Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felvesznek egészségügyi...

Felvesznek egészségügyi végzettség nélkül kórházba, valamilyen ápolói munkára?

Figyelt kérdés
A szakmámban nem tudok elhelyezkedni, de mindenképp dolgoznom kéne már szinte bárhol. Szerintetek felvesznek kórházba dolgozni?
2012. febr. 19. 14:36
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
Én sem "sajnálom" tőled ezt a munkát(nekem sokkal jobb van),csak leírtam,hogy szerintem szakképesítés nélkül nem vesznek fel eü-i intézetbe ápolónak(egy gyermekápoló)
2012. febr. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
42%

Senki sem sajnálja tőled a munkát, de segédápolói munkakör ma már nincsen. Tanulónővéreket vesznek fel papíron segédápolói státuszba, mert végzettség nélkül máshogyan nem lehet, de már bocsánat, egy utcáról bejött senki kezébe nem adnak emberi életet.

Még a takarítónőnek is ki van osztva, hogy mihez nyúlhat, mert igenis az ő kezükben is emberéletek vannak egy ilyen helyen.

Az, hogy valaki semmilyen szinten ne értsen hozzá...

A beteghordásról meg csak annyit, hogy lassan a pénzhiány miatt még jobb helyeken is a nővér viszi vizsgálatokra a beteget.


Lehet sértődősködni, hogy milyenek vagyunk, de szerintem már a sokadik szakmabeli írja le, hogy hogyan is működik egy kórház. Lehet laikusoknak panaszkodni és tőlük tanácsot kérni, csak éppen nem mész vele semmire.


(Egy segédápolói státuszban dolgozó tanulónővér, aki ötös tanulóként is fél évet várt, hogy munkát kapjon...)

2012. febr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
64%

Miért hiszik azt az emberek,hogy "utcáról bement" segédnővérnek emberéletet adnak a kezébe?!Munkaköri leírásról senki nem hallott?!Épp emiatt találták ki,hogy mindenki a saját kompetenciája szerint végezze a dolgát.Magyarul:egy segédnővérnek,de még tanulónak sem adnak ember életet a kezébe!

Ha mindenki így állna az ápolói munkához,ahogy itt sokan leírták,bizony bezárhatnák a kórházakat.(egy kórházi dolgozó)

2012. febr. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 A kérdező kommentje:
Azt mondja meg valaki, ahhoz, hogy kivigyek egy ágytálat, vagy felmossak egy hányást, mégis milyen tudás kell? Az Okj-s tanfolyamon vajon ezt hogy tanítják? Fogom az ágytálat, lezárom a tetejét és óvatosan kiegyensúlyozom a folyosóra. :D A hányást vizes ronggyal feltörlöm és utána fertőtlenítős vízzel kétszer felmosok. Röhejes, hogy ti mennyire sokra tartjátok magatokat. Ez nem a normálisan válaszolóknak szólt. De, ha mégis a kórházba ilyen munkát osztanak rátok, fel vagytok háborodva. Ezennel lezártam a kérdésem, válaszolni nem fogok az ehhez hasonló támadásokra.
2012. febr. 22. 11:15
 35/55 anonim ***** válasza:
4%
a hányás takaritást a takaritónő csinálja, és szerintem a takaritókat ezért fizetik , akkor menny takarítónak! Az ágytálazás meg nem egész napos munka, de ha ennyire önfejű vagy, add be az önéletrajzodat valahova, szerintem sehova nem fognak felvenni! Ápoló vagyok, és igenis kell a szakma, és azt nem lehet laikusnak csinálni, csak szakképzettnek, ezért senki nem fog külön fizetni, mert kiviszed az ágytálat!
2012. febr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
16%

Kiosztják még az orvosi munkát is, mert emberhiány van. Erről ennyit.

És annyiszor meg nincs ágytálazás meg hányás takarítás, hogy abból megélj. Ilyen putri helyen amúgy se takarítanak semmit sem.

És senki nem tartja magát ettől semmire se.

De mindegy, lehet próbálkozni. Sok sikert a pofáraeséshez.

2012. febr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
6%
A másik meg az, hogy nem is tudom... aki feküdt már kórházban, az tudja, hogy milyen kiszolgáltatott az ember. Én speciel rendkívül zavarban lettem volna, ha a műtét után nem a nővérke viszi ki az ágytálamat. Mert ő már hozzá van szokva, nem ez az első eset, ez is csak egy nap neki a többi közül. Megértem, hogy te is így állnál hozzá, hogy csak egy munka, de akkor is.
2012. febr. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
88%
Sziasztok,nem nagyon értem ezt a hozzáállást némely válaszadótól.Itt van a kérdező,aki hosszú ideje nem talál állást,diplomás emberről van szó,gondolom nem jókedvében gondol arra,hogy ilyen munkát vállaljon,ami valljuk be őszintén nem az álommunka kategóriába tartozik.Ti meg itt osztjátok őt ezerrel.Ez az ember dolgozni akar!!!egy kérdést tett fel,mert már nem tudja elkeseredtségében,hogy mit csináljon,mihez fogjon.Senkit nem néz le,sok kérdésben lerí,hogy mi a fenét képzel a semmilyen képzettségével.Emberek,ezt le lehet írni indulatok nélkül is,valószínűleg meg fogja érteni.Komolyan néha elgondolkodok,hogy miféle emberek adnak itt tanácsot.Igazatok van,inkább menjen el lopni,vagy koldulni,csak itt ne tegyen fel kérdéseket.Embertelen,ami itt megy!
2012. febr. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
7%

Senki nem fog téged azért külön fizetni, hogy felmosd a hányást vagy kividd az ágytálat! Jobb lenne, ha a Földön élnél, nem pedig a fellegekbe. Hidd el, nagyot fogsz koppanni.


Az ágytál kivitelét meg megteszi az ápoló, aki te nem lehetsz, mivel nincs szakképesítésed.


Te ezt az emberek rosszindulatának hívod, de mi csak reálisan leírtuk a tényeket - amiket Te képtelen vagy felfogni.


(Hozzáteszem, hogy én sosem vállalnék el egy olyan munkát, amihez nem értek, ami nem az én szakmám. Nyilván nem megyek el asztalosnak, ha én éppen orvos vagyok)

2012. febr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
26%

18:54-es!

Senki nem írt rossz indultaú választ, de amikor már kb 20 an írták, hogy bocs, de ezzel valószinüleg nem fogsz ápoló munkát kapni, és a kérdező még akkor is azt írja hogy mi csak osztjuk az észt, és hogy úgyis felveszik, mert mi nem értünk hozzá - hozzá teszem, a válasz írok közül 60%-a eü-i dolgozó, és nem a levegőbe beszél, akkor már ne is haragudj, de ezek akkor sem rossz indulatú válaszok!

Ha tetszik ha nem, azt a választ kapja , ami az igazság, és nem azt , amit ő hallani akar!

Az ápolói munka komoly felelősség, és manapság az ágytálazésért senki nem vesz fel plusz embert, azt megcsinálja az ápoló, ahogyan minden mást is!

A hányást pedig a takarítónő mossa fel, mert ezért fizetik, és a kedves kérdező találna más munkát is, az egészségügy a béka s@gge alatt van anyagilag, és a szakképzett ápolókat is nehezen fizetik meg!

Szerintem senki nem írt neki bunkón, én is ápoló vagyok. és aki hozzászólt ehhez a kéréshez, jogosan háborodott fel, hogy a kérdező nem képes megérteni, hogy NEM VESZIK FEL ÚGYSE! De ő még majdnem hogy minket osztott le, hogy mi ezt nem tudjuk...

2012. febr. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!