Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítek egy házaspárnak a...

Segítek egy házaspárnak a mindennapokban, de a férfi túlságosan elkezdett kötődni hozzám, hagyjam ott őket?

Figyelt kérdés
Egyetemből még egy évem van, voltak különféle munkáim, de túl nagy kötöttséggel jártak, nem tudtam tanulni az időhiány miatt és emellett elég kevés pénzt kaptam értük. A nyáron találtam egy munkát, ahol egy olyan személyt kerestek, aki segít a főzésben, ránéz a beteg férjre és foglalkozik a kutyusokkal, amíg a feleség dolgozik. A férfi tüdőbeteg, nem haldoklik, de nem nagyon "ugrál" már, inkább otthon dolgozik, nem erőlteti meg magát. Jelentkeztem, mert kedvesnek tűntek és nem kértek különösebb képzettséget, csak egy beszélgetést, ahol felmérik a jelentkező empátiáját és türelmességét. Szimpatikus voltam, mehettem hozzájuk. Eleinte nagyon kellemesnek éreztem, megcsináltam, amit mondott a nő, nem kért túl extra dolgokat, az állatok is nagyon a szívemhez nőttek. A férfival való foglalkozással van egyedül problémám, úgy érzem, túlságosan megkedvelt. Elég elveszett lélek, nincsenek túl pozitív gondolatai, de nagyon egyéni felfogása van a világról. Lekötötte a figyelmemet, örültem, hogy nem egy -bocsánat a kifejezésért- élőhalottra kell felügyelnem. Azonban néha nem elég neki, ha kávét viszek, vagy olvasok neki egy könyvet, túlságosan ragaszkodik hozzám, marasztal és elgondolkodtató dolgokat mond. Bevallom, megkedveltem, mert érdekes embernek tartom, de az utóbbi időben kicsit feszült lettem a társaságában a viselkedése miatt. Úgy érzem, nem tartja velem a távolságot, nagyon bizalmas, nem tudom, mit akar ezzel elérni. Barátok nem lehetünk, nem azért fizet a felesége, hogy a lelkitársat lássa bennem, ráadásul nem örökre szeretnék ottmaradni. Nem tudom elmagyarázni, de egyszerűen számomra bizarr lett ez a dolog. Mit tegyek szerintetek? Mondjak fel, vagy mi legyen?
2011. okt. 27. 22:58
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
66%

én sajnálom a feleségét, hogy ott van mellette betegen, fizet neki egy "gondozót" mire a férj olyan kijelentéseket tesz, hogy több pozitívumot hozott az életébe a kérdező, mint a felesége.

én nagy ívben kerülném az ilyen aljas embert, nem bizonytalankodnék semmin.

2011. nov. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy a felesége - bármennyire is szeretne-, nem tud annyi időt és figyelmet fordítani a férjére, mint amennyit ő igényelne, hisz dolgozik. Így te lettél a "cukorpótló", aki foglalkozik vele, akit beavathat a dolgaiba. Én a helyedben felmondanék, mielőtt még jobban kötődne hozzád, ne adj isten beléd szeret. A másik megoldás az, hogy elmondod neki a problémádat, hogy téged zavar, hogy nem tartja meg a 2 lépés távolságot, és a feleségét is megérhetné, nyilván a munkája mellett nincs sok ideje, ezért vettek fel téged. A feleségével is beszélhetsz, hogy téged zavar a férje viselkedése, de próbád meg úgy tálalni, hogy ne vesszenek össze miattad.
2011. nov. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
hogy a férfiak még "félholtan" is csajoznak (mert amúgy ez tipikus csajozós duma - én a bárban anno táncosnő létemre kaptam ezt, hogy kedvesebb vagyok vele, mint egész életében a felesége volt" szóval ez nem a személyednek szól, hidd el. hanem a férfi ennyire "gyík".
2011. nov. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
Szerintem is utolsó érzi az igazat.Ez egy tipikus csajozós duma,de a gusztustalanabbik fajtából,amikor a párját leminősíti-aki mellesleg gondoskodik arról is,hogy gondozója legyen-és mellesleg sajnáltatja magát.Ha nem akar a kérdező egy nagyon méltatlan kapcsolatba belemenni,akkor még most és azonnal hagyja ott a házaspárt.
2011. nov. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
66%

Csak úgy árad a sívárság egyes kommentekből. "Csajozás".."aljas".."gyík"..


Istenem..Vannak az életben többszörösen is árnyalt, bonyolult helyzetek és - szerencsére - bonyolult, árnyalt..lények. Emberi! lények. Összecsúszhatnak síkok (egészség/betegség, reménykedés/lemondás, oldás/kötés); lehetnek szituációk, amelyekben egy erkölcsös, de gondolkodó-érző ember borotvaélen táncol, küszködik, tépelődik..vállal, elutasít, vonz és taszít - és lehet, hogy egyszerre éli mindezt mielőtt - így vagy úgy - de választ.


