Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátomék nagyon szegények,...

Barátomék nagyon szegények, de semmilyen segítséget nem hajlandó elfogadni. Hogyan lehetne "álcázva" segíteni?

Figyelt kérdés
Sokan vannak tesók, szülők rosszul keresnek, + az egyetemet kell fizetni a gyerekeknek. 22 éves, biztos benne van ez a férfiúi öntudat, de egy kis segítséget igazán elfogadhatna. Olyasmikre gondolok csak, hogy kifizetem a jegyét, vagy egyszer én állok valamilyen kaját, vagy ilyesmi, de nem. Szülinapjára, egyéb alkalmakra nem vehetek neki nagy dolgot, mert akkor azt viszonozni akarja. Mikor megyek hozzájuk mindig viszek valami sütit vagy gyümölcsöt, ilyeneket, de már ezért is haragszik, mert velük "nem kell jótékonykodni". Csak hogy az a nagy büdös helyzet, hogy kell... Van valami ötletetek, hogy mit csináljak/mondjak neki? Előre is köszönöm:)
2011. szept. 12. 17:32
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
100%

(fili)

Lehet, hogy kicsit más, de a fiam (most már menyasszonya gimi óta járnak) is öten vannak testvérek.

Nem gyerek gyárosok, kettő orvosi műhiba:)

Málnát termelnek, szép házuk van, a gyerekek kicsi koruktól dolgoztak a földeken. Tíz forint segélyt nem kértek senkitől soha. A meny jelöltem,egyetemet végzett, tehát nem olyan kihasználós család. Földjeik vannak itt Vác mellett. A lány most már jól keres kitűnő állása van, ezen a nyáron elvitték a fiammal a két tinit a tengerpartra.Tehát már ő is betud segíteni.

Mi sem vagyok állati gazdagok, de úgy gondoltam ha bejön néha egy üzlet, adni szeretnék valakinek, belőle. Alapítványba nem akkor hova. Rájöttem, hogy ennek a családnak szívesen adnék, mert tudom, hogy jó helyre kerül, de hogyan? (Ez néhány évvel ezelőtt volt.)

A szülőkkel és a fiamékkal leültem és „engedélyt kértem”, hogy szeretném megkérdezni, ha van lehetőségem adhatunk-e? Elmondtam, hogy így ha nekik adhatok nyugalommal töltene el mert tudnám jó helyre kerül a segítség. Azt is elmondtam, látom, hogy e-nélkül is szépen élnek, ez inkább nekem lenne segítség)

Megállapodtunk, hogy nem pénzt adok. Még három gyerek van otthon, a suliba induláskor veszünk füzeteket, egyéb sulis cuccokat, negyed vagy fél évente csinálok egy nagyobb bevásárlást cukor, mosópor,sajt, hús, stb. Mikor beállítok a tömött csomagtartóval azért mindig kapok egy kis „megrovást”is ))

Örömmel fogadják a kinőtt ruháinkat, és ha elviszem a skacokat néha veszek nekik egy pár új ruhaneműt is.

Így nincs sértődés. Csinálnak házi málnát amit nagyon szeretünk. Itt keletkezett egy kis vita mert ajándékba akarták adni holott nekik sok pénzbe kerül.

Itt is megállapodtunk, mivel ebbe cukor kell és az sok pénz ugyanúgy kifizetem mint a zöldséges aki hordja tőlük. Viszont majd ha érik a málna elfogadok fagyasztani egy pár kilót tőlük ajándékba.:)


Te is elmondhatnád a barátodnak, hogy fog még ő is jól keresni, és majd vesz neked akkor amit szeretne. Mint írtad nem vagy gazdag, de biztos úgy állsz mint mi, és ha van egy pici többleted szeretnél vkinek adni. Erről is beszélj neki, hogy neked és a szüleidnek jelentene megtiszteltetést ha nekik vehetnétek valamit és nem vad idegeneknek akiknél nem tudod mit csinálnak azzal amit adsz.

Ha ő szeret és hosszú távban gondolkodik beszélj vele, hogy ami a tied az övé is és fordítva ugyanez a szitu.

2011. szept. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!

