Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lesz valaha férjem családom...

Lesz valaha férjem családom ha házasságok/kapcsolatok zöme társfüggőségből, és manipulációból áll? Lásd pl válási statisztikák. (többi lent)

Figyelt kérdés

Én a környezetemben rengeteg ilyen ,v egyéb okból egymásra utalt házasságot látok . Kevés az emberek önismerete? és ha valaki bevállalja ezt pl én, és tudom magamról h a társfüggésre én is hajlamos vagyok lesz olyan aki megérti h miért kell magasabb minőségi szintre vinni egy kapcsolatot ? mert a másik fél csak legyint jólvanezígy drágám és nézi tovább a tv-t,v gépezik tök mind1. Aztán mikor meg már ott vagyok egy gyerekkel és jönne a valódi kölcsönös felelősség nem csak anyagilag Érzelmileg is -akkor dobják be legtöbben a törölkőzőt. és ezért vannak újabb lelki sérült gyerekek. akik viszik tovább a "generációs terhet" ,és a "tudatlanságot". Vagy pl Magyarországon rengeteg a függő ,alkoholista, v füves ..- és ezekhez mindig tartozik egy feleség ,aki tűr és mossa tisztára a felszínt.. -és igy pusztulnak szépen csendben..


Én nem akarok olyan kapcsolatot ahol tudom h a másik "nem tart velem" igazán, mert nem kényelmes ez az út.(viszont ha sikeres teljesen másképp lehet Élni)Ha nekem ez fontos akkor nem is lesz családom ?

Mit gondoltok erről az egészről ?


2012. ápr. 8. 15:38
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Én is nagyon sokat gondolkozom ezen. manapság annyira felszínes minden. És az ember könnyen elcsábul egy könnyebb lehetőség láttán. és nagyon sok a lelki szegény, akiknek fogalmuk sincs mit jelent az hogy szeretet, hűség, bizalom.

És akik ezt sajnos a szüleiktől látták. mennyiek vannak ilyenek... És ezek az emberek teszik,tönkre azokat, akikben pedig igenis megvan minden ami kell egy egészséges kapcsolathoz. Csak sajnos rosszul választottak. Az ilyen jólelkű emberek pedig a saját lelküket áldozzák fel egy olyanért, akinek valójában nincs is lelke. vagy ha van is, abban sérült minden és gonosz. Ez a véleményem, jómagam is tapasztalom.

2012. jún. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

" itthon el lehet szakadni ? v ki kell menni Afrikába a pusztába ? mert ezek között a körülmények között nem tudom h lehet valódi önállóságra szert tenni."


Egyetértek és nekem is nagy baj ez.

Mivel - majd olvasni fogod - a társadalom érdeke az önállótlanságban tartás. Én már kiskorom óta szenvedek az ebbe a tudatállapotba neveléstől - minden kultúra más tudatállapotba nevel bele (Feldmár) - és nem ismerek a már nem is létező törzsi kultúrákon kívül mást jelenleg. Nagyon bízom Agharta felfedezésében és Atlantisz felszínre jövésében, ez a 2 hely, ahova azonnal hanyatthomlok távoznék, semmi más megfelelőről nincsenek ismereteim.

2012. jún. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Kimaradt egy fél mondat:


és nem ismerek a már nem is létező törzsi kultúrákon kívül mást jelenleg, ahol egészséges mentális viszonyok lehetnének.

2012. jún. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Ha történelmi szempontból említed Atlantiszt, akkor hajrá, létezik, Kréta szigete az.


Ha szimbolikusan, akkor teremtsd meg saját magad Atlantiszát!


Ha úgy, hogy a víz alól feljön egy város emberekkel (akiknek kopoltyújuk van..?), akkor ne nézz annyi tévét..

