekintenie amit adsz neki, hanem ajándéknak. Szép dolog a büszkeség, de ez túlzás. Nem egy kastélyt akarsz venni neki. Ha a felesége lennél, és lenne egy gyereketek, valamint ne adj isten szar helyzetbe kerülnétek, akkor sem fogadna el segítséget senkitől mert ő egy büszke férfi? Gondolhatna a családjára is, lehet hogy nekik jól esik ha hozol valami finomat a konyhára:) Ez nem csak büszkeség, hanem önzőség is. Nem tehetsz nagyon semmit, ha nem kér a "segítségedből" ne erőltesd. Legfeljebb majd te sem fogadsz el tőle semmit ugyanazzal a szöveggel amikkel ő szokott jönni. De akkor meg ő lenne a legjobban megsértődve. Na, kezdődhet a kemény lepontozás gyerekek.
2011. szept. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 A kérdező kommentje:

Nyugi, én nem szoktam pontozni, szerintem hülyeség, mert egy véleményt nem lehet értékelni.

Akkor ne "trükközzek"? Nehéz hagyni a sorsára...

2011. szept. 18. 21:30
 26/52 anonim ***** válasza:

Trükközni nem érdemes, úgy is átlát a szitán. Viszont ész érvekkel megpróbálhatod meggyőzni. Nem vihetsz önzetlenül ajándékot a családjának sem? Helyre kell rázni az agyát:) Ez a szintű dac már nagyon nem jó. Nem értem. Sosem az ajándék értékét kell nézni, nem abból derül ki hogy mennyire szeretsz valakit. Ez nem egy verseny, hogy legalább ugyanolyan drága holmit kell vennie neked ajándékba. Ezt azért elmondanám neki.

Nem mondtam hogy te pontozol le.:D Egyetértek azzal, hogy véleményt leértékelni butaság. De valaki itt pontozgat. Mostanában van egy hülye aki ezzel szórakozik:)

2011. szept. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:

Ja és egyszer hallottam valahol:

Aki nem képes jó szívvel kapni, az adni sem tud igazán. Önzetlenül, minden hátsó gondolat nélkül. Szerintem van benne valami. Nem mondom, hogy a barátod is ilyen, de azért ez sok esetben igaz lehet.

2011. szept. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 dag ***** válasza:

Na nem gondoltam volna hogy ma még ilyet olvasok!

Azon az elven vagyok hogy a csajok csak a pénzes pasiké. De te erősíted a kivételt! Össze tenném a két kezem ha ilyen barátnőm lenne, meg szerintem sok más férfi is! töübb ilyen kellene mint te!


Szerintem is maradj az ünnepeknél, ott rá lehet fogni hogy csak ajándék! Szinte mindig van valami amire lehet ajándékot venni! Évforduló, születésnap, névnap, karácsony stb....

2011. szept. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
Miért gondolja mindenki hogy akkora kivétel hogy egy nő ilyen? Én személyesen is ismerek ilyet, van egy barátnőm, pont ez a szitu a pasijával. Csak ő nem lesz soha mérnök. Legalább is nem valószínű. Mi is kerültünk már olyan helyzetbe a párommal, hogy el kellett tartanom pár hónapig. Mármint szükség volt rá. És egyáltalán nem esett nehezemre. Ha mindketten dolgozunk akkor kb ugyanannyit keresünk, szóval az sincs, hogy többszörösen visszafizeti nekem. Nem is kéne. Jó hogy vagyunk egymásnak, és számíthatunk egymásra. Nem számolgatjuk, hogy ki mennyit költ a másikra. Szerintem sok ilyen ember van, és nem csak férfiban. Szerintem teljesen alapvető dolog, hogy ha szeretsz valakit akkor segíteni akarsz neki, és ha a másik tisztel, akkor el is fogadja, mert arra gondol, hogy ő is megtenné értem, és mennyire bántaná ha nem hagynám hogy segítsen. De ti tudjátok.:) Számomra ez a nekem ne segítsen senki szöveg annyira fura. Akárkinek én sem hagynám hogy segítsen ha nem életbevágó, de azért akit szeretek és bízom benne annyira hogy tudjam tényleg azért segít mert fontos vagyok neki, azt nem bántanám meg azzal hogy durván elutasítom, vagy leteremtem ha segíteni akar.
2011. szept. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 A kérdező kommentje:
Dehogy teremtett le! Inkább zavarba jön, nem beszél róla, szégyelli...
2011. szept. 18. 22:38
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!