Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítek egy házaspárnak a...

Segítek egy házaspárnak a mindennapokban, de a férfi túlságosan elkezdett kötődni hozzám, hagyjam ott őket?

Figyelt kérdés
Egyetemből még egy évem van, voltak különféle munkáim, de túl nagy kötöttséggel jártak, nem tudtam tanulni az időhiány miatt és emellett elég kevés pénzt kaptam értük. A nyáron találtam egy munkát, ahol egy olyan személyt kerestek, aki segít a főzésben, ránéz a beteg férjre és foglalkozik a kutyusokkal, amíg a feleség dolgozik. A férfi tüdőbeteg, nem haldoklik, de nem nagyon "ugrál" már, inkább otthon dolgozik, nem erőlteti meg magát. Jelentkeztem, mert kedvesnek tűntek és nem kértek különösebb képzettséget, csak egy beszélgetést, ahol felmérik a jelentkező empátiáját és türelmességét. Szimpatikus voltam, mehettem hozzájuk. Eleinte nagyon kellemesnek éreztem, megcsináltam, amit mondott a nő, nem kért túl extra dolgokat, az állatok is nagyon a szívemhez nőttek. A férfival való foglalkozással van egyedül problémám, úgy érzem, túlságosan megkedvelt. Elég elveszett lélek, nincsenek túl pozitív gondolatai, de nagyon egyéni felfogása van a világról. Lekötötte a figyelmemet, örültem, hogy nem egy -bocsánat a kifejezésért- élőhalottra kell felügyelnem. Azonban néha nem elég neki, ha kávét viszek, vagy olvasok neki egy könyvet, túlságosan ragaszkodik hozzám, marasztal és elgondolkodtató dolgokat mond. Bevallom, megkedveltem, mert érdekes embernek tartom, de az utóbbi időben kicsit feszült lettem a társaságában a viselkedése miatt. Úgy érzem, nem tartja velem a távolságot, nagyon bizalmas, nem tudom, mit akar ezzel elérni. Barátok nem lehetünk, nem azért fizet a felesége, hogy a lelkitársat lássa bennem, ráadásul nem örökre szeretnék ottmaradni. Nem tudom elmagyarázni, de egyszerűen számomra bizarr lett ez a dolog. Mit tegyek szerintetek? Mondjak fel, vagy mi legyen?
2011. okt. 27. 22:58
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
39%
Azért csinálja ezt, mert beteg, és a felesége folyton dolgozik, egyedül van folyton, magányos, Te most ott vagy, megbízhat benned, beszélgethet Veled, és azt hiszi, hogy barátra talált benned, hagyd ott, ha nem vagy ehhez elég melegszívű. Én sem akarnék magamnak olyan barátot, aki nem akar engem. Keress más munkát.
2011. okt. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mikor elmegyek tőlük és hazaérek, akkor is gyakran eszembe jut az, amiket mond, amikről beszélünk. Nem tudom megfogalmazni. Szeretek vele lenni, de ezt nem érzem felhőtlen barátságnak.
2011. okt. 27. 23:36
 13/37 anonim ***** válasza:

"Az elmúlt hetekben egy olyan mondat is elhangzott, hogy én több pozitívumot hozok az életébe, mint a felesége valaha. Úgy érzi, sok közös van bennünk."


Igen jól mondták előttem, ha ilyeneket mond akkor határozottan mondj ellent és ezzel meg is léped a megfelelő távolságtartást és ő is átértékelheti a hozzád fűzött túlzott viszonyát.


Ahogy elnézem azért elég ambivalens a te érzéseid ez ügyben.

