Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy anyának nem az lenne a...

Egy anyának nem az lenne a dolga, hogy támogassa a gyermekét az álmai megvalósításában és hogy mellette álljon?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 13:57
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
73%
Magyar szakról mehetsz magyar tanárnak. De BTK szak ezért általában le büfé szakozzák.
2013. jan. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 A kérdező kommentje:
Igen, én is tanári állásra gondoltam utána.
2013. jan. 17. 14:22
 23/66 anonim ***** válasza:
83%
Informatika, egészségügy és természettudományok (pl: vegyész mérnők) ezeket keresik. Vagy szakmát tanulsz és mész külföldre.
2013. jan. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
66%
Anyukádnak igazat adok annyiban,hogy ezek nem éppen a legkeresettebb és a legjobban fizető szakmák közé tartoznak.Az idegennyelvi és informatikai,a műszaki,vagy pénzügyi tudás ma sokkal gyümölcsözőbbek.
2013. jan. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
59%

Magyar tanárból van a legtöbb az országban. Ott is protekció kell az elhelyezkedéshez.

Idegen nyelvi szakokkal lehet kezdeni valamit.

2013. jan. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 A kérdező kommentje:
Aminek köze van a kémiához, az távol áll tőlem. Nem pont az erősségem, ezért az egészségügyi szakok ki is vannak lőve. Informatika is érdekel, de arról már úgy egy éve lebeszélt, mert az "én lányomból nem lesz büdös informatikus".
2013. jan. 17. 14:24
 27/66 A kérdező kommentje:
Ha idegen nyelv, akkor az németet szeretnék, de anya meg angolt és ebből is volt vitánk. :)
2013. jan. 17. 14:26
 28/66 anonim ***** válasza:
94%
Pedig az informatikával baromi jó lehet keresni. (informatikus a testvérem gyakornokként 160 ezret kapott kézhez, diploma után ennek a háromszorosát)
2013. jan. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 A kérdező kommentje:
Pedig már meg is van az infó érettségim. És tényleg érdekelne, de erről már megmondta a vélményét és hogy hallani sem akar róla.
2013. jan. 17. 14:28
 30/66 anonim ***** válasza:
87%

Annak idején a szüleim nem álltak az utamba, hagyták, hogy megvalósítsam az álmomat, és egy szavuk nem volt az ellen, hogy magyar szakra menjek. Én is kb. annyit konyítottam a témához, hogy Jane Austen meg Mikszáth az milyen jó. Aztán mivel sajnos magyar szakkal semmit nem lehet kezdeni, telefonos ügyfélszolgálatosként végeztem, ami tele volt hozzám hasonló álmodozó bölcsészekkel. Most gyesen vagyok, jövőre vissza kell mennem oda, már most görcsben van a gyomrom.

Természetesen nem a szüleimet hibáztatom, mert felnőttként hoztam meg ezt a döntést, de attól még igaza van anyukádnak. Hacsak nem vagy kiemelkedően jó egy területen, akkor a magyar szakkal csak az idődet pocsékolod.

2013. jan. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!