2012. jún. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

"Ha történelmi szempontból említed Atlantiszt, akkor hajrá, létezik, Kréta szigete az. "


Nem, az Észak-atlanti Hátság az. Emelkedőben van. Jóslatok, szerint szeptemberben felszínre ér, és minden mágiája, épülete, komfortfokozata ép, és oda fogunk bevándorolni mind, akik nem bírjuk a mostani társadalmat, és ott fogunk lakni.

:)

2012. jún. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Társfüggőség? Manipuláció? Én úgy tudom, hogy a normális házasság szeretetre és összetartásra, egymás segítségére épül... jó tudom, mit magyarázok a modern f@sza kis világunkban, de akkor a nagymamámék házassága, ami 60 é holtomiglan-holtodiglan volt, hogy lehet hogy abban nem volt társfüggőség és manipuláció? Nem kell megijedni a házasságtól, sokan elfelejtik, hogy mi is a kapcsolatok, összekötődések lényege. A mai ember mindent túlbonyolít. Próbáljunk meg csak a boldogságra törekedni és segíteni a másikat. Különben egy rakás szr lesz az ember 60 éves korára és egyedül lesz...
2012. jún. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Szerintem kellenek a nagy nagy csalódások, a 100. próbálkozás...és a végén ha te magad fejlődtél a tapasztalatok által, akkor ott vár majd az igazi társad. Aki valószínűleg szintén sokat csalódott és sikerült tanulnia belőle.


Csak az a gáz, hogy eközben sokszor potyognak a gyerekek és a végén számukra egy nagy szívás lesz az egész gyerekkoruk a szülei társkeresési küzdelmei miatt.


Gyermekem apja például már a negyedik feleségével kezdte újra "tiszta lappal" az életét. Eddig 3 gyermeket törölt ki az emlékezetéből, hogy mindig újra próbálhasson jobb ember lenni...Talán egyszer majd rájön, hogy nincs tiszta lap, a múltat nem kitörölni kell, hanem tanulni belőle és ráépítkezni...

2012. jún. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

"Kevés az emberek önismerete?"



IGEN.


Ezzel az egy mondattal leírtad a lényeget. Azért válik mindenki egyre felszínesebbé, mert egyre többet tud a világról (információk, amik áradnak mindenhonnan) és egyre kevesebbet önmagáról. A mai emberek nem ismerik önmagukat.

2012. jún. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Nem, az Észak-atlanti Hátság az. Emelkedőben van. Jóslatok, szerint szeptemberben felszínre ér, és minden mágiája, épülete, komfortfokozata ép, és oda fogunk bevándorolni mind, akik nem bírjuk a mostani társadalmat, és ott fogunk lakni.



Tehát a tenger alatt nem volt erózió és angol WC-s épületek emelkednek ki. Az új szárazföldre meg egy nagyhatalom se fog igényt tartani és azonnal magához csatolni. :)

2012. jún. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Információ dömping miatt nem a másikra, hanem saját magára is kevés ideje van az embereknek. Meg kellene állni elgondolkodni, hogy én milyen is vagyok. Mit várok el a másiktól és az mit vár el tőlem. Mennyire tudok megfelelni az Ő elvárásainak. Érzelmileg mennyire kötődök a másikhoz, vagy csak megfojtom az örökös lelkizéssel. mert valljuk be, amikor összeismerkednek a párok, akkor a hormonok dübörögnek. Ha a hormonok lecsillapodnak, akkor jönnek a gondok. A mai ember fiatal zöme, érzelmileg nem felnőtt. Csak a pillanatnak él. Rohan mindenről tudni akar. Felgyorsult életben nincs idő lelkizésre. Gyorsan kapjunk be valamit, menjünk esténként bulizni, alkalmi partnerrel bújjunk ágyba, elégítsük ki fizikai szükségleteinket. Ennyi. Egy kapcsolatot ketten tudnak magasabb szintre vinni. Nem kapaszkodni kell a társba, mert ha már kapaszkodni kell, azt már megette a csuda
2012. jún. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!