Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szerintetek, ha a férfi...

Szerintetek, ha a férfi mindenevő, és a nő vegetáriánus egy kapcsolatban, hogyan lehet ezt megoldani a mindennapokban? Van valakinek a témával kapcsolatban gyakorlati tapasztalata?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanoktól várnék válaszokat, ahol az egyik fél vegetáriánus, a másik mindenevő. Hogy éltétek ezt meg, milyen konfliktusok voltak, tudott-e működni a közös élet, és hogy oldottátok meg az étkezéseket? Elsősorban tapasztalatra vagyok kíváncsi, hogy másoknak, a mindennapi életben, okoz-e problémát ez, és hogy tudták ezt megoldani a gyakorlatban.
2011. ápr. 10. 14:35
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Összeköltözés előtt állunk.
2011. ápr. 10. 14:36
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy úgy kell vásárolni, hogy aki vásárol, az a másik félre is gondoljon. (Vagy együtt, ha ez megoldható.)

A ffi tud főzni? Nem mindegy, mert ha igen, akkor tud magának kaját készíteni, ha nem, akkor nehezebb a helyzet.

A lényeg, hogy kell egy jó adag alkalmazkodó képesség mind a két fél részéről, és tolerancia.

Idővel egymáshoz szoktok, csiszolódtok.

Úgy gondolom, attól, hogy valaki vegetáriánus, még hozzá nyúlhat dolgokhoz, amik állati eredetűek. Megkostolni nem kell, de megfőzni meg lehet. Legfeljebb az ízesítést a mindenevő végzi majd. :)


Üdv!

2011. ápr. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
35%
Megmutatod a csajnak, hogy egy darab hús milyen élvezetet okoz, és megszűnik vegának lenni.
2011. ápr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Nem arra lennék kíváncsi, hogy szoktassam le, vagy hogy ő miért vegetáriánus. Az együttélésre lennék kíváncsi. Köszönöm.
2011. ápr. 10. 15:27
 5/34 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk nagyjából ez a helyzet.


A szerencsém az, hogy a párom teljesen megérti miért nem akarok húst enni, neki csak az a baja a vegetarianizmussal, hogy imádja a húsételeket.


Nálunk én főzök, legtöbbször húsmentes ételeket. De néha megesik, hogy csinálok neki húst. Pl. amikor lasange csinálok, akkor kétfajtát sütők, egy zöldségeset és egy húsosat. Vagy néha csinálok pörköltet puliszkával, és akkor én csak a puliszkából eszek.


2-3 havonta pedig szerzünk biohúst, vagy vadhúst és abból én is eszek.


Ha a párom vegetáriánus lenne, akkor én is elmondhatnám magamról, hogy az tényleg vagyok. Mert ugye 2-3 havonta én is eszek húst, meg ha főzök neki azt is megkóstolom, hogy jó-e már.


Különben volt 3-4 év az életemből, amikor egyáltalán nem ettem húst, de igazából annyira nem volt jó, hogy sokszor külön ettünk. Most van ez a "kompromisszumos" megoldás.

2011. ápr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
83%

Csinálj húsit olyan köretel amit szeretsz pl krumpli sali, zöldséges rizs, a méhütöbe készits be félkész húsikat. Csinálj egy nagy adag fasirtot és fagyaszd le, szelet húst paniroz be, tarját, csirke szárnyat pácolj simán le tudod fagyasztani hétköznap csak elő kapod.

Aztán zöldség levesek, tésztákat, rántott zöldségeket, fözelékeket a hús evők is megesznek csak kitartoan kell kinálni.

2011. ápr. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
Csináljatok ilyet, ez biztos hogy mindkettőtöknek ízleni fog! http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__vegetarianizmus..
2011. ápr. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Szeretem a falafelt, zöldségekkel, krumplival.

Így is biztos finom.

2011. ápr. 11. 20:58
 9/34 anonim ***** válasza:

Szerintem főzz a saját szájad íze szerint. "Véletlenül" vega pizzát, lasagne-t, tésztákat, leveseket, sült krumplit, sütiket könnyű szerrel találsz. Ezeket általában könnyedén beveszi egy húsos gyomra is (sőt fel se tűnik neki hogy nincs benn hús).

Tapasztlatból tudom, hogy a húst mindig elrontom mert nem szeretem a szagát és ugye meg se kóstolom.

Esetleg süthetsz mirelit húsokat, meg hát hideg kaja, szalámi meg ilyesmik gondolom megfelelnek...

2011. ápr. 12. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nálunk nincs ezzel semmi baj, a nejem minden további nélkül megfőzi a húsételt is.Ő megeszi a tojást, tejterméket, húsból csak a halat, ill tengeri herkentyűket.Mi is azt csináljuk, hogy az én kajámra pörkölt, hússzelet kerül, az övére tojás, vagy sült zöldség.Én is jól főzök, van úgy hogy én készítek vega kaját. Ha grillezünk, akkor is jut mindenkinek kedvére való.Általában ő jár rosszul, mert én nagyon szeretek minden zöldséget is, minden formában. Természetesen egy jó nagy szelet sült mellé.:D A kislányunk is mindenevő.Soha nem próbáltuk egymást befolyásolni, jobban mondva ő az elején próbálkozott, de akkor egyszer és utoljára, tisztáztam vele ezt a kérdést.A második vita akkor volt, amikor a kislány megszületett.Itt annyiban maradtunk, hogy mindent kap és majd, ha nagyobb lesz eldönti ő.Megígértük egymásnak és be is tartottuk, hogy nem próbáljuk befolyásolni. Természetesen sohasem hagyom ki , hogy beszóljak az asszonynak, ha megbetegszik véletlenül.:D 20-éve így élünk.Szerintem az számít legkevésbé egy kapcsolatban, hogy ki, mit szeret enni.Kölcsönösen el kell fogadni a másikat, ennyi a titok.
2011. ápr. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!