Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen az anyám? Csalódta...

Miért ilyen az anyám? Csalódtam benne. Unoka kérdés.

Figyelt kérdés

Még csak 52éves,és dolgozik. Én 33éves vagyok,de már kb 20éves koromtól azt hallgatom tőle hogy unokát akar! Hozzá képest későn szültem,a kislányom 2,5éves.

Mindig mondta hogy ezt meg azt fogja csinálni az unokával,mennek mindenhova stb. Még a terhességem előtt jóval elköltöztünk a párommal,220km-re,a gyerek már ott született. Az utóbbi időben az anyagi helyzetünk miatt alig tudunk hazajárni,ebben az évben csak 1x voltunk eddig. 1hetet voltunk otthon. Az első nap még elvitte magával a gyereket boltba,elvolt vele. Bár az az érzésem hogy csak dicsekedett vele!:( Utána már nem nagyon foglalkozott vele,a házban elvolt vele,de nem nagyon játszott vele semmi. Az nehezére esett hogy kint legyen vele az udvaron amíg a gyerek pancsolt. Volt olyan hogy otthagytuk vele a gyereket pár órára amíg én és a párom elmentünk a régi ismerősökhöz kicsit dumálni. Addig arra nem volt képes hogy kivigye a levegőre,vagy sétálni,pedig kertes családi házban lakik.

Nem tudom miért ilyen,holott hónapokig nem is látja a gyereket?!



2012. aug. 13. 14:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
88%

En azt hittem eddig, manapsag minden nagyszülö ilyen. Nekem senki sem hisz a környezetemben, de nalunk is ez van. Mind fiatal nyugdijasok, es olyan egeszsegügyi problemak nelkül, amik akadalyok lennenek a gyerekkel törödesben. (Pl mozgasszervileg mindenki okes.)


Anyosomek egyaltalan nem is jönnek, pedig mindkettönek külön autoja is van (es kezdetektöl fogva egy hangos szo sem hangzott el köztünk). Csak karacsony, husvet, szülinap. Mi 2-3 hetente visszük az unokat, mert neki szüksege lenne nagyszülökre. Amikor kint hagyom, mig a ferjem cuccait pakolom, tisztitom, hallom mellettem, hogy a gyermekem szol aposomnak, hogy lökje meg a hintat, aposom a napozoszekeben ül, es mondja, hogy szolj a nagymamanak... aki borsot fejtett, mert azt okvetlenül fontos abban a 2 oraban. Igy abbahagyva amit csinaltam, en löktem meg, mint mindig. A 2 ora alatt 3-szor futott at a szomszedasszonyhoz. Mert az edenyt, amibe gyümölcsöt kapott, azonnal vissza is kell adni...stb. Anyosomeknal kap egy poros dobozt, amibe ferjem gyerekjatekai voltak, azzal jatszik a földön. Neha egyet-egyet odaszolnak neki, miközben beszelgetnek vagy pl anyosom a sudokut fejti.

De bezzeg masok elött! Ölelgeti, puszilgatja!! "Ki a papa kedvence?" - csak amulok es bamulok! Tudod mit erzek ilyenkor? Hogy milyen egy szot sem szolni, miközben legszivesebben... Arrol nem beszelve, hogy a szajara is nyom egy puszit, miközben 2 meterröl erzödik, alkoholt ivott. De amugy 2 evesen meg megijedt anyosomtol, mert akkor meg dobozt sem kapott (meg nem szedtek elö), es mivel nem szokasuk gyerekekkel beszelgetni, amikor közeledett, elutasitottak, akkor meg nem is annyira ismerte öket.


Az ÖSSZES elö nagyszülövel (3). Anyu dicsekszik-dicsekszik, de 100 km-re mindenfele kifogasokkal az elsö 4 evben 2-szer volt kepes eljönni hozzank ugy, hogy megoldottuk az utazasat. Es amig itt volt, mellettem ült, es beszelt-beszelt... Azert neha kicsit jatszott vele, de azt vettem eszre, ujra es ujra otthagyja es jön hozzam, kibeszelni a lelket... Amikor nala vagyunk, akkor is futkoz, szazszor törölget mindent, de nem jellemzö, hogy jatszana vele... De ö legalabb nem majomkodik masok elött, rola mindenki tudja a rokonsagban, milyen. (Mig anyosomek rokonsaga elött en vagyok a trehany, aki semmit sem csinal...stb.) Senki sem nyilt, senki nem szol, mintha valoban ez lenne, en pedig mar egy evtizede csendben szenvedek... Közben, meg a korhazbol is haza kellett jönnöm a sajat felelössegemre, egyszerüen nemet mondanak a gyerekvigyazasra, miközben masok elött mast mutatnak. Meg a gyerekem születese elött megvadolt egy rokonuk, hogy "majd ugye elviszem a gyerekorvoshoz magammal az anyosomat!?" (aki be nem ülne mellem az autoba, csak ök ezt nem tudjak a szinjatszasuk miatt)... (Tehat mar akkor ugy volt beallitva elöttük, mintha en barmit megakadalyozni indulnek.)


Hozzateszem, nekem senki sem igert semmit, nem is jeleztek, hogy unokat varnanak. (6 evig vartunk ra es 35 evesen szültem.) Csak nekem egesz mas nagyszüleim voltak, velem inkabb ök jatszottak, mint a szüleim, ezert voltam meglepödve. Az egyedülelö nagymamam meg egy kiskadat is kicipelt, a kutbol hozott vizet es melegitett hozza a tüzhelytöl, hogy nyaron az udvaron fürödhessek. A gyermekeim közel ennyi nagyszülöi szeretetet es törödest sem kapnak. Hiaba mi megyünk hozzajuk, ha nem akarnak, nem foglalkoznak vele.


