Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felvesznek egészségügyi...

Felvesznek egészségügyi végzettség nélkül kórházba, valamilyen ápolói munkára?

Figyelt kérdés
A szakmámban nem tudok elhelyezkedni, de mindenképp dolgoznom kéne már szinte bárhol. Szerintetek felvesznek kórházba dolgozni?
2012. febr. 19. 14:36
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
80%

18:54-esnek üzenem,hogy sajnos ilyen a magyar mentalitás.És sajnos az egészségügyben is ez van.Ilyen hangnemben viszonyulnak a betegek és a hozzátartozók az ápolónőkhöz,és az egész ápolói munkához (akinek nem inge,ne vegye magára!).

Az emberek nagy része lenézi a nővéri munkát!Szeretném,ha azok akik kritizálták a hányás feltakarítását-mutassanak egy takarítónőt éjszaka!Éjszaka nem dolgoznak takarítónők!

És a kérdező sem műteni akarna,csak az alapvető dolgokat elvégezni,SZAKKÉPZETT ápoló irányításával!!

Jól írták,hogyha az ember beteg,kiszolgáltatottnak érzi magát.És akkor nagyon jól esik egy kedves szó,vagy figyelem!Amit itt néhány "ápoló" elfelejt!

Egy kórházi ágy mellett dolgozó nővérke

2012. febr. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
82%
18:54-es vagyok és igen,sajnos ez a magyar mentalitás,én nem éreztem,hogy a kérdező bunkó lett volna,nem mondta egyáltalán,hogy lenézi az ápolói munkát,ha lenézné,akkor nem menne el aként dolgozni.Feltett egy normális kérdést és igen,nem volt tisztában a részletekkel.Én sokkal inkább azt látom,hogy nem egy kórházi hozzászóló személyes sértésnek vette azt,hogy egy ember szakértelem nélkül szeretne valamit dolgozni.Hozzátenném,hogy nem éreztem,hogy ezeket az embereket a kérdező lenézné,hogy nem becsülné meg a munkájukat!A bunkózás azután kezdődött,miután felháborító válaszokat kapott!Ja és az eszetekbe sem jutott,hogy azért menne ápolónak,mert mellesleg nem talál munkát és amúgy meg segíteni szeretne az embereknek?Szerintem ezt a munkát csak így lehetne végezni!
2012. febr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 A kérdező kommentje:
Igen erről van szó, dolgozni szeretnék, és nem nézem le a munkát, még az sem zavarna ha hányás kell takarítanom, vagy ágytálat tisztítani, de azt nem gondolom, hogy ehhez hatalmas oktatásra lenne szükségem, bár elfogadnám ha egy nővér elmondja mit nem szabad. Nyilván szombatonként járhatnék okj-s képzésekre,egy idő után nem lennék szakképzetlen, de ezek évek és addig is dolgozni kell. Visszamehetnék az eredeti szakmámba, de mást szeretnék. Viszont itt annyi rossz indulatú ember esett nekem, tisztelet a kivételnek, hogy elgondolkodtató érdemes-e ilyen emberek között dolgozni.
2012. febr. 25. 17:12
 44/55 anonim ***** válasza:

De miért pont ezt akarod?

Mehetnél ezer meg egy helyre, miért pont ezt akarod?

2012. febr. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:

Ilyen munkakra altalaban orvostanhallgatokat vesznek fel, akiknek kell valamit dolgozni az egyetem mellett hogy megeljenek.


Es oket se nagy orommel.

Allitolag azert alkalmazzak oket hogy benne legyenek az egeszsegugyben mire vegeznek, lassak hogy mukodnek a dolgok, milyen egy korhaz belulrol.


Viszont mivel nincs papirjuk egy nagCsomo mindent nem csinalhatnak meg szoval nem eppen koltseghatekonyak...


Jah es mar oket is elkuldik, arra hivatkozva h apolo vegzettsegu embereket keresnek mert mar annyira nagy az apolohiany az orszagban...

2012. febr. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:

Az más kérdés, hogy mellette a szakmában beiskoláztatnád magad. Erre van lehetősség több helyen is.

Ne haragudj, nem tudtam, hogy ilyen szándékaid vannak. Így egészen más a helyzet, hiszen közben fokozatosan betanítanak és iskolában is tanulod a szakmát.

Így viszont sok esélyed lenne a dologra.

2012. febr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:

45 vagyok.


Most olvastam mit írtál felettem.

Gyakornoknak már jobban felvesznek, de vagy nem kapsz fizut vagy keveset....:S

Ápoló okj meg nem éppen rövid, de ha komolyan gondolod szerintem ez még egy járhatóbb út gyakornokként mint simán végzettség nélkül dolgozni...

2012. febr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim válasza:
27%

ne haragudj,hogy gondolsz olyat ,hogy végzettség nélkül akarsz munkát vállalni!!!!Az emelt képzésű/Ekat/ápolónőknek még a szabályos ágyazásból

és fürdetésből is vizsgázni kell!!!Ahogy minden szakmához ide is legalább alapvégzettség kell!!Egészségügynek is adjuk meg a szinvonalat, ne csak más szakmáknak!!!

2012. márc. 1. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
77%
Azért ne mondjunk már ilyeneket, hogy a nővérek kezében emberek élete van. Az orvos kezében van a beteg élete, a nővérnek csak azt kell csinálnia, amit az orvos mond neki. Tehát ha én azt mondom, hogy x mg y-t főétkezések után, akkor ezt megcsinálja. Nagyon fontos és tiszteletre méltó szakma, az orvosok nem is tudnának meglenni nélküle, de nem kell túlmisztifikálni a dolgot.
2012. ápr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
30%

Aki olyat mond, hogy nincs a beteg élete az ápolónő kezében, akkor az életében az eü közelében sem volt.

Az egy dolog, hogy az orvos mit ír elő, de az teljesen más téma, hogy az ápoló tudja-e, hogy mi az, tudja-e, hogy hogyan kell beadni és valóban azt adja-e be, esetleg beadja-e egyáltalán.

Arról nem beszélve mikor ügyeleti időben 2 orvos van a házban aki éppen újraéleszt és nálad is éppen meg akar halni valaki. Neked kell tudni magadtól, hogy mi ilyenkor a teendő.

Nem olyan egyszerű ez, mint mondod és sokan haltak már meg emiatt...

2012. ápr. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!