Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítek egy házaspárnak a...

Segítek egy házaspárnak a mindennapokban, de a férfi túlságosan elkezdett kötődni hozzám, hagyjam ott őket?

Figyelt kérdés
Egyetemből még egy évem van, voltak különféle munkáim, de túl nagy kötöttséggel jártak, nem tudtam tanulni az időhiány miatt és emellett elég kevés pénzt kaptam értük. A nyáron találtam egy munkát, ahol egy olyan személyt kerestek, aki segít a főzésben, ránéz a beteg férjre és foglalkozik a kutyusokkal, amíg a feleség dolgozik. A férfi tüdőbeteg, nem haldoklik, de nem nagyon "ugrál" már, inkább otthon dolgozik, nem erőlteti meg magát. Jelentkeztem, mert kedvesnek tűntek és nem kértek különösebb képzettséget, csak egy beszélgetést, ahol felmérik a jelentkező empátiáját és türelmességét. Szimpatikus voltam, mehettem hozzájuk. Eleinte nagyon kellemesnek éreztem, megcsináltam, amit mondott a nő, nem kért túl extra dolgokat, az állatok is nagyon a szívemhez nőttek. A férfival való foglalkozással van egyedül problémám, úgy érzem, túlságosan megkedvelt. Elég elveszett lélek, nincsenek túl pozitív gondolatai, de nagyon egyéni felfogása van a világról. Lekötötte a figyelmemet, örültem, hogy nem egy -bocsánat a kifejezésért- élőhalottra kell felügyelnem. Azonban néha nem elég neki, ha kávét viszek, vagy olvasok neki egy könyvet, túlságosan ragaszkodik hozzám, marasztal és elgondolkodtató dolgokat mond. Bevallom, megkedveltem, mert érdekes embernek tartom, de az utóbbi időben kicsit feszült lettem a társaságában a viselkedése miatt. Úgy érzem, nem tartja velem a távolságot, nagyon bizalmas, nem tudom, mit akar ezzel elérni. Barátok nem lehetünk, nem azért fizet a felesége, hogy a lelkitársat lássa bennem, ráadásul nem örökre szeretnék ottmaradni. Nem tudom elmagyarázni, de egyszerűen számomra bizarr lett ez a dolog. Mit tegyek szerintetek? Mondjak fel, vagy mi legyen?
2011. okt. 27. 22:58
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

Kedves INFeliza (de mégsem), nem tudom, hogyan szólítsalak!

Nekem is hasonló öröm volt olvasni, amit írtál. Értem, és szerintem Kérdező is érti. Úgy kérdez...

Nahát, rávezettél arra, milyen nevet választottam: Boldog... Nem tűnt fel. F. Eliza igazából. Hát, nincsenek véletlenek. A boldogság-téma nekem sok küzdelemmel kapcsolódik össze. Nagyon sokkal... Köszönöm, hogy fölhívtad a figyelmemet!

Háttértanulmányok? Tanulmányozom az életet... Figyelek, tapintok, szagolok, hallok, látok, ízlelek... A legérdekesebb tanulmány!

Köszönöm, hogy írtál nekem is, jól esett!


Kedves Kérdező!

Igen, a finom hangolású antennák, ahogy egyáltalán felveted a problémát. Ez fogott meg. Szeretetre méltó lány lehetsz, nem véletlenül kötődik Hozzád ez az ember.

„Tűnődöm érted” én is, csak eddig ezt nem tudtam megfogalmazni.

Majd írj, mi van, érdekel!


35/N


Kedves 21.52-es!

Igen, így is tekintheted. Az élet megélése teljesen szubjektív. Mindenki a maga szűrőjén át, a saját koordináta-rendszerében értelmezi/érzékeli a dolgokat.

De ha Kérdező nem az, aki, és nem úgy teszi fel a kérdést, ahogy, hanem úgy, hogy „Van egy pasi, akit ápolok, de csak csajozni akar, segítség!”, nem így válaszolok/unk, hanem én például azt mondom, mondjon fel, nem az ő helye....

2011. nov. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

Feliza,

megintcsak örömet okoztál."A boldogság-téma nekem sok kűzdelemhez kapcsolódik"..."tapintok, látok, hallok, ízlelek".."a koordináta-rendszerem"..Erre csak idézni tudok: "Egy vérből valók vagyunk, te meg én": a Dzsungel könyve lakói - a dzsungelükben.

A nem tudatosan választott Feliza pedig tényleg nem véletlen. Arra vagy "ítélve", hogy a - hétköznapi értelemben - "boldogtalanságot" is boldogsággá "párold": esszenciává, ami jóból-rosszból töményen lecsapódik..ritka és nagy értékű. Érzékelés és gondolat..illat és íz..átminősített fájdalom, büszkeségében alázatos "másság"..


Ezért tettem a név elé a fosztóképzőt, mikor..."elbirtokoltam". Azért, mert ami engem illet, a mindennapok dimenziójában jelen van az "in-", de abban a kiterjedésben, ami egyedül számít, már átminősül "párlattá" maga is. Tudom, hogy értesz - ezért nem is erőlködöm, hogy másképp írjak.


A kedves Kérdezőt meg én is kérem: mikor majd lehetőnek érzi, hogy megszólaljon, tegye meg néhány sorban. Addig meg érezze, hogy nagy a Dzsungel - de van "farkasok népe". Vigyázza a neten:-)


Uuuuuuúúú, testvér: legyen szép napod.

2011. nov. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
68%
Jajj,milyen hajszálpontosan le tudja tapogatni , hogy kinek mire van szüksége, és milyen elegánsan felkínálja, sőt ő maga is felkínálozik mellé, mintegy ráadásképpen. Bedőlnék újra és újra, ha nem tudnám hajszálpontosan, hogy illúzió. Na de vigyázzon ki-ki magára.
2011. nov. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem kínál itt fel senki semmit. Letapogatni letapogat, de megáll ennyinél. Tudod, van számos fajta ember: cinikus, szarkasztikus, illúzióvesztett - meg az ellenkezője is. Paradox módon olyan is, aki úgy vesztette el az "illúzióit", hogy..megtartotta őket. Ha sérteni akartál, nem sikerült. Istenáldotta-szép idő van: jó napot neked is.
2011. nov. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítésként még:


itt "mindösszesen" annyi történt, hogy két igen hasonló szemléletű és érzésű ember - megörült egymásnak. Arra gondoltak: hátha tudnak saját választ adni egy harmadiknak, aki kérdezett.

Nincs minden mögött sötét érdek-háttér. Kérlek, próbáld meg tudomásul venni - hogyha már elfogadni nem tudod - a mások örömét. Van ám olyan ember is a világon, aki nem a más torkát szorongatja - csak az nem multi-cégnél dolgozik:-).

Mégegyszer üdbözlettel.

2011. nov. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 Tseppkoe ***** válasza:

Szia!

Mi lett veletek?

2020. dec. 14. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 Tseppkoe ***** válasza:

Ott a világ sok más képmutatása.

Magánéletek, politika stb.

Fontos mindegyik.

Okok rejtőzve!!

Cél a változtatás?

Módszertanod van hozzá?

2020. dec. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!