Es akkor mit mondott ma is az ovonö? Egy vasalos gyöngykepre, mivel nekem tul gyenge a vasalom: vigye a nagymamahoz, ök szeretnek ilyeneke az unokakkal... Mondom, kizart, de majd megoldjuk, megcsinalom vele az ö vasalojukkal - "minden nagymama megcsinalja, ebben biztos benne lesz".

Igy 2-szer annyi sullyal jöttem haza az ovibol. Gyülölöm ezt a vilagot. Mindenki kepmutatoan hallgat es mosolyog, senki nem all ki az igazsagert. Az egyetlen vigaszom, hogyha majd meghalok, Isten latja a lelkemet es azt, hogy mi folyik itt. :(

2012. aug. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Elsö old. utolso, a tavolsag nem valtoztat egyaltalan semmit! Mi az elsö 2 evben, amig nem vettek elö a poros dobozt, anyosomek szomszedsagaban laktunk. Az en szempontombol: ugyanigy nem szamithattam ra, mint most. Gyerekem szempontjabol: ugyanugy nem foglalkoznak vele. Inkabb azt mondanam, az eletkora miatt, most mar vannak regi kacatok, amit ele tolnak, es mivel mar kerdez tölük, közbe-közbe valaszolgatnak neki (azelött kinevettek, hogy egy beszelni nem tudo gyerekhez beszelek:)), emiatt van köztük több kontaktus.

Azt viszont el tudom kepzelni, hogy akik nagyszülökent allnak az unokahoz, ott a közel eles egy olyan szerepet eredmenyezhet, hogy nyiltabb, közvetlenebb kapcsolat. Pl nyiltabban visszakiabal a gyerek. De több törödest - semmikeppen, ez nem ettöl függ.


Szoval annak van igaza, aki az elsö oldalon irta, hogy semmit se varj senkitöl, de amit kapsz, köszönd meg.


2.old. elsö

2012. aug. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Én semmit nem várok!!! Csak nem értem miért esik olyan nehezére évente párszor pár órát a gyerekkel eltölteni??? Helyesbítek! El van vele,de nem játszik foglalkozik vele. Max együtt nézik a tévét,de még az udvarra is nehezére esik kivinni. Ha minden nap vele lenne a gyerek azt megérteném.


Azt sem értem minek várta ennyire az unokát,mire volt jó ez a sok felesleges ígéret?!

A másik meg a telefonban állandóan mondja hogy mennyire hiányzik neki a gyerek,úgy szeretné látni,ha meg együtt vannak semmi. Hogy van ez???

A lányomon kívül nincs több unokája egyenlőre. Amúgy nincs rossz kapcsolatom az anyámmal,csak ezt a "kettősséget" nem értem!

2012. aug. 13. 16:31
 14/15 anonim ***** válasza:
32%

Hogy "miért esik olyan nehezére évente párszor pár órát a gyerekkel eltölteni???"

Jo, tehat nem varod el meg tudatalatt sem, csak az okat kerdezed...

Nem varod el, csak rossz erzest okoz az a kettösseg, ahogy nekem is.

Bar, en a gyerekem miatt meg el is varnam - nem nekem kellene barmit is adniuk, hanem neki.

Az a kettösseg oka, hogy ugyanolyan szinjatszo tipus, mint az anyosomek, de erröl mar eleget irtam sztem. Azert kell neki az unoka, hogy dicsekedhessen vele, de lusta, hogy a legkisebb eröfeszitest is tegye erte. Szeretne megmutatni a vilagnak, hogy ö nagymama, de a vele jaro nehezsegeket nem vallalja. Mert nem is olyan tipusu, nem is kepes ra. (Ahogy en sem tudok varrni, de nem hencegek arrol, hogy jo varro vagyok, tovabba nem varronökent hirdetem magam - de vannak olyanok is, akik nemtudasuk ellenere azt akarjak elhitetni, hogy ök jo varrok.) Szerintem teged is zavar ez a viselkedes, es nem zavarna, ha öszinte lenne es abbahagyna ezt a masok fele töketeles nagymama kep mutogatast, ugye? (En is kiegyeznek ezzel, de ezen csak ök tudnak valtoztatni, az ö döntesük.)


ps: lehet, hogy majd 3 eves kortol ez valtozik, annyiban, hogy majd a gyerek fog közeledni hozza (mivel többet beszel, kapcsolatokat keres eletkorabol fakadoan), es ha valaszol, akkor kialakul barmifele kapcsolat. Ahogy nalunk.

Mondjuk annyi a különbseg, hogy 1. Neked az anyad, 2. jo kapcsolatod van vele - tehat akar meg is kerdezhetned, öszinten el is beszelgethetnel vele szerintem. Lehet, többet tudnal meg, mint tölünk.


2.old. elsö

2012. aug. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Tökéletesen igazad van abban amit leírtál!

Konkrétan nem kérdeztem még rá hogy mi a gond,de halottam már mikor mondta hogy"ez a gyerek fárasztóbb mint a kétágúzás". Pedig se nem jobb se nem rosszabb mint egy átlag 2,5éves szerintem!

2012. aug. 13. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!