Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan köszönjek a barátom...

Hogyan köszönjek a barátom szüleinek? Én 17 éves vagyok, ők 50 körül vannak. Csókolom mindkettőjüknek jó? Vagy jó napot kívánok illik?

Figyelt kérdés

2012. jún. 7. 23:50
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
50%
A csókolom-ot ajánlom, ami sokkal bensőségesebb. Nem bankba mész, hogy jó napot-ozzál. Az annyira hivatalos, személytelen.
2012. jún. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
0%
Miután még sosem találkoztál a szülőkkel, így ha nem akarsz illetlennek tűnni, akkor mindenképpen a "Jó napot kívánok!" (napszaknak megfelelően) köszönést alkalmazd. Ha szimpatikusak vagytok egymásnak, akkor következő alkalommal köszönhetsz csókolommal. Ha olyanok, még az is előfordulhat, hogy jelzik, tegeződhettek.
2012. jún. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
62%
Én 19 voltam, mikor 27 éves párom bemutatott szüleinek,akik olyan 50-55 között vannak. Csókolommal köszöntem és így volt jó:) A jónapot nekem olyan furcsa lett volna.
2012. jún. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
64%
Csókolomot 8 évesen köszöntem a 80 év körüli szomszédoknak.
2012. jún. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem kérdezd meg a barátodat, hogy melyik köszönést tartanák illendőbbnek a szülei.


Azzal a válaszadóval egyet kell értsek, aki azt írta, hogy a jó napot után hozzá kell tenni, hogy kívánok. A jó napot így önmagában udvariatlanul hangzik, stílusos ember hozzáteszi, hogy kívánok. Tessék, lehet engem is lepontozni. :)


Ha végképp nem tudsz dönteni, akkor mondd azt: "tiszteletem", ettől nyilván eláll a szavuk! :)

2012. jún. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
55%
Viszonyítási alapként én kereken 30 évesen kezicsókolomot köszönök a 60 év körüli anyósomnak és jó napot kívánok-ot a szintén 60 körüli apósomnak. Megszólításuk Irénke néni, Imre bácsi. Lehet, hogy nagyon konzervatív, de tiszteletteljes. (Ők tegeznek engem.) Bizalmasabb köszönést vagy tegeződést az idősebb ajánlhatja fel, ha nem akarja, nem lehet kötelezni rá.
2012. jún. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Első találkozáskor anyukának csókolomot, apukának jó napot kívánokot köszöntem. Majd annyira hivatalosnak tűnt, hogy inkább mindkettőjüknek csókolomot köszönök. Azóta már kb. 4-5x találkoztunk. Barátom azt mondta, úgy köszönjek, hogy én jónak érzem. De mégis bennem van az az érzés, hogy lehet, hogy nem jó ez a köszönés...
2012. jún. 8. 13:17
 18/25 anonim ***** válasza:
23%
A csókolom a legmegfelelőbb, de ha gondolod, az üdvözlöm is jó, szerintem.
2012. jún. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom miért lettem én is lepontozva na de mind1. Ezért is utálom ezt a topikot. Unatkozó ráérős emberek ezzel ütik el az idejüket. na mind1..
2012. jún. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
39%
Régebben én is csókolommal köszöntem a szomszédoknak, ismerősöknek. Egyszer a postás, akit amúgy sem bírtam, kaján vigyorral a fején nem átallotta azt válaszolni köszönés helyett, hogy "én is". Lehet, hogy viccesen hangzik, de nem volt az. Na azóta soha nem mondom.
2012. jún. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!