Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lesz valaha férjem családom...

Lesz valaha férjem családom ha házasságok/kapcsolatok zöme társfüggőségből, és manipulációból áll? Lásd pl válási statisztikák. (többi lent)

Figyelt kérdés

Én a környezetemben rengeteg ilyen ,v egyéb okból egymásra utalt házasságot látok . Kevés az emberek önismerete? és ha valaki bevállalja ezt pl én, és tudom magamról h a társfüggésre én is hajlamos vagyok lesz olyan aki megérti h miért kell magasabb minőségi szintre vinni egy kapcsolatot ? mert a másik fél csak legyint jólvanezígy drágám és nézi tovább a tv-t,v gépezik tök mind1. Aztán mikor meg már ott vagyok egy gyerekkel és jönne a valódi kölcsönös felelősség nem csak anyagilag Érzelmileg is -akkor dobják be legtöbben a törölkőzőt. és ezért vannak újabb lelki sérült gyerekek. akik viszik tovább a "generációs terhet" ,és a "tudatlanságot". Vagy pl Magyarországon rengeteg a függő ,alkoholista, v füves ..- és ezekhez mindig tartozik egy feleség ,aki tűr és mossa tisztára a felszínt.. -és igy pusztulnak szépen csendben..


Én nem akarok olyan kapcsolatot ahol tudom h a másik "nem tart velem" igazán, mert nem kényelmes ez az út.(viszont ha sikeres teljesen másképp lehet Élni)Ha nekem ez fontos akkor nem is lesz családom ?

Mit gondoltok erről az egészről ?


2012. ápr. 8. 15:38
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Hogy lesz-e, az csak rajtad áll!

Először is talán a környezeti befolyást kéne mgszüntetned, értem ezalatt, hogy nem kéne másokkal ennyit foglalkozni, ugyanis mások nem te/ti vagy/vagytok...

Én pl. tökéletesen letojom, hogy ki mit gondol a cselekedeteimről, a gyereknevelésről, nem vagyok hajlandó rosszul érezni magam, csak mert mások másképp csinálják.

Éppen ezért nem is érdekelnek a válási statisztikák sem. A megkeseredett embereket pedig jó nagy ívben kerülöm, mert le tudnak húzni, ha hagyod magad!

A saját életünkre koncentrálok és azt próbálom minél jobbá, szebbé tenni. Ha még másokkal is foglalkoznom kéne ilyen téren, az nagyon kimerítő lenne és valószínű éppen arra nem jutna időm, ami a legfontosabb!

2012. jún. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
amíg így gondolkodsz nem is lesz normális kapcsolatod. a gondolkodásmódodat formáld át.
2012. jún. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Ahogy olvasom neked már most több önismereted van mint néhány embernek csak öregkorára. Ha igényes vagy, és tudod mik a buktatók, akkor jobb eséllyel kerülöd el mintha rózsaszín álmokat kergetsz. Vannak jó házasságok, lehet hogy nem elsőre köttetnek, de ha tanul az ember az elkövetett hibáiból akkor igen is sikerülhet a jó párválasztás és a tartalmas kapcsolat. Én ilyenben élek most, nekem másodikra jött össze. A páromnak a harmadik házassága, de mindketten boldogan konstatáljuk, hogy jó hogy nem álltunk meg az állóvízben, hanem volt merszünk tovább lépni és addig keresni amíg a társunkra találunk, nem csak a mankónkra. Ha őszinte vagy önmagadhoz és nem csapod be magad hazugságokkal, akkor esélyes vagy a boldogságra.
2012. jún. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
nem
2012. jún. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
és azért nem, mert ennyit görcsölsz ilyen marhaságokon.
2012. jún. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:

Az egy hülyeség, hogy csak Magyarországon van ez az egész. A világ MINDEN táján, nyugaton meg végképp, a jóléti országokban! Volt szerencsém tapasztalni.

Szokjunk már le arról, hogy minden, ami rossz vagy szar, az csakis Magyarországon fordulhat elő! Mert ez egy baromság.

2015. okt. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy "Az utakon csak gyorshajtó, életveszélyesen közlekedő barmok vannak. Most kaptam meg a jogsimat, van esélyem, hogy én nem fogok gyorsan hajtani?"

Vazze, a te lábad van a gázpedálon, csak rajtad múlik.

2015. okt. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:

Szia! Megkérdezhetem, azóta hogyan alakult az életed?

Tartalmasan leírtad a helyzetet. Szerintem társ nélkül is lehet boldogan élni, a valódi társhoz pedig nagy szerencse kell.

2021. jan. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!