Akkor ők legkevesebb öten vannak testvérek. Ebből a 3 fiu ugye egyetemre jár, az egy kabátjukban. Írod a családból a lányok igényesebbek, vagyis legalább két lány is van. Az eddig 5 gyerek. Ők középsulisok lehetnek, mert az nem járja, hogy a fiúk egyetemen, a lányok a bányában. Vagyis nem lehetnek ők olyan igazi szegények. Te mivel foglalkozol?

2011. szept. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:

Utolsó.

Te különben kötözködni jársz ide?

Nem hallottál még olyat, hogy nem a küszöböt rágják de kicsit nehezen megy a szekér?

És inkább ide ad mint máshova?

2011. szept. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
47%

Nekem egy barátnőm, amikor ilyen helyzetben voltunk, elkezdte rám tukmálni a használt, szép, jó ruháit. Nagyon belém gázolt vele, teljesen idétlennek éreztem a helyzetet, és soha nem vettem fel a ruhákat.

Szerintem a barátság egyenrangúságról szól. Ne éreztesd a másikkal, hogy akármiben is "feljebbálló" vagy, mert nagyon hülyén jöhet ki. Ha kifejezetten kéri, hogy ne tedd, akkor pedig főleg.

Észre fogja venni, hiába próbálod leplezni, amit csinálsz. Inkább lelkileg támogasd és az előrelépésben, hogy ne maradjon ilyen helyzetben, többet segít.

2011. szept. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 A kérdező kommentje:

13:38. Biztosan nagyon jó a logikád, de nem tudom, hogy hogy vontál le ilyen következtetéseket.

7-en vannak tesók, 4 fiú, 3 lány. Ebből 2 fiú egyetemre jár, egy lány fősulira, 2 lány középiskolás, 1 fiú meg nem tudom hova jár, valami szakmát tanul épp. (legidősebb bátyjuk már nem él velük.) Amúgy miért fontos ez?

2011. szept. 19. 15:06
 46/52 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzetem: a barátomék nehezen élnek, sok hitel, amit fizetnek vissza, kereset meg csak alig. Mit ne mondjak; nekünk sem tart sokáig összeszámolni a pénzünket, de azért jobban el vagyok eresztve.

Én megmondtam neki, hogy szívesen adok neki "kölcsön" buszjegyre, fagyira, mindig azt mondogatom, hogy majd egyszer fordul a kocka, amikor jól kereső gépész lesz, akkor ő fog "pénzelni" engem.

2011. szept. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ne erőltesd. Én ugyan jól állok anyagilag, de eltudom képzelni milyen érzés lehet ha ilyen alap dolgokra sincs pénzük, gondolj bele roh adtul megalázó lehet neki ha te adsz nekik ruhákat... Karácsonyra, szülinapra, névnapra ajándékok persze OK, de csak úgy ne adj neki ajándékot, mert nem fogja tudni viszonozni, ami neki is (és szerintem egy idő után neked is az lenne ha a pénzhez drága dolgokhoz vagy szokva) kellemetlen lenne.
2011. szept. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert az egész írásod logikátlan. Jó, hogy nem azt írtad, hogy mind a heten királyok, de csak egy koronájuk van, amit az uralkodáshoz feltesznek. Nem így néz ki a szegény család. Az a szegény, akinek kajára sem telik, meg uti költségre. Aki nem tudja kifizetni a villanyszámláját, aki rongyokban él. Akinek gond a betevő falat. Akinek a gyereke éhezik. Akik nem tudják kiváltani a gyógyszert.
2011. szept. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
0%

"Utolsó.

Te különben kötözködni jársz ide? "

Neked semmi közöd hozzá, hogy ki miért jár ide. "Különben nagyon is igaza van az előzőnek. Nem ez a szegénység, amit a kérdező leírt. Ez a tisztes polgári lét. Ez a csaj keveri a szezont a fazonnal. Jó dolgában.

2011. szept. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 A kérdező kommentje:
Miért, a szegénységnek nincsenek fokozatai? Akinek van ruhája, az nem szegény? Nem logikátlan amit írok, én átlátom, hogy hogy élnek, az itt válaszolók pedig nem. Nem az volt a kérdés, hogy szegények-e a barátomék, hanem az, hogy hogyan lehetne segíteni nekik, hogy ne tűnjön tolakodásnak.
2011. szept. 20. 15:14
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!