Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felvesznek egészségügyi...

Felvesznek egészségügyi végzettség nélkül kórházba, valamilyen ápolói munkára?

Figyelt kérdés
A szakmámban nem tudok elhelyezkedni, de mindenképp dolgoznom kéne már szinte bárhol. Szerintetek felvesznek kórházba dolgozni?
2012. febr. 19. 14:36
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
31%

Beteget emelni se fogják engedni, hiszen mint fentebb említették, ezt is évekig tanítják. Az ágyhúzással, ágytálazással, betegfürdetéssel együtt.

Pénzt pedig nem ilyen ember zsebébe nyomkodnak a betegek, hanem azoknak akik ténylegesen segítik a gyógyulását.


Takarítónak fölvehetik.

2012. febr. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj,de már nem sok helyen alkalmaznak segéd ápolókat:(

Még a szakképzett ápolóknak se mindnek van munkája,nagyon nehéz "bekerülni"egy kórházi osztályra ápolónak(egy gyermek ápoló)

2012. febr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:

Igen, én már 10 éve dolgoztam eü.-ben, és akkoriban sokan voltak segédápolóként végzettség nélkül a kórházban (dolgozóként). Nagyon keveset kerestek, márameg lehet, pótolták őket szakképzettekkel. A kórházak honlapján van álláshirdetések menü ált, néhol láttam ápolóit, de tényleg okj-t kérnek, sőőőt, diplomát...Na másoddiplomaként én is gondolkodtam az igazgatásszervezőn, hátinkább nem. :D

Amúgy nem vagy karrierista :D. Én kitartóan ücsörgök itthon a diplomámmal, még hátha...

2012. febr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
24%

Ilyen nem lehet. Nem akarom elhinni, hogy egy kórházban ilyen megtörténik. Ahol az ember testileg-lelkileg a legkiszolgáltatottabb, akkor bárki utca embere tehet-vehet körülötte? Ilyen nem szabad, hogy legyen.

Jézus, ha ezt tudom... ezentúl igazoltatni fogok minden nővért és ápolót. Ez azért kemény.

2012. febr. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
88%

Képesítés nélkül nem vesznek fel ápolónak!!!

(Egy kórházi dolgozó)

2012. febr. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 lizzi77 ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, én a munkaügyi központban láttam olyan hirdetést, hogy keresnek ápolót és segédápolót, feltétel az érettségi, ÉS közben a tanulás,vagyis munka mellett beiskoláznak.De ez gondolom kórházfüggő, érdemes a környék kórházaiban érdeklődni.
2012. febr. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:

23.27-nek üzenem,hogy jobb lenne,ha magán klinikára menne legközelebb,mert ott csak diplomás ápolók dolgoznak!És az a dipl. ápoló is elkezdte valamikor valakin a gyakorlást,mivel vért venni,infúziót bekötni nem lehet próba babán megtanulni!

A mozgatást,mobilizálást is általába a gyakorlaton lévő,kezdők nyakába sózzák.

2012. febr. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
13%

Kérdező, te tényleg ilyen undorító munkát akarsz vállalni?

Én odahánynék a hányásra vagy ráokádnék a fostos valagú öregre. Ilyen alantas munkát 60 ezerért? ha mindenképpen bírod a bizarr dolgokat, akkor menj Ausztriába, el kell végezni egy tanfolyamot és kapsz havonta ugyanezért többszázezret...állítólag.

2012. febr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 A kérdező kommentje:
Utolsó, ha olvastad volna munkanélküli vagyok, így nem nagyon válogathatok. Igen, nem egy gusztusos dolog, viszont úgy látom a fenti támadásokból, még ezt a munkát is sajnálják mások tőlem.
2012. febr. 21. 14:55
 30/55 anonim ***** válasza:
39%

Nem a munkát sajnálja tőled senki, nem kell durcizni.

Azzal van baj, hogy a kórházban az ember szereti biztonságban érezni magát, és hozzáértőkre bízni magát.


Hogy ha az orvosok, nővérek is hibázhatnak, egy laikus még többet hibázhat. Alapból nem értem, hogy hozzáértés nélkül miért pont olyan munkát akarsz, ami irtó nagy felelősséggel jár.

2012. febr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!