2011. okt. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
Beléd kapaszkodott,ami nem egy egészséges barátság alapja.De tedd meg neki,hogy őszintén elmondod,lehet,hogy magától nem érzi hol a határ,annyira magányos..nem tudom,el tud e még járni valahova,de ha nem tud emberek közé menni,akkor Te vagy neki a kinti világ,ezért kapaszkodik annyira beléd.Nehéz ügy,nagymamám is ugyanigy érez szerintem,ő is tüdőbeteg és nem tud kimozdulni a lakásból..
2011. okt. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos ambivalens érzéseim vannak, mert egyrészt kedvelem és szörnyű élőben tapasztalni, hogy egy 42 éves embert leamortizált egy ilyen betegség, de ugyanakkor félek is ettől a viselkedéstől, nem tartom helyesnek, hogy ennyire bizalmas egy olyan emberrel, aki bármikor továbbléphet, ha eljön az ideje. Persze érdekel a sorsa, de már egyre jobban úgy érzem így a hónapok alatt, hogy engem többre tart, mint azokat a barátait, akiket már évek óta ismer. Ha el is mennek valahova a feleségével a barátaihoz, vagy olyan emberekkel találkozik, akiket régóta ismer, mikor legközelebb találkozunk, azt mondja, hogy nem érzi jól magát velük, meg hogy hiányoztam neki, mert én sokkal jobb társaság vagyok. Szeptemberben volt egy olyan hét, mikor nagyon összejöttek a dolgok és képtelen voltam utolérni magam, akkor 1 hétig nem kellett mennem, de mikor aztán mentem, akkor mondta, hogy ilyet többet ne csináljak, mert nagyon szenvedett a hiányom miatt. Egyszerűen félek, hogy mi lesz ebből, ha nem tud távolságot tartani, ott vagyok, elvégzem a dolgom, de aztán hazemegyek és élem tovább az életemet, nem tudok mindig vele lenni, arra amúgy is ott van a felesége.
2011. okt. 28. 00:07
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

Jogos a félelmed, de talán adj esélyt a tisztázásra, mert tényleg úgy tűnik, hogy beléd habarodott.


Ha legközelebb ilyesmit mond, akkor mond el hogy te mit gondolsz, ezt nem kerülheted el, mert idővel rosszabb lesz.

Ha ezután se változik, akkor jogos, hogy otthagyod őket.

2011. okt. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Múltkor megvett egy könyvet, amiről beszélt régebben és látta, hogy érdekel. Már ekkor is furán éreztem magam, mert nem szeretek elfogadni semmit csak úgy, emellett gyakran kéri, hogy legyek hozzá közel, üljek oda az ágyához, meg néha csak úgy odaböki, hogy esztétikailag megnyugtatom (ez a kedvenc mondata). Tényleg néha úgy érzem, hogy nem csak egy szimpla ápolót lát bennem (bár nem is vagyok igazi ápoló, inkább lelkisegély).
2011. okt. 28. 00:19
 18/37 anonim ***** válasza:

Inkább arról van szó, hogy vonzódik hozzád, mint nőhöz, de tudja tudat alatt, hogy ez nem helyes, de azért flörtöl.


Erdősítsd meg abban amit már a tudatalattija is tud és szinte biztos, hogy helyre állnak a dolgok.

2011. okt. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
A saját érzelmeibe kapaszkodik. Igen, a lélek olyan, mint a vadszőlő. Kacsokat növeszt és rátekeredik a támasztékra és ez fojtogató is tud lenni. Te csak egy eszköz vagy, hogy ő ezeket az érzelmeket újra átélhesse. Könnyebb lenne a dolgod, ha egy érett asszony volnál, mert akkor tudnád, hogy nem vár ő tőled semmit, viszonzást sem. Volt egy öreg barackfánk, már évek óta nem hozott termést, míg egy tavasszal gyönyörűen kivirágzott, de tényleg, szebb volt, mint valaha, aztán kiszáradt még azon a nyáron. Olvasd el József Attila "Nagyon fáj!"c. versét. üdv.
2011. okt. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Kifinomult embertipus lehet..afféle "szellem embere". Gondolom irónia, önirónia, csomó tudás és rezignáció van benne. Oldja a kötelékeit..(de köti is, mert ember) - és szemlélődik. Fanyar a mosolya.

Te sem vagy kevesebb. Kivételesen finom hangolásúak az antennáid. Ő tudja ezt. A betegsége méginkább kiemeli a rutin-létezésből..ezt pedig te tudod.


Ilyen helyzetekből megrendítő szépségek teremhetnek - de értékükkel arányos az áruk. Kérdés: kész vagy-e megrendülni, "erkölcsileg" is nehéz utat járva?


Tartalmas, bonyolult, érzékeny fiatal lány: most még dönthetsz. Elágazik az út: Emóció vagy Ráció.

Akármit élsz meg: szép legyen és rád méretezett.

Tűnődő szeretettel: (mondjuk) X (nő vagyok én is. értelek.)

2011. okt. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!