Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen az anyám? Csalódta...

Miért ilyen az anyám? Csalódtam benne. Unoka kérdés.

Figyelt kérdés

Még csak 52éves,és dolgozik. Én 33éves vagyok,de már kb 20éves koromtól azt hallgatom tőle hogy unokát akar! Hozzá képest későn szültem,a kislányom 2,5éves.

Mindig mondta hogy ezt meg azt fogja csinálni az unokával,mennek mindenhova stb. Még a terhességem előtt jóval elköltöztünk a párommal,220km-re,a gyerek már ott született. Az utóbbi időben az anyagi helyzetünk miatt alig tudunk hazajárni,ebben az évben csak 1x voltunk eddig. 1hetet voltunk otthon. Az első nap még elvitte magával a gyereket boltba,elvolt vele. Bár az az érzésem hogy csak dicsekedett vele!:( Utána már nem nagyon foglalkozott vele,a házban elvolt vele,de nem nagyon játszott vele semmi. Az nehezére esett hogy kint legyen vele az udvaron amíg a gyerek pancsolt. Volt olyan hogy otthagytuk vele a gyereket pár órára amíg én és a párom elmentünk a régi ismerősökhöz kicsit dumálni. Addig arra nem volt képes hogy kivigye a levegőre,vagy sétálni,pedig kertes családi házban lakik.

Nem tudom miért ilyen,holott hónapokig nem is látja a gyereket?!



2012. aug. 13. 14:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
Vele, vele, vele, vele... 7X! Érted ezt? :D
2012. aug. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%
Kinek szülted a gyereket: magadnak vagy anyádnak? Ha magadnak,akkor fogadd el,hogy nincs kedve folyamatosan foglalkozni vele,vagy vele lenni,ha ott vagytok.Ha ez nem tetszik,nem kell haza menni.
2012. aug. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Talán amiatt nem tudott kialakulni nála a gyermekhez a kötődés, hogy ilyen ritkán látja. Azt én sem értem, hogyha ennyire akarta az unokát, és tervezte vele a sok programot, akkor most mi van vele, talán stresszes és fárasztó a munkahelye?
2012. aug. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
38%

Gondolom nem az unszolására vállaltál gyereket, hanem magatokért. Nyilván a távolság miatt nem áll hozzá közel, nem tud vele mit kezdeni.

Nincs testvéred, akinek már van gyereke, aki közelebbi unoka?

Nem tudsz mit tenni, ha a távolság ellenére nem akar unokázni, hát nem.

2012. aug. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%

mekkora egy fax vagy te második...

Fura az egész. Az én anyukám ha egy napig nem látja az unokáját már szenved.Sajnállak. Ismerek egy ugyanilyen nőt,mintha róla írnál. Biztos nagyon megbolygatjátok a nyugodt kis életét.

2012. aug. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
jó hogy nem tud vele mit kezdeni ha csak egy éveben 1szer látja akkor, nincs meg a kötődés
2012. aug. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Nem kotodik annyira hozzá, mert nagyon messze laktok és egyáltalán nem ismeri a gyereket. Nálunk mindég ezen megy a vita. Anyukámmal egy faluban lakunk. Tesomék olyan 50 km-re laknak. Mindkettonknek lánya van és csak egy fél év korkulombség van koztuk. Mivel tesomék csak hébe-hoba(3-4 havonta) jonnek el pár orára, anyám nem ismeri annyira a gyereket. Az enyémet nap mint nap látja, sokat vagyunk nála, így jobban ismeri a lányomat. Más vele a kotodés. Ez meg a tesomnak nem tetszik.

25N

2012. aug. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Az én tanácsom: ne várj többet a nagymamától, mint amit meg tud tenni, amit meg akar tenni, amire képes. Köszönd meg minden segítségét, ami kaptok tőle! A nagyszülői gondoskodás másodrendű, ők inkább a büszkeséget érzik fontosabbnak. Ilyen az emberi természet. Szerencse, hogy a kicsi kétszülős családban él. Ha egyedül nevelnéd, valószínű többet segítene az édesanyád is. Azt is vedd figyelmbe, hogy ő még dolgozik, idős, fáradékony.
2012. aug. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Vele,vele,vele!!! Észre sem vettem,de ettől nagyobb problémám sose legyen és neked sem kedves 1.válaszoló!


Nem hinném hogy anyámnak szültem 30évesen. Nem a nyakán élünk!!!

Szerintem egy 52éves ember még nem öreg. Milyen segítség??? Sem anyagilag sem sehogy nem tud segíteni,már csak a távolság miatt sem,de el sem várom! Pusztán furcsállom a viselkedését.

Nem hetente napokig van vele a gyerek,eddig 2x volt a lányuk a nagyanyjánál. Anyám többször volt nálunk,de akkor sem sokkal többet foglalkozott vele.

2012. aug. 13. 15:54
 10/15 anonim ***** válasza:
85%
52 évesen nem annyira idős még. Az én anyukám 59 éves, sokat dolgozik még és nem panaszkodik. Én megértem a kérdezőt, hogy hiányolja, hogy az anyja igazi nagymamaként viselkedjen. Az én anyukám imádja a gyereket, és, ha egy hétig nem látja már tiszta beteg. Valószínű, hogyha a közelben laknátok jobb lenne a kapcsolat, de ez sem biztos.
2012. aug. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!