Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátomék nagyon szegények,...

Barátomék nagyon szegények, de semmilyen segítséget nem hajlandó elfogadni. Hogyan lehetne "álcázva" segíteni?

Figyelt kérdés
Sokan vannak tesók, szülők rosszul keresnek, + az egyetemet kell fizetni a gyerekeknek. 22 éves, biztos benne van ez a férfiúi öntudat, de egy kis segítséget igazán elfogadhatna. Olyasmikre gondolok csak, hogy kifizetem a jegyét, vagy egyszer én állok valamilyen kaját, vagy ilyesmi, de nem. Szülinapjára, egyéb alkalmakra nem vehetek neki nagy dolgot, mert akkor azt viszonozni akarja. Mikor megyek hozzájuk mindig viszek valami sütit vagy gyümölcsöt, ilyeneket, de már ezért is haragszik, mert velük "nem kell jótékonykodni". Csak hogy az a nagy büdös helyzet, hogy kell... Van valami ötletetek, hogy mit csináljak/mondjak neki? Előre is köszönöm:)
2011. szept. 12. 17:32
1 2 3 4 5 6
 31/52 A kérdező kommentje:
Ez szerintem se olyan különleges dolog. Az nagyobb szám lenne, ha idegeneken segítenék:) Saját barátján a legnagyobb bunkó is segít:)
2011. szept. 18. 22:44
 32/52 anonim ***** válasza:

"Mikor megyek hozzájuk mindig viszek valami sütit vagy gyümölcsöt, ilyeneket, de már ezért is haragszik, mert velük "nem kell jótékonykodni".


Erre gondoltam:) Én nagyon szarul érezném magam ha a szerelmem megharagudna ha kedveskedni akarnék neki vagy a családjának:) Értem én, hogy szégyenli, de ezen nincs mit szégyenleni. Sokan vannak rossz helyzetben, és ez nem az ő hibája. Persze tudom, hogy te tudod:) De hogy ő miért nem érti azt nem:)

2011. szept. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
0%

"A kérdező kommentje:

És akkor nézzem, hogy egy normális kabátjuk van, és azt hordja a 3 fiú felváltva?"


Miért, az egyik a reggeles, a másik délutános, a harmadik éjszakás? Ráadásul ikrek is, és egyformán rájuk megy a kabát. Én ezt nem hiszem el. Közben meg egyetemre járnak. Egy kabátban. Még jó, hogy cipőjük az van legalább kettő is.

2011. szept. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
Miért? Attól még lehet hogy van több kabátjuk, csak azok nem annyira jó állapotúak. És ha hasonló korban vannak akkor lehet nagyjából azonos méretük. Most ebbe belekötni?
2011. szept. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 A kérdező kommentje:
Több kabátjuk van, csak abból egy néz ki valahogy. Azt hordják felváltva, aszerint, hogy ki hova megy. Szerintem nem olyan hihetetlen, hogy testvérek, és jó rájuk egy kabát...
2011. szept. 18. 23:21
 36/52 anonim ***** válasza:
100%

Milyen jó ezt olvasni! Annyira helyesek vagytok. Te is a pároddal, és mindenki, aki leírta hasonló múltját. Ezek igazán jó kapcsolatok...


Értem én a szégyenét. És a Te segíteni akarásodat is. Ha ennyire zavarba hozza, talán tényleg jobb nem erőltetni. Az, hogy szegénysége ellenére ŐT szereted, a legnagyobb ajándék. Biztos lehet benne, hogy nem a vagyona miatt vagy vele, hanem tényleg szereted... Olyan, mint a népmesében. Tényleg szívmelengető olvasni...


Talán nem muszáj fizetős szórakozásokat pl. étterem, mozi programra tűzni (és a konzumvilágot mozgásban tartani), hanem belesimulva az ő életvitelébe, INGYEN kirándulni, olcsón szalonnát sütni, végiggyalogolni a városon otthonról hozott uzsonnával... Talán ez lehet még egy nagy IGEN rá és az élethelyzetére. Hogy nem igényelsz olyat, amit nem tud nyújtani...


Minden tiszteletem a Tiéd! :)

2011. szept. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a kabát dolog, lehet, hogy nem egészen így van...nem? lehet félreérted nem? Nálam és a hugomnál is volt ilyen, egy méretünk van, rengetegszer vettük fel egymás ruháit. nem azért mert nekem, vagy neki nem volt, csak mert épp akkor így jött ki. Sőt nem egyszer volt, hogy a kabátját is kölcsön adta.

Nem lehet, hogy náluk is ez van?

2011. szept. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 A kérdező kommentje:
Nem értem félre a kabát dolgot, te sem értenéd, ha látnád a ruháit. Néha elég igénytelenül néz ki, mert főleg ilyen régi tesicuccos meg ilyen reklámpólókba jár, mert egyszerűen nincs pénz. Nyilván van valamennyi, de az számlákra meg kajára megy el. Amit meg ruhára szánnak, azt jórészt inkább a lányok költik el, érthető, hogy őket ez érzékenyebben érinti.
2011. szept. 19. 07:17
 39/52 anonim ***** válasza:
100%

Ne akarj annyira segíteni! Három férfiról van szó, ha jól értem. Nem kiskorúak, nem tehetetlenek. Ha csak mindegyik korrepetálást vállal valamilyen tantárgyból (pl. matek, angol), már meg van a költőpénzük. Ne essél túlzásba, hogy kabátot is te akarsz neki venni. Még szép, hogy visszautasítja. Vannak turik, kilós boltok, szezon végi leértékelések, ahol potom pénzért fel lehet ruházkodni.

Épp elég, ha viszel valamilyen kaját, szerintem az épp eléggé kedves gesztus, amit viszont illene elfogadni.

2011. szept. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
Én valamilyen szinten megértem a barátodat is, mert én is ebben a szituációban voltam. Vagyis nem pont ugyanebben, mert én nem voltam szegény, de a párom jelentősen tehetősebb volt, és állandóan meglepetéseket vett meg drága helyekre vitt, ami nekem irtó kellemetlen volt, mert én nem tudtam ennyi pénzt kiadni. Ezt ő tudta és egyáltalán nem zavarta, de engem igen. Tényleg azzal teszel a legjobbat, ha inkább próbálod lecsökkenteni a kiadásait, pl ne moziba vagy étterembe menjetek, hanem sétálni vagy kirándulni, hívd át vacsorázni vagy menjetek piknikezni (mondjuk hívd át és aztán hirtelen felindulásból menjetek el, hogy a nálatok levő dolgokat kelljen elvinni) esetleg ha ismersz olyan embert, akinek szüksége lenne korrepetálásra akkor beajánlhatnád a barátod vagy a testvéreit, ez mind segítség és nem esik neki rosszul.
2011. szept. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!