Végül is..nem jobb annak, aki nem bíbelődik holmi árnyalatokkal? "Csajozik" - pikk. "Az a gyík.." - pakk.

Sancta simplicitas.

2011. nov. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

szóval szerinted ez árnyalt összecsúszás? :D


te kis naiv

2011. nov. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
84%

13.59 és 20.28-cal értek egyet (aki szerintem ugyanaz) és nagyon jól kimondja a lényeget.


Az emberi kapcsolatok annyira sokfélék, és mi magunkat is annyira sokfélének tapasztaljuk egy-egy kapcsolatban.


Ne ijedj meg ettől az embertől. Úgy olvasom ki a soraidból, hogy intellektuálisan is, érzelmileg is nagyon is értitek egymást, van dolgotok egymással.

Minden kapcsolatot tanulni kell. Neked is, neki is. Aszimmetrikus a viszony, ő van kiszolgáltatott helyzetben, fizikailag is, és ez által lelkileg is, hiszen beteg. Ez a helyzet nagyon sebezhetővé teszi. Ezen felül ők fizetnek, neked ez munka. Ezen felül ő érett férfi, te fiatal nő vagy. De mindketten most is tanuljátok az életet...

Ezt a kapcsolatot te is alakítod. Ha valami már kényelmetlen neked, jelezd, légy őszinte vele. Megérdemli az őszinteségedet. Tiszteletben fogja tartani. Ki kell alakítanotok a helyzetet úgy, hogy mindkettőtöknek jó legyen. Ha túlságosan kötődik is, vagy kicsit máshogyan, dolgozhat rajta, az érzelmek és kötődések is annyira sokrétűek, és élők, tehát változnak, fejlődnek. Annyi olyan kapcsolat van, amibe mindenféle vegyül, de ha fontos nekünk, nem lépünk ki, ha kellemetlenné válik, hanem dolgozunk rajta, érleljük, nyessük, tisztítjuk... Nem baj, ha néha van rajta vadhajtás, ez is az élet része, ezt is jó megtapasztalni...


Ez egy olyan kapcsolat így az életed elején, ami nagyon sokat jelenthet neked a későbbi életed során is. Szép, őszinte, mély kapcsolat egy beteg ember és egy fiatal lány között. Olyan, mint egy kicsit szomorú, de mélyen megmozgató és felemelő film. Olyan film, aminek minden képkockájában érezzük, hogy az életből táplálkozik, hogy nem megcsócsálja és kiköpi az életet, hanem ízlelni, tiszteli, és mélységesen szereti az életet, annak minden édes és keserű ízével...


35/N

2011. nov. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

hozzá tenném, minden férfit izgat egy ápoló kéz....

(lásd katonaságnál, minden háborúban ezrek szerettek bele az ápolóba, vagy kórházban, egyfolytában az átlátszó köpenyen vizslatnak a ffiak, és nem tudom hány szerpjáték épül erre a neten)

a törődés nem a férfi szívének tesz jót, hanem lentebb kezd el hatni...

2011. nov. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

Feliza..szép volt, köszönöm. Jó volt olvasni téged. Igen: a 13:59 a 20:28-assal azonos. Mindkettő én vagyok.


Másként - higgadtabban, letisztultabban - mondtad ugyanazt. Háttértanulmányokat érzek emögött, - de csak a kettőnk nyelve más. Ugyanazt érzékeljük, ugyanúgy. Lehet, hogy éltünk is meg..ugyanazt.

Amikor a fiatal kérdező sorait elolvastam, olyan hullámok keltek bennem, amelyek talán átáramoltak az írásomba. Szeretném. Talán..Ebben a helyzetben lüktetés van, gomolygás, elmosódások, persze: projekció - és sok más, ami kiemel a fekete/fehérből. Így látom én - te pedig formát adtál ennek, "racionalizáltad" is, de a különös "mágiája" megmaradt. Egészen mélyen olyan érzésem van, hogy a kérdező fiatal lány megért majd mindkettőnket, mert megfelelő alkat. Nem tudom máshogy mondani: tűnődöm érte.

Te meg ma jó, hogy ide jöttél. Mégegyszer köszönöm. Aláírásként írhatnám, hogy INfeliza - de nem. A fosztóképző nem igaz.

2011. nov. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy amit sivárságnak minősítetek,az tapasztalat és letisztultság és minden felesleges sallangtól való megfosztottság? Ebben a helyzetben ezek a bizonyos "árnyalások" nem mások,mint FELESLEGES önámítások, a dolgok túlbonyolítása és:mindenki becsapása?
2011. nov. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!